Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Błąd w pytaniu w "Milionerach"? Internauci nie mają wątpliwości

53
Podziel się:

Wtorkowy odcinek "Milionerów" nie był zbyt pomyślny dla zawodników. Jedna z uczestniczek miała problem już z pierwszym pytaniem. Finalnie udało się zaznaczyć poprawną odpowiedź. Niektórzy Internauci sugerują jednak, że popełniono błąd.

Błąd w pytaniu w "Milionerach"? Internauci nie mają wątpliwości
Hubert Urbański prowadzi popularny teleturniej "Milionerzy". (AKPA, Twitter)

W popularnych programie "Milionerzy" często już pierwsze pytania stanowią dla uczestników duże wyzwanie. Podobnie było w ostatnim odcinku. Pani Izabela Jarota-Wahed z Płocka, była studentka hotelarstwa, zarządzania i marketingu w teleturnieju, w którym gra toczy się o milion złotych miała problem już z pytaniem za 500 zł.

Pytanie, z którym uczestniczka miała kłopot, brzmiało: Nazwa którego dnia tygodnia w wielu słowiańskich językach nawiązuje do niepracowania? Do wyboru jak zwykle były cztery odpowiedzi: A) wtorku; B) czwartku; C) soboty; D) niedzieli.

Pani Izabela zdecydowała się sięgnąć po pierwsze koło ratunkowe "pół na pół". Komputer odrzucił odpowiedzi: A) wtorku i C) soboty. Mieszkanka Płocka, która jest doradcą w kwestii wynajmu nieruchomości biurowych w Warszawie ostatecznie zaznaczyła odpowiedź D) niedzieli.

Prowadzący teleturniej "Milionerzy" Hubert Urbański po chwili ciszy zdradził, że jest to poprawna odpowiedź. Urbański wytłumaczył, że słowo niedziela z prasłowiańskiego oznacza "ne delati" czyli nie działać, nie pracować i oznacza dzień odpoczynku. Zgodnie z chrześcijańską tradycją był to pierwszy dzień tygodnia.

Dziennikarz "Gazety Prawnej" Patryk Słowik na Twitterze sugeruje jednak, że w odpowiedzi pojawił się błąd. "To ciekawe pytanie, bo tak naprawdę prawidłową odpowiedzią jest C, sobota. Słowo "sobota" wywodzi się bowiem od szabatu, czyli okresu odpoczynku" - napisał w mediach społecznościowych.

Patryk Słowik twierdzi, że tworzący pytanie sam na nim poległ. "Gdybym odpowiedział C i mnie wywalili z programu, to bym się na bank odwoływał. Tworzący pytanie chyba sam na nim poległ"- dodał.

Jeden z Internautów w komentarzy pod postem dziennikarza zaznacza, że w pytaniu kluczowe było podkreślenie, że chodzi o języki słowiańskie.

Szabat nie nie pochodzi z języków słowiańskich, istotne w pytaniu było podkreślenie "słowiańskich" - czytamy.
Zobacz także: Urbański o "Milionerach": "To nie jest teleturniej dla fizyków kwantowych"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
Tomasz
rok temu
Za to kiedyś było pytanie bez poprawnej odpowiedzi: Pole jakiej figury nie może być liczbą wymierną a) kwadratu b) koła c) trójkąta d) trapezu
Observator
rok temu
A piatek wywodzi sie z germanskiego vrijedag czyli dzien wolny. :)
Jan bez Ziemi
rok temu
Swoją drogą co taka zawodniczka chce wygrać w Milionerach, skoro wykłada się już na pierwszym, banalnym pytaniu? Nawet po polsku Niedziela znaczy "nie działaj", co jest oczywistością! Wystarczy odrobinę ruszyć mózgiem. Ona powinna zostać gwiazdą kanału "Matura to bzdura" na YT, a nie Milionerów...
i tak ładna
rok temu
w sumie tu nic dziwnego w tym pytaniu, niedziela, nie dielac , nie działac nie pracować, no tylko dyletant miał problem z tym pytaniem
Ona
rok temu
To samo właśnie chciałam napisać że szabat nie pochodzi od słowiańskiego języka
lik
rok temu
W tym teleturnieju to norma....
Jasioq
rok temu
Ale po rosyjsku niedziela to tydzien. A woskresienje, to niedziela....
Krzysztof
rok temu
Szabat- tradycyjny słowiański dzień wolny od pracy...
mmm
rok temu
słuchaj ja sam to pzyskałem wiem ale jak inaczej nazwać osobę świadomą tego co robi słup ja nie świadomię mówię jest taj igła może mi kiedyś zaufa wiadomo limuzyny księgowa z licencją na odpowiednim stanowisku oo co zaróżnica za dlakoe nie odchodź
mmm
rok temu
ona i tak mi nie ufa ale dziecko to tak pewnie wspólnoik zza siebie zoo a słup prezes lub dwa dokumenty wiem taki jestem... po szkolenie załatwie coś na pewno... logiczne na pewno zostaje tyle ile powinno coś tam wezmę od przyuczonych kazdy chce mieć 911 turbo ładnie oszukali mnie złodziej bankierzy wiadomo co za róznica szkoda słupa puścić no co teraz moge trochę nerwów
Pistacjusz
rok temu
Niedziela oznacza siódmy dzień i oznacza że się nie dzieli tak jak środa jest jakby środkiem tygodnia tak niedziela pochodzi od słowa nie dzieli.
Łukasz
rok temu
No widzę że naród wybrany stał się teraz również słowianami. A to ciekawe
Beata
rok temu
Tylko niestety po rosyjsku to: woskresienie, czyli zmartwychwstanie.
heh
rok temu
Dlaczego nie można komentować jasnowica Jackowskiego? Zapłacił za artykuł sponsorowany i za brak opinii czytelników pod nim? Czyżby przewidział, że będą NEGATYWNE? Prawdziwy jasnowic!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić