Adam Dudkiewicz| 
aktualizacja 

Krajobrazy jak nie z tej Ziemi. Zobacz 9 miejsc rodem z kosmosu

4
1/9

Wulkan Bromo, wschodnia Java, Indonezja

Wulkan Bromo, wschodnia Java, Indonezja
(Wikipedia)
0
0

Jest to czynny wulkan, którego czubek znajduje się 2329 metrów n.p.m. Krater ma średnicę 700 metrów. Ostatnia erupcja miała miejsce w 2004 roku i kosztowała życie dwóch osób. Wysokość oraz to, że wulkan wydziela dużą ilość gazów, sprawiają, że między wzniesieniami pojawia się mgła. Krajobraz zapiera dech w piersiach i kojarzy się z pejzażem z innej planety.

2/9

Gejzer Fly, Hualapai Valley, Nevada, USA

0
0

Gejzer powstał przez przypadek. W 1964 roku ludzie w poszukiwaniu wody wykonali odwiert. Ta zaczęła się wydobywać, a że była bogata w minerały, stworzyła kosmicznie wyglądające struktury.

3/9

Jökulsárlón, Park Narodowy Vatnajökull , Islandia

0
0

Zapierający dech w piersiach lodowiec, wygląda jakby znajdować się na innej planecie. Jest to największy park narodowy w Europie, zajmujący 12% terytorium kraju. Grubość lodowca w niektórych miejscach sięga nawet kilometra.

4/9

Park Narodowy Namib-Naukluft, Namibia

0
0

Rezerwat zamieszkuje wiele wyjątkowych zwierząt, takie jak szakale, antylopy czy górskie zebry. Można tu także spotkać jaszczurki czy pająki. Ze względu na zróżnicowanie, park wygląda jak powierzchnia innej planety.

5/9

Park Narodowy Lençóis Maranhenses, Brazylia

0
0

Podczas pory deszczowej wydmy wypełniają się wodą, tworzą niespotykane nigdzie indziej leje. Park zajmuje przestrzeń 1550 kilometrów kw.

6/9

Salar de Uyuni, Boliwia

0
0

To największe solnisko śiwata i zarazem najbardziej płaska powierzchnia na naszym globie. Jest pozostałością po wyschniętym słonym jeziorze. Solnisko zajmuje powierzchnię 10 500 kilometrów kw. i jest położone na wysokości 3600 metrów n.p.m.

7/9

Jezioro Natron, Monduli, Tanzania

0
0

Przez wysokie temperatury, dochodzące nawet do 70 stopni Celsjusza, oraz wysoki poziom pH środowiska, sięgający nawet 10,5, miejsce to znane jest jako niezwykle nieprzyjazne. Słynie z tworzenia "żywych rzeźb", takich jak na zdjęciu.

8/9

Wulingyuan, Hunan, Chiny

0
0

Ten rezerwat przyrody został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wspaniałe skalne konstrukcje tworzą niepowtarzalny krajobraz. Zbocza porasta subtropikalna roślinność, a między wierzchołkami płyną wartkie strumienie. To tu kręcono zdjęcia do filmu "Avatar".

9/9

Waitomo Glowworm, Wyspa Północna, Nowa Zelandia

0
0

Nie jest to kadr z filmu "Avatar". W jaskini kolonię założyły bioluminescencyjne larwy, które wydzielają niebieskawe światło. Dzięki temu sufit jaskini wygląda jak droga mleczna.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić