oprac. Patryk Skrzat| 
aktualizacja 

Prąd w Polsce coraz droższy. Jesteśmy w niechlubnej czołówce Europy

52

Za chwilę Polaków czekają kolejne podwyżki cen prądu. A już teraz energia elektryczna mocno ciąży w domowych budżetach. Niemal najmocniej w Europie.

Prąd w Polsce coraz droższy. Jesteśmy w niechlubnej czołówce Europy
Wydatki na prąd (Pixabay)

Uważasz, że dużo płacisz za prąd? No to szykuj się na jeszcze więcej. W 2021 roku wejdzie tzw. opłata mocowa, która wraz z coroczną podwyżką taryf znacznie podniesie rachunki.

Rachunki, które wyjątkowo obciążają budżet domowy Polaków. Najnowsze dane Eurostatu odnoszą się co prawda do 2019 r., jednak miniony rok nie powinien zachwiać proporcjami w Europie.

Jak wynika ze wspomnianych danych, wydatki na energię stanowią aż 7,6 proc. całkowitych wydatków gospodarstw domowych w Polsce. Gorzej w Europie mają tylko Słowacy. Unijna średnia to natomiast 4,1 proc.

Prąd to jednak niejedyne drogie "dobro" w Polsce. Jak zauważa money.pl, również wydatki na jedzenie pochłaniają w Polsce nieco większą część budżetu niż średnia w UE.

Zobacz także: Wykup gruntów pod CPK. Horała: nie możemy kierować się ludzkimi emocjami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić