15 tys. zł z ofiar. Kościelny odpowie za swoją bardzo wielką winę

6

Policjanci z Milicza (woj. dolnośląskie) zatrzymali kościelnego, który od kilku miesięcy kradł pieniądze składane w ofierze przez wiernych podczas odprawianych nabożeństw. Łącznie ukradł ponad 15 tys. zł.

15 tys. zł z ofiar. Kościelny odpowie za swoją bardzo wielką winę
Kościelny zatrzymany przez policję (Policja)

We wtorek 9 listopada policjanci z Milicza zatrzymali 67-letniego mieszkańca jednej z okolicznych wiosek. Miało to związek z podejrzeniem kradzieży pieniędzy z tzw. tacy mszalnej.

Kradł pieniądze z tacy. Zdążył je już wydać

Mężczyzna pełni funkcję kościelnego w jednej z parafii powiatu milickiego i był odpowiedzialny za zbieranie datków. Policjanci ustalili, że od kilku miesięcy kradł pieniądze składane w ofierze przez wiernych, podczas nabożeństw odprawianych w kościele w soboty i niedziele.

W ten sposób od lipca 67-latek zabrał z tacy łącznie ponad 15 tysięcy złotych. "Podejrzewany zdołał już przeznaczyć gotówkę na własne wydatki" - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z KPP w Miliczu

Kościelny usłyszał łącznie aż 16 zarzutów dotyczących kradzieży pieniędzy na szkodę parafii, w której jest zatrudniony. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Karma szybko wraca. Kradł w sklepie. Tego się nie spodziewał

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić