Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Zobaczcie na ceny polskich truskawek i czereśni w Toruniu. Zaskoczeni?

26

Jeszcze nie tak dawno za kilogram truskawek trzeba było zapłacić 30 złotych, a cena czereśni oscylowała w granicach 200 złotych. Dziś po irracjonalnych stawkach nie ma już śladu. Za polskie truskawki w Toruniu zapłacimy już poniżej 10 złotych, a za czereśnie - mniej niż 20 zł. Co ciekawe, owoców wbrew wcześniejszym przewidywaniom nie brakuje.

Zobaczcie na ceny polskich truskawek i czereśni w Toruniu. Zaskoczeni?
9 złotych za kilogram truskawek przy toruńskiej Biedronce. Na targowiskach jest jeszcze taniej (o2)

Kilka tygodni temu wydawało się, że czeka nas "owocowy armagedon". Ceny truskawek czy czereśni przekraczały kolejne bariery, a klienci zastanawiali się, czy będą mogli posmakować tegorocznych zbiorów.

Wrażenie katastrofy na rynku potęgowały opinie sadowników i plantatorów. Niektórzy eksperci uważali, że czereśni czy truskawek w tym roku po prostu zabraknie. Nie brakowało głosów, że rynek zaleją owoce z Azji czy krajów śródziemnomorskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Złe wieści dla amatorów owoców. Tak będą wyglądały ceny w tym sezonie

Już teraz wiadomo jednak, że czarne scenariusze raczej się nie ziszczą. Dowodem są sukcesywnie spadające ceny owoców, które widać na targowiskach. Co więcej, czereśni i truskawek jest pod dostatkiem!

Ceny owoców nie są tak straszne, jak przewidywano?

Widać to chociażby po Toruniu. Na jednym ze straganów w sąsiedztwie Biedronki cena za kilogram truskawek to już 9 złotych. Za kilogram czereśni trzeba zapłacić z kolei 16 złotych.

Dodajmy, że na targowiskach w mieście cena owoców jest już niższa o nawet 2 złote za kilogram. Truskawki można kupić za 7 złotych, a czereśnie za około 14 złotych.

Według sprzedawców, oferowane na toruńskim straganie truskawki i czereśnie pochodzą z okolicznego Włocławka. W rozmowie z nami właściciele straganu podkreślają, że "oferują wyłącznie polskie owoce", chociaż nie można było tego zweryfikować.

W oczy rzuca się wygląd czereśni i truskawek. Owoce są duże i bardzo czerwone, chociaż ich smak jest dość cierpki.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić