Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

19-latek zabił 10-letniego brata. Prokuratura chce umorzenia

174

19-latek, który zabił nożem kuchennym swojego młodszego brata, został uznany za niepoczytalnego. Z tego względu konińska prokuratura chce, by umorzono postępowanie, a Maciej J. trafił do zakładu psychiatrycznego.

19-latek zabił 10-letniego brata. Prokuratura chce umorzenia
19-latek zabił 10-letniego brata. Zdjęcie ilustracyjne (PAP)

Prokuratura Okręgowa w Koninie przekazała w piątek, że postępowanie w sprawie zabójstwa 10-latka może zostać umorzone. Po otrzymaniu opinii biegłych psychiatrów, do sądu skierowano odpowiedni wniosek.

W chwili popełnienia czynu Maciej J. był niepoczytalny. Zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego czynu zabronionego o znacznej szkodliwości społecznej, dlatego skierowano do sądu wniosek o umorzenie postępowania i orzeczenie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zakładzie leczenia psychiatrycznego - przekazała PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda.

19-latek zadźgał nożem młodszego brata

Do zdarzenia doszło 31 grudnia 2019 roku. Policja w Turku otrzymała zgłoszenie o rodzinnej awanturze, do której doszło w jednym z mieszkań. Po przyjechaniu na miejsce w jednym z pokojów znaleźli ciało 10-letniego chłopca.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z weselami? Dworczyk: jest dyskusja, by zmienić przepisy

Chłopiec miał na ciele aż 17 ran kłutych i ciętych. Zostały zadane kuchennym nożem, który znaleziono na miejscu zdarzenia. O popełnienie przestępstwa oskarżono 19-letniego Macieja J., brata ofiary.

Maciej J. zaatakował młodszego brata w trakcie kłótni o grę komputerową. Nigdy nie przyznał się do winy i nie złożył zeznań. W chwili zabójstwa był trzeźwy, badania nie wykazały także śladów narkotyków. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić