Zrobił zakupy w egipskim markecie. "Zaskoczenie przy kasie!"

25

Jeden z dziennikarzy Faktu był niedawno w Hurghadzie w Egipcie. Pewnego dnia poszedł na zakupy do popularnego tam supermarketu sieci Spinneys. Na widok niektórych cen za podstawowe produkty spożywcze aż przecierał oczy ze zdumienia. Porównał je z polskimi. Lepiej usiądźcie. Szczegóły faktycznie robią wrażenie.

Zrobił zakupy w egipskim markecie. "Zaskoczenie przy kasie!"
Odwiedzili egipski market. Ceny robią wrażenie. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Created by MVProduction)

O sprawie informuje Fakt. Wyjaśnia, że niedawno jeden z dziennikarzy tego tabloidu przebywał w Egipcie w popularnym kurorcie - Hurghada. Reporter zdecydował się na zrobienie zakupów w sklepie znanej tam sieci - Spinneys. To, co go najbardziej zadziwiło w tej placówce - to ceny.

Zrobił zakupy w egipskim markecie. "Zaskoczenie przy kasie!"

Swoją uwagę klient skoncentrował na podstawowych produktach spożywczych tj.: pieczywie, maśle, cukrze, serze, mleku, jajkach, mięsie, warzywach i owocach. Wszystko dokładnie przeanalizował.

To, co sprawiło, że aż przetarł oczy ze zdumienia była niska cena masła. Otóż w egipskim supermarkecie za kostkę trzeba zapłacić - w przeliczeniu na złotówki - tylko... 1,82 zł. Dla porównania w Polsce to wydatek rzędu niemal 6 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Linie lotnicze znów osiągają zyski. Jak to wpłynie na ceny biletów w 2023 roku?

Ponadto, w Egipcie tanie jak barszcz są... pomidory. Ich cena to 4,68 zł, a nad Wisłą aż 11 zł. Niewiele zapłacimy też za banany, bo 3,38 zł. Co ciekawe, jabłka w Egipcie kupimy trzy razy drożej, niż w Polsce.

Rarytasem w Hurghadzie jest mąka pszenna – kilogramowa paczka kosztuje aż 7,20 zł. My płacimy średnio 2,27 zł. W Egipcie droższe jest też słodzenie. Cukier to wydatek rzędu 7,80 zł. W markecie w Polsce wystarczy 5,37 zł. Kolejny przykład tamtejszej drożyzny to herbata, która kosztuje aż "dychę" - czytamy na Fakt.pl.

Dziennik zaznacza jednak, że w Egipcie zarabia się bardzo mało. Dodaje, że w przeliczeniu na polską walutę tamtejsza pensja minimalna to jedynie 390 zł. Natomiast w Polsce najniższa krajowa wynosi 3,6 tys. zł brutto.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić