Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na

Kuszą "wygraną", zostawiają z kredytem. Naciągacze z pokazów wciąż aktywni

34
Podziel się

Bezpardonowo naciągają ludzi, szczególnie seniorów, i wpędzają ich w kredyty. Wcześniej zapewniają, że to "wygrana", firmy organizujące pokazy to plaga polskiego rynku, właśnie kolejny starszy mężczyzna dał się nabić w butelkę. "Żona chciała mnie z domu wyrzucić" - opowiada.

Wyłudzają pieniądze na pokazach. Prawdziwa plaga
Wyłudzają pieniądze na pokazach. Prawdziwa plaga (Flickr)
bFdPFXAR

Głośnym echem odbiła się historia pani Anny, która podczas pokazu przedmiotów, zamiast wygranej, otrzymała kredyt na prawie 10 tys. zł. Swoje przejścia z tą samą firmą - Panamera z Torunia - opisał pan Wincenty, któremu powiedziano, że od swoich nagród ma zapłacić 9 tys. zł podatku.

Panamera z Torunia zajmuje się organizacją pokazów i sprzedaży pościeli, garnków, filtrów i innych przedmiotów. Metody stosowane przez pracowników przedsiębiorstwa - na co wskazują nasi czytelnicy - co najmniej budzą wątpliwości etyczne.

Pan Wincenty odebrał telefon z informacją o spotkaniu promocyjnym nowo otwartych hoteli, podczas którego będzie można wygrać nocleg w wybranym miejscu w Łebie, Zakopanem lub Karpaczu.

bFdPFXAT
Zobacz także: Obejrzyj: Płaca minimalna wzrośnie. "Będą zwolnienia"

Na spotkaniu nie było mowy o promowanych hotelach, tylko o produktach rzekomo najlepszej firmy na świecie, Panamery. Te produkty to maty masujące, garnki i ozonatory. Na koniec było losowanie nagród. Wylosowano i mnie i otrzymałem główną nagrodę, której wartość miała wynosić 20 tys. zł. Jednak podczas rozmowy z dala od innych uczestników sprzedawca – pan Mateusz – podliczył, że w sumie wartość otrzymanej nagrody wynosi 40 tys. zł – opowiada pan Wincenty.

Następnie sprzedawca miał wyciągnąć dokumenty, z których wynikało, że pan Wincenty musi zapłacić 23 proc. podatku od wygranej nagrody, czyli łącznie 9225 zł. Starszy mężczyzna odpowiedział, że nie ma takich pieniędzy i rezygnuje z nagrody. Wtedy sprzedawca miał przystąpić do kontry.

bFdPFXAZ

Pan sprytnie zmanipulował mnie, że wyjątkowo tę kwotę rozłoży mi na raty, tylko muszę teraz zapłacić 10 proc. od całości. Nie wiem dlaczego, ale zgodziłem się zapłacić i wróciłem do domu z wygraną w postaci maty do masażu, garnków i ozonatora. Poza tym za to, że zgodziłem się zapłacić na miejscu 922 zł, "wyjątkowo" otrzymałem dwa vouchery na tygodniowy pobyt w Łebie, Zakopanem lub Karpaczu - tłumaczy poszkodowany mężczyzna.

Jak dodaje: - Żona, gdy to zobaczyła, chciała mnie wyrzucić z domu razem z całą tą wygraną i zabroniła wychodzić kiedykolwiek na takie prezentacje, bo to jest naciąganie starszych ludzi.

Pani Wincenty przeszedł kilka udarów, przyjmuje na stałe na leki. Jak twierdzi, miewa zaniki pamięci i dlatego łatwo było go zmanipulować. Mężczyzna zadzwonił do banku, aby zrezygnować z kredytu, który miał sfinansować zakup produktów. Bank rozpatruje wniosek.

Próbowaliśmy skontaktować zarówno z Patrykiem K., jak i firmą Panamera. Mężczyzna zapytany, czemu wprowadza klientów w błąd, odpowiedział, że podczas pokazów nikt niczego nie wygrywa i się rozłączył. Kontakt z centralą firmy jest jeszcze bardziej utrudniony. Numer podany na stronie Panamery jest wyłączony.

bFdPFXBa

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdPFXBu
KOMENTARZE
(34)
Wiesia
rok temu
Zgadzam się z opinią na temat firmy Panamera. To kanciarze i oszuści. Po spotkaniu miałam otrzymać mopa. Jednak rozdawane były vouchery. Ja nie chciałam. Obiecany przed spotkaniem mop miałam otrzymać pocztą. Od połowy września nie dotarł. Jeżeli otrzymam jeszcze jeden telefon z zaproszeniem na podobne spotkanie na numer stacjonarny zgłoszę sprawę na policję, bo nikt tego numeru nie zna (ja go też nie pamiętam). Od kogo pani zapraszająca otrzymała numer? Podejrzewam, że ktoś handluje danymi osobowymi. RODO to bzdura, a Panamera to stado naciągaczy.
uprzdonoszę
rok temu
Ci prowadzący sa tam pod wyplywem narkotyków, wiec wystarczy podczas spotkania uprzejmie donieść o tym policji to na pewno jakie woreczki u nich znajda.
prawo
rok temu
Karać z urzędu wszystkich naciągaczy i lichwiarzy!
bFdPFXBv
kolodr
rok temu
ja nie wiem dlaczego starsi ludzie sa tacy pazerni na wygrane wiadomo ze nic za darmo nie daja i potem placza ze ich zmanipulowali po co chodza tam
DYMER
rok temu
Pytanie do Rządzących: KIEDY SKOŃCZY SIĘ TE OKRADANIE LUDZI?
jagna.
rok temu
Naiwnych nie sieją sami się rodzą.Ludzie w wieku 50-60lat to jeszcze nie są starzy więc powinni myśleć. Ale to chciwość- bo za darmo dają. Darmo nikt nikomu nic nie da.
joda
rok temu
Tą metodą jakiś facet wygrał ostatnie wybory prezydenckie w Polsce.
Uff
rok temu
Jakos mi nie zal tych oszukanych, zachowuja sie jakby postradali resztki zdrowego rozsadku.
Gosia
rok temu
Chciwość to choroba, niszczy człowieka i jego życie
pit
rok temu
Ludzie kiedy Wy się nauczycie że za darmo nic nie ma .
wed
rok temu
Nawet Pana Patryka znalazłbym osobiście :) gdyby jego firma oszukała kogoś z mojej rodziny.. Posmakowałby schabowego przez słomkę :D
////???
rok temu
i gdzie to polskie prawo i te sady co to slepe i głuche bo w internecie wszystko sie pisze a prawa tak nie można zrobic by uciąc takie praktyki ? można ale trzeba chciec , widac komuś coś kapie z tego i nic nie robi --- starsi ,zmeczeni a czasem niedosłyszący i pisane tak by nie zrozumiec , chorzy rózni tam przychodzą a potem głopoty i tragedie maja bo tracą wszystko czego sie dorobili bo tak użyto wobec nich różnych psychicznych sztuczek , gazu otepiającego ,zmeczenia i wiadomo zkołowano człowieka ,że ten wszystko podpisze by szybciej z tamtąd wyjsć -- A POTEM SAD GŁUCH I NIE WINI PRZESTEPCÓW TYLKO EGZEKWUJE NALEŻNOŚC A POWINIEN POCIAGNĄC DO ODPOWIEDZIALNOŚCI TYCH PRZESTEPCÓW CO TO NADUZYWAJAC ZNAJOMOSCI I I RÓŻNYCH SOCJOTECHNIK I GAZÓW ZNIEWALA UMYSŁ OSÓB I NACIĄGA NA PIENIADZE W ŻADEN SPOSÓB IM NIENALEŻNE --JAKOS NIE SŁYSZE BY KTOS TAKI SIEDZIAŁ I DLACZEGO NIE SIEDZI ?????A POWINIEN
olek
rok temu
gdzie jest policja ! gdzie prokuratura ?
bFdPFXBn
nick
rok temu
A przypadkiem wielebny Tadeusz R. nie ma udziałów w Panamerze?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić