3-letnia Hania zmarła w męczarniach. Sąd zdecydował o losie matki

389

Sad zdecydował o przedłużeniu aresztu dla Lucyny K. i Łukasza B., którzy doprowadzili do śmierci 3-letniej Hani. Dziewczynka zmarła przez wielonarządowe urazy. Była ofiarą przemocy domowej.

3-letnia Hania zmarła w męczarniach. Sąd zdecydował o losie matki
3-letnia Hania zginęła w wyniku obrażeń wewnętrznych. (Facebook)

Do tragedii doszło 19 lutego w Kłodzku. Matka Hani wezwała do domu pogotowie, ponieważ 3-latka miała się źle czuć i wymiotować. Dziecka niestety nie udało się już uratować i szybko okazało się, że dziewczynka była ofiarą przemocy domowej.

Kopnął dziecko tak mocno, że pękła śledziona

Sprawą śmierci 3-latki z Kłodzka zajęła się Prokuratura Okręgowa w Świdnicy. Sekcja zwłok wykazała, że u dziewczynki doszło do "bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej".

Z ustaleń wynika, że 19 lutego dziewczynka zmoczyła łóżko, co rozwścieczyło jej matkę. 30-latka postawiła córkę pod prysznicem i zaczęła polewać ją lodowatą wodą. Łukasz B. kopnął dziewczynkę w brzuch tak mocno, że pękła jej śledziona. Matka wezwała karetkę i tłumaczyła, że jej córka źle się czuła więc próbowała je ocucić pod prysznicem.

Tego dnia Hania miała zmoczyć łóżko, a matka za karę postawiła ją pod prysznicem i polewała zimną wodą. Łukasz B. zadał dziewczynce śmiertelny cios. Kopnął dziewczynkę w brzuch tak mocno, że aż pękła jej śledziona. Matka wezwała na pomoc karetkę i tłumaczyła, że dziecko zemdlało, więc próbowała je ocucić pod prysznicem - czytamy w akcie oskarżenia cytowanym przez Fakt.

Niedługo później wyszło na jaw, że Hania była niemal codziennie bita przez matkę i jej konkubenta. Lucyna K. i Łukasz B. kopali i uderzali ją po całym ciele. Często stosowali kary, kiedy 3-latka była nieposłuszna lub nawet niechcący zrobiła coś, co nie podobało się jej opiekunom.

Postępowanie wobec 25-latka i 30-latki nadal toczy. Sąd przedłużył areszt wobec nich do 18 lutego 2022 roku.

Zobacz także: Opublikował wpis. Isakowicz-Zaleski mówi, co stało się potem
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić