o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KRJ
|

Nagrody dla pracowników Polskiego Radia. Zobacz, ile dostali pracownicy publicznego nadawcy

15
Podziel się

13 września Polskie Radio wypłaciło nagrody z wypracowanego zysku. Na ten cel publiczny nadawca przeznaczył 3 mln zł. Warto jednak przypomnieć, że w 2020 r. przyznano publicznym mediom prawie 2 mld zł rekompensaty za niepłacony abonament.

Nagrody dla pracowników Polskiego Radia. Zobacz, ile dostali pracownicy publicznego nadawcy
W 2020 roku Polskie Radio mogło się pochwalić wzrostem przychodów o 9,45 proc. Jednak wpływy z reklam skurczyły się o 33 proc. (PAP, Piotr Molecki)
bEKkIptx

Jak poinformowały wirtualnemedia.pl, zysk netto spółki za 2020 rok wyniósł ponad 16 mln zł. Ile dostali z tego poszczególni pracownicy? Najwyższa wypłacona premia wyniosła ponad 4,7 tys. zł brutto.

W sumie dodatek dostało 1074 pracowników z ogólnej liczby 1,3 tys. zatrudnionych. Co oczywiste, nie wszyscy mogli liczyć na kwotę maksymalną. Jednak każdy nagrodzony premią dostał co najmniej 1,6 tys. zł brutto.

bEKkIptz
Zobacz także: Bierzesz kredyt? Przemyśl to. Inflacja może sporo namieszać. Ekspert ostrzega

Zapewne trudno jednak byłoby mówić o zysku i premiach od niego wypłacanych, gdyby nie pomoc państwa. Przypomnijmy, że w zeszłym roku media publiczne dostały 1,95 mld zł tzw. rekompensaty abonamentowej.

Miliony dla Radia

Część z tych pieniędzy poszła na TVP, część została rozdysponowana na ogólnopolskie anteny Polskiego Radia, a część — na anteny lokalne. Decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji całe Polskie Radio dostało z tej kwoty 119,2 mln zł.

bEKkIptF

W tym samym czasie spadły przychody z reklam. W 2020 roku Polskie Radio mogło się pochwalić wzrostem przychodów o 9,45 proc. Jednak wpływy z reklam, jak wyliczają wirtualnemedia.pl, skurczyły się o 33 proc.

Nie tylko premie pracownicy radia dostają niemałe. Średnia miesięczna płaca w Polskim Radiu z dodatkami wynosiła w 2020 r. 8.4 tys. zł brutto.

bEKkIptG

Wysokie zarobki

Kadra kierownicza wyższego szczebla zarabiała średnio 15,9 tys. zł, kadra kierownicza niższego szczebla - 10,36 tys. zł, dziennikarze - 10,73 tys. zł, pracownicy realizacji i emisji - 8,14 tys. zł, a pracownicy artystyczni - 4,67 tys. zł. Wszystkie pensje Wirtualne Media podają w kwotach brutto.

To więcej niż jeszcze 4 lata temu. W 2017 r. kierownicy redakcji mogli liczyć na 9,8 tys., ich zastępcy na 8,6 tys., a publicyści na 7,8 tys. Z kolei komentatorzy zarabiali 9 tys. zł, a rzecznik prasowy - 11,9 tys. zł. Tutaj też wszystkie kwoty podajemy brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkIpua
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Qre+
4 tyg. temu
Swoim trzeba dołożyć by nie szczuli, że inflacja zjada pobory i oszczędności. Kupowanie wierności.
dziwne
4 tyg. temu
przecież nikt normalny szczujni nie słucha
Hit
4 tyg. temu
Bo im się ta kasa po prostu NALEŻAŁA Szkoda gadać.
bEKkIpub
Jedna banda
4 tyg. temu
No taaa propagandę sukcesu trzeba utrzymywac.
avatar
4 tyg. temu
Nie wiem co wam Totalsi, czerwoni i zieloni Niemce obiecali, ale na końcu i tak dostaniecie kulkę w tył głowy, PO niewolniczej pracy na plantacjach szparagów!!!!!!!!!
avatar
4 tyg. temu
Dostali polskie pieniądze z wypracowanego zysku, a nie niemieckie srebrniki jak pracownicy TVN !!!!!!!!!A dotacja publiczna poszła na ratowanie niszczonych z premedytacją przez Tuska stacji regionalnych!!!!!!!! PO co nam one jak mamy TVN24 mówił "rudy"!!!!!!! PO co nam Teatr Telewizji, jak mamy teatr trzęsącej łbem Krychy Jandy skamlącej o dotacje, które ku mojemu zdziwieniu Morawiecki jej dał !!!!!
be4wb545
4 tyg. temu
Od 2022 w jedynce i w innych programach będzie nadawane disco-polo, czyli Zenek na ogólnopolskiej antenie. Ale ostatecznie będzie to wyjście naprzeciw gustom 99 proc. Polaków....
zapisgalitroj...
4 tyg. temu
Jeśli się uwzględni dotacje, to zysk na plus. Jednak Reklamodawcy uciekają od tej tuby propagandowej.
wola
4 tyg. temu
To ile kosztuje zdrada Polski a ile patriotyzm!
jarek
4 tyg. temu
nagrody? a za co? za zniszczenie stacji? To raczej łapówki od pisu za naszą kasę, żeby z radia zrobić partyjny ściek
Gość.
4 tyg. temu
Dobrze sieją propagande to im sie należy zapewne....
BAGNO POLSKIE
4 tyg. temu
W POLSCE TO TYLKO UKŁADY ,POLITYKA ,,ŻADNYCH WARTOŚCI ,,TYLKO UKŁAD ,,,TAK BYŁO ZAWSZE ,,WYBITNIE WSTRĘTNY KRAJ SITW I BEZPRAWIA
zxc
4 tyg. temu
Oto jak można niszczyć media publiczne i jeszcze za to nagrody odbierać.
bEKkIptT
Antkler
4 tyg. temu
Trzeba było zostać księdzem albo pisowcem.tam są pewnie nieliche
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić