aktualizacja 

Podali, ile płacą. Szukają do pracy, chętnych wciąż jest za mało

174

Bydgoska straż miejska stoi w obliczu znacznych problemów związanych z niedoborem pracowników. Wciąż wolnych jest kilka etatów. Chcesz zostać strażnikiem? Wiemy, jakie warunki musisz spełnić i na jaką pensję możesz liczyć.

Podali, ile płacą. Szukają do pracy, chętnych wciąż jest za mało
Straż miejska z Bydgoszczy szuka pracowników. Wiemy, ile można zarobić na początek (PAP, Albert Zawada)

Jak informuje "Gazeta Pomorska" sytuacja w bydgoskich municypalnych nie jest najlepsza.

Cały czas brakuje nam funkcjonariuszy. W tym roku pojawiło się już dwanaście ogłoszeń o pracę na stanowisko aplikanta. Za chwilę opublikowane zostanie kolejne - powiedział w rozmowie z dziennikarzami "Pomorskiej" Arkadiusz Bereszyński, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Mężczyzna podkreślił, że brak ogłoszeń na stronie internetowej straży miejskiej, nie oznacz, że etatów już nie ma. Wręcz przeciwnie - w każdej chwili można starać się o posadę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 26-letnia dziewczyna Żabsona o zarobkach i inwestycjach: "Mam już cztery działki"

Poinformował także, że podstawowym warunkiem ubiegania się o pracę jest odpowiedni stan zdrowia. - Jeżeli ktoś nie przejdzie badań lekarskich, to jego nabór na tym się kończy - mówił Arkadiusz Bereszyński.

Jednak to nie wszystko. Trzeba spełnić również następujące warunki:

  • wykształcenie min. średnie;
  • ukończone 21 lat;
  • korzystanie z pełni praw publicznych;
  • nienaganna opinia;
  • obywatelstwo polskie;
  • sprawność pod względem fizycznym i psychicznym;
  • uregulowany stosunek do służby wojskowej - przeniesiony do rezerwy (nie dotyczy kobiet);
  • strażnikiem miejskim może być osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Jak aplikować?

Aby zaaplikować musisz napisać list motywacyjny oraz CV. Musisz także przygotować kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności, kopię świadectwa ukończenia szkoły, oświadczenie o niekaralności za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Warto zaznaczyć, że wszystkie dokumenty muszą być złożone w języku polskim.

Osoba aspirująca do bycia strażnikiem kierowana jest na dwumiesięczny kurs początkowy. Potem są praktyki i na końcu egzamin. Całość zajmuje około trzech miesięcy. Po tym czasie otrzymuje się mundur - przekazał Bereszyński na łamach "Pomorskiej".

Wynagrodzenie

Z informacji przekazanych przez "Gazetę Pomorską" wynika, że aplikant na starcie dostaje 3880 złotych brutto (od stycznia kwota ta będzie wyższa, co wynika ze wzrostu najniższego wynagrodzenia).

Pracownik może liczyć też na dodatek za pracę w godzinach nocnych, dodatkowe wynagrodzenie roczne, możliwość otrzymania nagród uznaniowych oraz inne świadczenia wynikające z ustawy o pracownikach samorządowych.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić