o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Pracujesz zdalnie? Uważaj na rachunki za prąd!

1
Podziel się

579,98 zł - tyle musi dopłacić do rachunków za prąd czytelnik, który w czasie pandemii pracował zdalnie. - Myślałem, że pracując z domu, zaoszczędzę czas i pieniądze. Oszczędności jednak szybko się rozpłynęły - komentuje pan Łukasz.

Nasz czytelnik jest zszokowany rachunkiem za prąd.
Nasz czytelnik jest zszokowany rachunkiem za prąd. (flicker)
bDYTLkHV

Po ogłoszeniu pandemii biura opustoszały, a większość pracowników przeszła w tryb pracy zdalnej - jak się okazało, w wielu przypadkach równie efektywnej.

Praca w domowym zaciszu, na własnej kanapie, z laptopem i kotem na kolanach, może mieć jednak swoje minusy. Boleśnie przekonał się o tym pan Łukasz, który pokazał WP Finanse, jak wygląda jego rozliczenie za prąd.

- Szczerze mówiąc, przeżyłem szok, gdy przyszło rozliczenie. Okazało się, że za czas spędzony na pracy zdalnej muszę dopłacić 579,98 zł. Myślałem, że pracując z domu, zaoszczędzę czas i pieniądze. Oszczędności jednak szybko się rozpłynęły - żali się pan Łukasz.

bDYTLkHX

Na tym nie koniec problemów. Niedopłata na rozliczeniu oznacza, że pan Łukasz zużył więcej prądu, niż prognozował jego sprzedawca. Tak, jak przed epidemią nasz czytelnik płacił ok. 100 zł co dwa miesiące, tak teraz będzie płacił ponad 180 zł, czyli niemal dwa razy tyle.

Pan Łukasz nie jest jedyną osobą, która odczuła koszty pracy zdalnej. W Wirtualnej Polsce opisywaliśmy historię pana Mariusza z Wrocławia. Jemu też wcale nie było do śmiechu, gdy otrzymał fakturę od swojego dystrybutora energii.

"Dzieci nie mam, a 500+ dostałem. Niestety, do zapłaty" – skwitował mężczyzna. Na redakcyjną skrzynkę dotarło dużo więcej podobnych historii. "Mam identyczną sytuację" – napisała pani Barbara i pokazała rachunek opiewający na ponad 400 złotych.

bDYTLkId

Co można w takiej sytuacji zrobić? Albo zapłakać i zapłacić, albo sprawdzić, czy nasza firma rekompensuje pracę w domu. Przykładowo, pracownicy Google'a pracujący w domu mają dostać 1 tys. dol. na doposażenie domu w sprzęt potrzebny do pracy, czyli np. biurka czy ergonomiczne krzesła. Z kolei Allegro zapewniło swoim pracownikom voucher o wartości 1 tys. zł na organizację domowego biura.

"Nasza firma oferuje 1200 zł na doposażenie i prąd, wsparcie psychologa dla osób, które źle znoszą nowe warunki pracy czy elastyczne godziny pracy" – napisała na Twitterze pani Agnieszka, która wskazała, że chodzi o brytyjską firmę działającą w Polsce.

Zobacz także: Oglądaj też: Koronawirus a praca zdalna i dojazd do pracy. Co może pracownik

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYTLkIy
KOMENTARZE
(1)
Braksłów
10 miesięcy temu
100 zł za dwa miesiące ?! Ja mam więcej opłat stałych za utrzymanie tego bałaganu !!!!! Kto pisze te bzdury ???!!!!! Wodolejstwo za dwa grosze !
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić