14 lat temu przewidzieli wybuch pandemii. Naukowcy porównali koronawirusa do tykającej bomby

4

W internecie pojawił się artykuł Amerykańskiego Stowarzyszenia Mikrobiologii, w którym naukowcy porównują koronawirusa do "bomby zegarowej". Warto zaznaczyć, że artykuł pochodzi z 2007 roku.

14 lat temu przewidzieli wybuch pandemii. Naukowcy porównali koronawirusa do tykającej bomby
W internecie pojawił się artykuł Amerykańskiego Stowarzyszenia Mikrobiologii, w którym naukowcy porównują koronawirusa do "bomby zegarowej". (PAP)

Od czasu wybuchu epidemii SARS, która po raz pierwszy pojawiła się w listopadzie 2002 r. w południowych Chinach i trwała do 2004 r. rozprzestrzeniając się także w innych krajach, badacze zaczęli szczegółowo analizować odzwierzęce koronawirusy.

Wśród wielu publikacji naukowych na temat koronawirusów szczególną uwagę przykuwa się raport Amerykańskiego Stowarzyszenia Mikrobiologii z 2007 roku opublikowany w "Przeglądzie Mikrobiologii Klinicznej". Jego fragmenty były udostępniane w mediach społecznościowych.

Z artykułu wynika, że naukowcy z Uniwersytetu w Hongkongu już w 2007 roku przewidzieli wybuch epidemii koronawirusa. Eksperci napisali wówczas że "obecność ogromnego rezerwuaru różnego typu wirusów na bazie SARS-CoV występujących u nietoperzy w połączeniu z kulturą spożywania egzotycznych zwierząt w południowych Chinach, jest bombą zegarową".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mimo śledztwa naukowców wybranych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) którzy odwiedzili instytuty badawcze w Wuhan, w którym zidentyfikowano koronawirusa, wciąż nie potwierdzono źródła koronawirusa. Internauci zastanawiają się jednak jak to możliwe, że eksperci z taką dokładnością wskazali miejsce wybuchu pandemii już 14 lat temu.

Podczas gdy Polska i inne kraje europejskie prowadzą dramatyczną walkę z III falą koronawirusa, Chiny już dawno pokonały epidemię o czym informowaliśmy wczoraj w artykule: "COVID-19. Chiny pokonały pandemię. Jak? Polka ujawnia, co się tam dzieje".

Zobacz także: Zamykają przedszkola i żłobki. Co teraz będzie? Odpowiedź padła w programie WP
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić