Zmiany na stacjach paliw. Nadciąga duża niespodzianka

30

Wielu analityków uważnie śledzi sytuację na rynku paliw. Najnowsze prognozy ekspertów napawają optymizmem. Wynika z nich, że nadciąga kolejna obniżka cen paliw.

Zmiany na stacjach paliw. Nadciąga duża niespodzianka
Orlen. Jakie będą ceny paliw w Polsce? (Getty Images, © 2023 Bloomberg Finance LP)

Wszystko wskazuje na to, że w kontekście cen paliw najgorsze jest już za nami. Spory chaos związany m.in. z wyborami parlamentarnymi odszedł w niepamięć. Śmiało można stwierdzić, że sytuacja uległa stabilizacji.

W zeszłym tygodniu miały miejsce pierwsze obniżki. Kolejne mają wystąpić już w nadchodzących dniach.

Na przełomie listopada i grudnia zmiany spadkowe będą dotyczyć wszystkich typów paliw - zapowiada serwis e-petrol.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kiedy może być zaprzysiężony rząd Tuska? Pałac wskazał trzy daty

To niewątpliwie pozytywny sygnał. Wygląda na to, że już wkrótce na stacjach paliw będziemy zostawiać mniej pieniędzy niż choćby w ostatnich dniach.

Obniżki cen na stacjach paliw. Eksperci podają szczegóły

Ile będziemy płacić za tankowanie do okolic 3 grudnia?

Według naszej najnowszej analizy, na okres między 27 listopada i 3 grudnia 2023 spodziewamy się, że ceny Pb98 ulokują się w przedziale 6,89-7,04 zł/l na większości stacji. W przypadku benzyny Pb95 zakres będzie wynosić 6,37-6,49 zł/l. Dla diesla spodziewamy się widełek cenowych między 6,58 i 6,70 zł/l. Zmiana spadkowa może zaznaczyć się także w cenach autogazu i będzie on kosztował 3,01-3,10 zł/l - przekazali przedstawiciele e-petrol.pl, cytowani przez PAP.

Eksperci twierdzą, że decydujący wpływ na zachowanie cen ropy w ostatnich dniach mają spekulacje na temat zbliżającego się posiedzenia OPEC+.

Pierwotnie było ono zaplanowane na ten weekend i w obliczu notowanego w połowie listopada spadku cen surowca i pesymistycznych perspektyw wzrostu popytu na paliwa w najbliższych miesiącach, część inwestorów oceniała, że producencka grupa może zdecydować się na pogłębienie cięć wydobycia. Gra pod taki scenariusz przyniosła wyraźne wzrosty na giełdach naftowych z lokalnymi szczytami notowań na początku tygodnia - podkreślili.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić