Wróć na
Aldona Brauła
|

19-latek zabił 10-letniego brata. Prokuratura chce umorzenia

103
Podziel się

19-latek, który zabił nożem kuchennym swojego młodszego brata, został uznany za niepoczytalnego. Z tego względu konińska prokuratura chce, by umorzono postępowanie, a Maciej J. trafił do zakładu psychiatrycznego.

19-latek zabił 10-letniego brata. Prokuratura chce umorzenia
19-latek zabił 10-letniego brata. Zdjęcie ilustracyjne (PAP)
bDapjCth

Prokuratura Okręgowa w Koninie przekazała w piątek, że postępowanie w sprawie zabójstwa 10-latka może zostać umorzone. Po otrzymaniu opinii biegłych psychiatrów, do sądu skierowano odpowiedni wniosek.

W chwili popełnienia czynu Maciej J. był niepoczytalny. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu zabronionego o znacznej szkodliwości społecznej, dlatego skierowano do sądu wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie leczenia psychiatrycznego - przekazała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda.
bDapjCtj

19-latek zadźgał nożem młodszego brata

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2019 roku. Policja w Turku otrzymała zgłoszenie o rodzinnej awanturze, do której doszło w jednym z mieszkań. Po przyjechaniu na miejsce w jednym z pokojów znaleźli ciało 10-letniego chłopca.

Koronawirus w Polsce. Co z weselami? Dworczyk: jest dyskusja, by zmienić przepisy

Chłopiec miał na ciele aż 17 ran kłutych i ciętych. Zostały zadane kuchennym nożem, który znaleziono na miejscu zdarzenia. O popełnienie przestępstwa oskarżono 19-letniego Macieja J., brata ofiary.

bDapjCtp

Maciej J. zaatakował młodszego brata w trakcie kłótni o grę komputerową. Nigdy nie przyznał się do winy i nie złożył zeznań. W chwili zabójstwa był trzeźwy, badania nie wykazały także śladów narkotyków. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

bDapjCtK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
1239
3 tyg. temu
zabójstwo z powodu uzależnienia od komputera powinno być traktowane tak jak zabójstwo pod wpływem alkoholu czy narkotyków
Justiceman
3 tyg. temu
Ok, to niech go zamkną do końca życia w psychiatryku... ale niech robi za królika doświadczalnego dla nowych leków
dlaczego???
3 tyg. temu
szkoda tylko że nikt z otoczenia ani rodzina, ani szkoła ani lekarz ... nie zauważyli nic niepokojącego i nie skierowali go na leczenie odpowiednio wcześniej ... i w tym temacie powinno być otwarte postepowanie
bDapjCtL
Darek
3 tyg. temu
To teraz jest pytanie: ile warte jest ludzkie życie, mniej niż orzeczenie sądowe!!..
Marzena
3 tyg. temu
Biedni rodzice, stracili dwóch synów.
Najnowsze komentarze (103)
no nie
3 tyg. temu
Zabił i poszedł dalej grac?
pytas
3 tyg. temu
Nowa choroba:niepoczytalność komputerowa. Zabojstwo jest zabojstwe. Wiedział ze gra i gra i gra a nie wiedział ze zabija?
ttt
3 tyg. temu
kłutnia o komputer była tylko czynnikiem spustowym. Jest tyle chorób psychicznych, ukrywanych, zaprzeczanych, wypieranych. Chłopak potrzebował pomocy psychiatry, ale skąd miał o tym wiedzieć? Ucierpiał braciszek. A potem proszą by nie stygmatyzować chorych psychicznie. Niestety zawsze trzeba mieć donich ograniczone zaufanie, (jak zresztą do większości ludzi)
Indianer
3 tyg. temu
Jak można być niepoczytalny w chwili popełnienia przestępstwa,a później to już nie przeszło mu? Albo jest się szajbnietym cały czas albo wcale. Szkoda ztuljo że jak jakiś umyslowo opuzniony człowiek ukradnie coś to prokuratura nie jest tak wspaniałomyślna
Dan
3 tyg. temu
Pochodzę z tej miejscowości tu są same układy sędziowie lekarze adwokaci to wszystko jest oblatwione że zdrowego zrobili chorego wyjdzie po 5 latach lub wcześniej bo "rokuje" na plus a prawdziwie chorzy męczą się po więzieniach skandal
ytghj
3 tyg. temu
gry komputerowe robia z młodych swoje
gracz i maz
3 tyg. temu
Rozumie go, jak gram na computerze, a zona kaze mi cos malo waznego zrobic, to takze przychodzi ma na mysl noz kuchenny wbity w jej plecy.
damrok
3 tyg. temu
wypada miec nadzieje ze jak ten niepoczytalny wyjdzie za ok rok z psyhola to od razu pójdzie zarżnąć nozem cała rodzine tego owego super prokuratora
bDapjCtD
wilk
3 tyg. temu
JAJA SOBIE ROBIĄ ,TO MA BYĆ SPRWIEDIWOŚĆ
bacha
3 tyg. temu
Szybko sąd wydał wyrok o niepoczytalności ... a zabójcę Adamowicza Stefana Wilmana badaja i badają i nic nie potrafia ustalić ... no cóż miał znaczących mododawców którzy go chronią ... tak działa władza !!!
abcd
3 tyg. temu
Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu"
int
3 tyg. temu
Stanowi duże zagrożenie dla otoczenia.
praw
3 tyg. temu
Jakie umorzenie? uzależniony od alkoholu, narkotyków, komputera czy innego świństwa - tym bardziej wyższa kara.
abcd
3 tyg. temu
Wyszukaj w sieci: "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić