Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac.
OKT
|

Nowy dodatek od rządu. Jak zyskać nawet 1437,50 zł?

35
Podziel się

Inflacja się nie zatrzymuje. Grudniowe odczyty przebiły najczarniejsze scenariusze, ceny rosną w tempie 8,6 proc. Rząd aby zwalczyć negatywne skutki drożyzny uruchamia tarczę antyinflacyjną. Jednym z jej elementów jest dodatek osłonowy. Wkrótce będzie można składać wnioski o wypłatę pieniędzy.

Nowy dodatek od rządu. Jak zyskać nawet 1437,50 zł?
Inflacja drenuje kieszenie Polaków. Wkrótce ruszą nabory wniosków o wypłatę dodatku osłonowego (Pixabay)
bFdTITnV

Rząd będzie wypłacał pieniądze na walkę z drożyzną, która jest wynikiem inflacji. Dodatek osłonowy będzie przysługiwał gospodarstwom domowym, w których dochód nie przekracza 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych i 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych.

Zobacz także: Obniżka VAT może być przedłużona? Jasna deklaracja rzecznika rządu

W ramach dodatku osłonowego, osoby mieszkające samotnie będą mogły liczyć na 400 lub 500 zł dopłaty (w zależności od źródła ogrzewania). Gospodarstwa wieloosobowe w zależności od źródła ogrzewania będą mogły liczyć na 1150 zł dopłaty.

bFdTITnX

Wyższy dodatek osłonowy może otrzymać gospodarstwo, jeśli jego głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi — informuje Interia

Jak dodaje portal, aby jednak otrzymać wyższy dodatek, konieczny jest stosowny wpis w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Kiedy wnioski i wypłaty?

Osoby, które przekroczą kryteria dochodowe, nadal będą mogły liczyć na wypłatę dodatku osłonowego, jednak będzie on pomniejszony zgodnie z zasadami "złotówka za złotówkę". Minimalna wysokość wypłacanego dodatku to 20 zł.

bFdTITod

Wnioski należy składać w gminie (na piśmie lub elektronicznie wykorzystując profil zaufany) wniosek do 31 stycznia lub do 31 października 2022 roku. Według szacunków rządu ze wsparcia skorzysta nawet 7 mln gospodarstw domowych.

Dodatek ma być wypłacany w dwóch ratach — do 31 marca i do 2 grudnia. Dotyczy to jednak osób, które złożą wnioski do końca stycznia. Ci, którzy tego nie zrobią, będą mogli złożyć wnioski nie później niż do końca października. Wówczas otrzymają jednorazową wypłatę do 2 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTIToy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Alic
2 dni temu
Nie będzie w Polsce dobrze dopóki prywaciarze i przedsiębiorcy kupują sobie za darmo samochody wszystkie sprzęty zamiast płacić VAT
Cgvg
2 dni temu
Jakaś bujda nigdzie nie ma wniosku
Joohn
2 dni temu
Cholera. Ja od 2001 roku mam ogrzewanie gazowe. Żadnego kominka. I taka nagroda. A obiboki i kombinatorzy dotacje. Cholera niech weźmie raki porządek. Lenie i pesety maja lepiej niż ja. Bo pracuje i myśle. Teraz zacznę tez dymac ten rząd.
bFdTIToz
Xxx
2 dni temu
Jak zwykle dostana ci którzy nie pracują bo ja jako gospodarstwo 1 osobowe zarabiajac 2359 zl na reke i majac kredyt na mieszkanie to gowno dostanę
bruttonetto
2 dni temu
brutto czy netto?
bruttonetto
2 dni temu
brutto czy netto ?
Eee
2 dni temu
Kiedy pracujący wkońcu zostaną pochwaleni. Praca tylko żeby innym oddać to zero motywacji. Ograniczyć programy a nie rozszerzać...
245tyy45
2 dni temu
podniesli,opal,prad,wode,i z tego co zarobili,daja wam,czyli z waszych pieniendzy,wyplaca wam,jak tu sie nie ciszyc !,wkoncu durnie nie rozumieja,ze zaden rzad na swiecie nie ma swoich pieniedzy,tylko podatnikow,to co wam zajumal,to teraz troszke da,a wy wychwalacie ich pod niebiosa
Jankel
2 dni temu
Już kiedyś komuch Balcerowicz najpierw napędził hiper inflację a później w majestacie prawa ograbił Polaków, dziś robi się praktycznie to samo tylko w bardziej wyrafinowany sposób. Ile miliardów popłynęło /tarcza/ do obcych korporacji oczywiści korporacje odpaliły dolę komu trzeba i ile trzeba? Orange 820 milionów zł Biedronka 860 milionów zł WW 920 milionów.
Mad Man
2 dni temu
Rząd będzie znowu rozdawał nie swoje. Poczekam do końca lipca 2022r. Ucieszy mnie wtedy jak, niektórym głupie uśmiechy z gęby spadną. Wiecie o kim myślę.....
12-15 %
2 dni temu
Co za bzdury wypisuje ten redaktorzyna? Ludzie dostaną grosze, bo 12-15 % od powierzchni użytkowej mieszkania wychodzą grosze - najwyżej 50 zł.
olga
2 dni temu
namawiaja na wymiane piecow na gazowe ,moje mama 5 lat wymienila i co?dostala teraz za miesiac za 30 metrow mieszkanka 289 zl za miesiac ogrzewania !zlodzieje a dotacje do wymiany ogrzewania ciagle gadaja cos innego ile i jakie papiery wypelnic i gdzie zaniesc ,ciagle pelno pytan
Inflacja
2 dni temu
Rząd zasłania się tarczami, bo obawia się że społeczeństwo ich spacyfikuje, co powinno nastąpić jak najszybciej. Każda tarcza tej mafii jest skonstruowana tak, żeby jak najwięcej wałków zrobili ogłaszając pomoc na rzekomej dystrybucji tych środków. Ta neokomuna nic nie robi za darmo i zgarnia naszą kasę.
bFdTITor
Nieudaczniki
2 dni temu
obdzielali kasiorą artystów , a ci jeździli na wczasy na ZANZIBAR ....he...he..., rozdawnictwa ciąg dalszy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić