Jan Muller| 

Kolor fartucha baristy w Starbucksie to nie przypadek

14
1/10

Kontrolowana różnorodność

Kontrolowana różnorodność
(mat. prasowe Starbucks)
0
0

Kawiarnie Starbucks są w co trzecim kraju na świecie. W 23 tys. placówek pracuje armia ludzi. Ich mundurem jest fartuch baristy, i jak w wojsku, mundury czasem różnią się. A to kolorem, a to naszywkami. Firma na oficjalnym blogu opisała historię fartucha, obecnego w firmie od 1971 roku, kiedy otwarto pierwszy lokal w Seattle. Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć, jaką tajemnicę skrywają różne kolory tych ubrań.

2/10

Zielony

0
0

To kolor klasyczny, nosić go może każdy pracownik każdej kawiarni Starbucks na świecie. Nie znaczy to, że typowy fartuch nie może zostać wzbogacony o specjalne naszywki czy oznaczenia. Czasami praktyczne, jak np. w Malezji, gdzie bariści mają swoje imiona naniesione alfabetem Braille'a.

3/10

Czarny ekspert

0
0

Jeżeli waszą kawę robi barista w czarnym fartuchu, możecie spodziewać się wyśmienitej kawy. Przynajmniej w teorii. Bo to strój zarezerwowany dla Kawowych Mistrzów, czyli baristów z ekspercką wiedzą o przygotowywaniu napoju i dokumentem poświadczającym ich wiedzę. Pojawiły się w latach 90., by oddzielić ekspertów od całej reszty.

4/10

Boże Narodzenie

0
0

Kiedyś zakładali je z okazji Bożego Narodzenia, dziś z okazji Sezonu Czerwonego Kubka. Poprawność polityczna wymusiła zmianę nazwy okresu, w którym bariści noszą czerwone fartuchy. Strój pozostał.

5/10

A w Holandii

0
0

Pomarańczowy kolor kojarzy się mocno z Holandią, nic więc dziwnego, że z okazji Koningsdag, czyli Dnia Króla, bariści Starbucksa zakładają fartuchy właśnie w takim kolorze.

6/10

Najlepsi z najlepszych

0
0

Fioletowe fartuchy zarezerwowane są dla zwycięzców międzynarodowych zawodów baristów.

7/10

Promocje i partnerzy

0
0

Od czasu do czasu Starbucks wypuszcza krótkie serie kolorowych fartuchów. Ma to związek z lokalnymi albo produktowymi promocjami. Np. takie niebieskie fartuchy noszono w USA podczas promocji Frappuccino Happy Hour.

8/10

Nauka i robienie kawy

0
0

W Stanach Zjednoczonych działa program partnerski między uczelniami a siecią kawiarni - Starbucks College Achievement Plan. Uczestniczące szkoły na korzystnych warunkach umożliwiają studia licencjackie połączone z pracą w lokalach Starbucksa. Po zakończaniu nauki dostaje się fartuch ze specjalną naszywką.

9/10

Weterani

0
0

Starbucks chce, by pracownicy, którzy do parzenia kawy poszli po zakończonej karierze wojskowej, czuli się specjalnie. Jeżeli chcą, mogą nosić fartuchy ze specjalnymi naszywkami.

10/10

Rodzina weterana

0
0

Alternatywne naszywki dostają też mężowie i żony weteranów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić