Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Dostał już 161 mandatów. Władze Gdańska rozkładają ręce

427
Podziel się

Auto, które od października 2019 r. parkuje przy ul. 3 Maja w Gdańsku, z pewnością miało za wycieraczką już nie jeden mandat. Ba! Miało ich aż 161, na łączną kwotę 32 tys. złotych. Mimo to pojazdu nie można odholować. Co na to właściciel?

Dostał już 161 mandatów. Władze Gdańska rozkładają ręce
Auto, które uzbierało 161 mandatów (trojmiasto.pl)
bEUCNVNh

Sprawa srebrnego opla, który już prawie 1,5 roku stoi przy ul. 3 Maja w Gdańsku i w ten sposób zdążył uzbierać 161 mandatów (na kwotę 32 tysięcy złotych) jest o tyle trudna, że poprzedni właściciel je sprzedał a nowy... nie zarejestrował go na siebie.

Sprawy nieuregulowanych opłat dodatkowych prowadzone są przez Dział Windykacji GZDiZ. W tym przypadku nowy właściciel nie zarejestrował auta na siebie. Poprzedni właściciel przedstawił nam umowę kupna sprzedaży wraz z potwierdzeniem zgłoszenia umowy zbycia w Urzędzie - mówi Magdalena Kiljan, rzeczniczka Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
bEUCNVNj

Nowy właściciel upomnienia odbiera ale... niczego sobie z tego nie robi.

Kolejny krok - jeśli należność nie zostanie uregulowana - to tytuł wykonawczy (nakaz zapłaty, wydany przez sąd lub inny organ, którego następstwem może być postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika - przyp.red.) - jak podaje urzędniczka.

Skąd wzięła się tak zawrotna kwota? Pierwszy mandat dla tego samochodu pochodzi z 17 października 2019 i opiewa na 200 zł. Jeśli właściciel zapłaci w przeciągu 14 dni, kwota może zostać zmniejszona do 130 zł. Skoro właściciel nie zapłacił żadnego z mandatów, to każdy z nich wynosi 200 zł. Tym sposobem od października 2019 uzbierała się zawrotną sumę 32 tys. złotych.

Mieszkańcy jednak uważają, że kolejne mandaty nic nie dają.

bEUCNVNp
Czy samochodu nie można po prostu odholować, zamiast wystawiać dziesiątki takich wezwań - zastanawiają się czytelnicy portalu trojmiasto.pl.

Okazuje się, że sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Nie otrzymaliśmy zgłoszenia w sprawie samochodu pozostawionego przy ul. 3 Maja. Straż Miejska w Gdańsku nie ma podstawy prawnej do odholowania tego auta. Jest ono zaparkowane prawidłowo, nie utrudnia ruchu i nie stwarza zagrożenia. Samochód jest zabezpieczony, zamknięty, szyby ma całe, koła napompowane. W takim stanie nie można uznać go za pojazd nieużytkowany lub tzw. wrak, kwalifikujący się do usunięcia - powiedziała trójmiejskiemu portalowi Marta Drzewiecka, rzeczniczka Straży Miejskiej.
bEUCNVNq

Jak widać, niektórzy na prawdę nie zbierają kwitków.

Zobacz także: Spis powszechny coraz bliżej. 5 tys. zł kary za brak udziału
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUCNVNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(427)
yolo
9 miesięcy temu
dziwna sprawa, skoro samochód zaparkowany jest poprawnie jak wynika z artykułu to za co są mandaty?
Podatnik
9 miesięcy temu
Jak państwo ma gdzieś obywatela tak obywatel ma gdzieś państwo
Japa
9 miesięcy temu
Rzeczniczka Straży Miejskiej twierdzi , że to auto stoi prawidłowo. Więc co za cymbał i za co nakłada te mandaty? Jaki kraj takie prawo i tacy jego wykonawcy. To dobry materiał dla kabaretu. Panowie wykorzystajcie to.
bEUCNVNL
luke
9 miesięcy temu
i to niby jest normalne w tym państwie, że prztchodzi jeden kolek z drugim i wlepia kolejne manadty? :/ brawo, wy!
Jacek
9 miesięcy temu
Jest ono zaparkowane prawidłowo, nie utrudnia ruchu i nie stwarza zagrożenia. Samochód jest zabezpieczony, zamknięty, szyby ma całe, koła napompowane. W takim stanie nie można uznać go za pojazd nieużytkowany lub tzw. wrak, kwalifikujący się do usunięcia - powiedziała trójmiejskiemu portalowi Marta Drzewiecka, rzeczniczka Straży Miejskiej. To ja się pytam, za co te mandaty?
łoj
9 miesięcy temu
to samochód dostał mandat. Nie ma zdolności prawnych. Tak jak również każdy niewolnik!
sz1
9 miesięcy temu
na prawdę;)
qaz
9 miesięcy temu
To za co mandaty skoro:,,Jest ono zaparkowane prawidłowo, nie utrudnia ruchu i nie stwarza zagrożenia. Samochód jest zabezpieczony, zamknięty, szyby ma całe, koła napompowane.''
wrewertrete
9 miesięcy temu
Cytat: "Straż Miejska w Gdańsku nie ma podstawy prawnej do odholowania tego auta. Jest ono zaparkowane prawidłowo, nie utrudnia ruchu i nie stwarza zagrożenia. Samochód jest zabezpieczony, zamknięty, szyby ma całe, koła napompowane. " Skoro jak wyżej napisano auto jest zaparkowane prawidłowo to w czym problem i skąd te mandaty ? Urzędnicze i prawne buble i absurdy !!! Im wyższy niby-rozwój cywilizacji tym wiecej bzdur !!!
ccc
9 miesięcy temu
Widać że tak prostej sprawy zarządy z PO nie potrafią załatwić chociaż jak rządzili Polską też doprowadzili Polaków do nędzy i pustej kasy.
mandaty wysta...
9 miesięcy temu
skoro "Jest ono zaparkowane prawidłowo, nie utrudnia ruchu i nie stwarza zagrożenia. Samochód jest zabezpieczony, zamknięty, szyby ma całe, koła napompowane." To jaki był powód pierwotnego wystawienia mandatu? skoro nie ma podstaw ( czyli naruszenia prawa) by go usunąć?
diagnosta
9 miesięcy temu
a ja się pytam po co jest CEPIK. Przecież po informacji o zbyciu auta od razu powinien widnieć nabywca, a nie poprzedni właściciel ma się tłumaczyć
emerjack96
9 miesięcy temu
Nie ma prawa bez prawa.I nikt mnie nie będzie pieprzył,że jest zdrowe prawo.
bEUCNVND
olo
9 miesięcy temu
polska to jakaś pomyłka na mapie świata
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić