o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Agnieszka Kwiatkowska
|

Skandal. Tak "Wiadomości" TVP informują o pedofilii wśród księży

114
Podziel się

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" znalazła się informacja o raporcie episkopatu na temat wykorzystania seksualnego nieletnich przez duchownych. Ale część widzów mogła uznać, że się przesłyszała. Niektóre fakty przemilczano, za to przypomniano o pedofilii wśród celebrytów.

Skandal. Tak "Wiadomości" TVP informują o pedofilii wśród księży
"Wiadomości" o pedofilii wśród duchownych. Osłabiono wydźwięk danych z raportu, wskazując na pedofilię wśród celebrytów (TVP)
bEEvghqZ

28 czerwca Dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego przedstawił najnowsze dane dotyczące pedofilii w polskim Kościele. Wynika z nich, że od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2020 r. wpłynęło 368 zgłoszeń o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich. 300 dotyczyło diecezji, a 68 zakonów. 38 zgłoszeń uznano za niewiarygodne i odrzucono je, 186 zgłoszeń jest w trakcie badania, a 144 zarzuty uznano za potwierdzone lub uwiarygodnione. To nie są pojedyncze przypadki. Wydaje się jednak, że świadomość dotycząca krzywdzenia dzieci w Kościele rośnie, sprawy są zgłaszane i, być może, wreszcie nie będą zamiatane pod dywan.

Szkoda, że suche dane to wszystko, na co pozwoliły sobie "Wiadomości" w reportażu Marcina Szypszaka wyemitowanym godziny po ujawnieniu danych o pedofilii. Czyżby informacyjny program TVP starał się, mimo wszystko, nie stawiać Kościoła w tak złym świetle, jak wskazują na to fakty?

W programie powiedziano o bp Kiernikowskim, który zrezygnował z posługi, ale nie wspomniano o innych wysoko postawionych księżach osłaniających pedofilów ani o głośnej sprawie kardynała Dziwisza, którą zajmuje się komisja z Watykanu.

bEEvghrb

I choć widzowie mogli przeczytać pasek "Zero tolerancji dla pedofilów", wydaje się, że dla przestępców z Kościoła i ludzi ich ukrywających tolerancja jest nieco wyższa. Materiał, zamiast skupić się na zjawisku wyjątkowo problematycznym, czyli krzywdzeniu najmłodszych przez osoby wykonujące zawód cieszący się zaufaniem publicznym, szybko przeszedł do pedofilii w ogóle, osłabiając wydźwięk danych ujawnionych przez Dyrektora Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

W materiale przypomniano także dokument TVP "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskigo, w "którym reżyser pokazał problem pedofilii w środowisku celebrytów". Zapomniano wspomnieć o tym, że reżyser nie udowodnił w nim winy ani jednej gwieździe, za to doczekał się pozwów. Sytuacja duchownych z oświadczenia episkopatu jawi się zupełnie inaczej.

bEEvghrh
Zobacz także: Młoda gwardia w TVP zastępuje dotychczasowe gwiazdy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEvghrC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(114)
Gapcio
3 miesiące temu
Witam to co się dzieje w tym kraju jest chore potrzeba pilnych zmian ale jeżeli PiS i kaczor kłamią to dlaczego nie program 1 TVP wszyscy którzy tuszują lub zatajają przestępstwo podlegają karze więzienia ale nie dopisali do tej ustawy że nie dotyczy pis-u Rydzyka i inny popleczników łajzy powinni byci tak skrzywdzone jak te dzieci
Ebola
3 miesiące temu
W jakim kraju tak bidnym jak Polska Biskup ma emerytury 17 tys miesięcznie a kowalska 1200 zl po 30 latach pracy ??? Jak długo dacie się zgodzić tym szamanom ?????
Ebola
3 miesiące temu
Czas rozwiązać fundusz Kościelny . nie stać nas utrzymywanie tej mafii czarnej .mamy inne wydatki jak szpitale czy bezpieczeństwo oni z tacy też będą dobrze żyć
bEEvghrD
Aniół- stróż
3 miesiące temu
Czy osoba zdrowa na ciele i umyśle - będzie zapisywać się do jakiejkolwiek sekty i proponować za kasę ... "niebo " ?
mit
3 miesiące temu
TVP wykupiona przez pisowców , prawdy nie mówi .
Gosc
3 miesiące temu
A niby jak mieli przekazać ? Dlaczego mieli nie tykać innych grup społecznych? Pedofil zboczek czy jakiś inny przestępca co za różnica w jakiej grupie społecznej występuje? Celebryci pod kloszem maja być? Niby dlaczego? Trenerzy nauczyciele rehabilitanci psycholodzy… ilu zboczkow jest wśród nich? Ktoś się nad tym zastanawiał? Jak zgłębicie temat kopały wam opadną.
Do Kat
3 miesiące temu
A kto kryje pedofili celebrytów, wychowawców w domach dziecka, wujków-konkubentów?! Bo jakoś nie słychać, żeby ich karano albo choćby mówiono o nich. Kto kryje pozostałe 96% zboczeńcow, bo księża pedofile to tylko 4% ?!!! Może mafia z PO+lgbd, bo mają interes w tym, żevy oczerniać księży i Kościół?!!!
Xxxx
3 miesiące temu
Skandalem jest to, jak portale internetowe manipulują wiadomościami z tvp. Podobno ich nie oglądacie, a wszystko wiecie. Ja oglądałam całe wydanie tego dnia i słyszałam, jak przez kilka minut mówili o tym, że nie ma przyzwolenia, że episkopat się zajął, źe księża będą karani. Cytowano też ponownie wypowiedź episkopatu, w której Kościół przeprasza wszystkich skrzywdzonych i zgorszonych. Dopiero po tym wspomniano o celebrytach i filmie Sekielskiego. To co, o celebrytach nie wolno wspominać, tak?! Ich pedofilia mniej krzywdzi dzieci, co?! Przemilczanie faktu, że pedofilia wśród księży to zaledwie 4% całości i atakowanie tylko ich to dopiero jest skandal!!!!
Beata
3 miesiące temu
Jedyne wyjscie to podziekowac serdecznie obecnej wladzy.... nie ma innego wyjscia.. po prostu
aa12
3 miesiące temu
368 przypadkow w ciagu 2 lat? chyba w jednej parafii
aza
3 miesiące temu
Nie zostawiajcie dzieci z księdzem !!
jjaa
3 miesiące temu
smieszycie mnie jako o2.pl bo polemizujecie z tvpis - skandal, namawiajcie ludzi zeby szli do wyborów i tyle
Ola
3 miesiące temu
Szkoda komentarza ...........!!!!!!
bEEvghrv
Asia
3 miesiące temu
Jeśli pomyśleć to co z LGBT?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić