o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Minimalne wynagrodzenie 2021. Szykuje się ważna zmiana. Ile dostaniemy?

6
Podziel się

Ważą się losy podwyższenia minimalnego wynagrodzenia w 2021 roku. Jest propozycja, aby stawka godzinowa od nowego roku wynosiła 18,30 zł. Ile dzięki temu zarobi pracownik?

Minimalne wynagrodzenie 2021. Szykuje się ważna zmiana. Ile dostaniemy?
Ile będzie wynosić minimalne wynagrodzenie w 2021 roku? (Unsplash.com)
bECDplkl

Rząd miał ambitne plany, aby do końca tego roku minimalne wynagrodzenie wynosiło 3 tys. zł brutto. Z kolei trzy lata później kwota ta miała już wynosić 4 tys. zł. Wszystko jednak się skomplikowało za sprawą pandemii koronawirusa, która wywołała kryzys gospodarczy.

Ile będzie wynosić minimalne wynagrodzenie w 2021 roku?

Pensja minimalna zostanie podwyższona, ale nie tak, jak planowano. Obecna propozycja zakłada, że stawka godzinowa od 2021 roku będzie wynosić 18,30 zł. To z kolei oznacza wynagrodzenie na poziomie 2800 zł brutto.

bECDplkn

Taką stawkę zaproponowała Rada Dialogu Społecznego. We wtorek 15 września jej propozycję będzie rozpatrywać rząd. Jeżeli politycy ją zaakceptują, to podwyżka wejdzie w życie od nowego roku.

Zobacz także: Płaca minimalna wzrośnie. "Będą zwolnienia"
bECDplkt

Zmiana ucieszy wielu Polaków. Jak informuje money.pl, w Polsce 1,7 mln pracowników otrzymuje minimalne wynagrodzenie. Bez rządowych regulacji wielu z nich miałoby problem, aby otrzymać podwyżkę.

Wyższa pensja minimalna to większy problem dla pracodawców. Właściciele firm nie tylko więcej zapłacą pracownikowi, ale też więcej oddadzą do budżetu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDplkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Jola
rok temu
Kolejna grupa została oszukana.Oszukali rolników,górników,nauczycieli,ratowników medycznych teraz tych co zarabiają najniższą krajową. Kaczyński obiecywał im 3.000 a w przyszłym roku 4.000 ..i co? Ciemny naród dal się nabrać.I jakie brudy i oszustwa jeszcze wyjdą.??
Haga
rok temu
Wyższe pensje - wyższy dochód z podatków .Nie dla robola te podwyzki
obibok
rok temu
O to to to! bo nam się należy:)
bECDplkP
Ares
rok temu
Piszą, że zmiana ucieszy wielu Polaków to jest absolutnie nieprawda. Dla większości Polaków nie ma to żadnego znaczenia i tak dostają tyle samo tzn. minimalna na papierze reszta pod stołem. Wzrost minimalnej powoduje wzrost wpływów do budżetu, więc niech nie udają dobrych wujków że przez ich rządy Polacy więcej zarobią już pomijając fakt coraz większego ukrytego podatku inflacyjnego poprzez dodruk pustego pieniądza.
nhd
rok temu
Co to jest przy obecnych cenach? Pensja minimalna powinna wynosić 2800 netto, a nie brutto.
Zbyszek:)
rok temu
Średnio miesięcznie pracujemy 168 goidzin-gdyby stawka godzinowa miała wynieść 18,30 zł brutto-płaca minimalna musiała by wynosić 3074,40 zł.Kto pisał ten artykół-skąd wyliczenia że przy 2800 zł brutto stawka godzinowa wyniesie 18,30 zł??
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić