aktualizacja 

41 punktów karnych. Drogówka nie miała litości dla kierowcy ładowarki

204

Mężczyzna z Górnego Śląska nie dostosował się do znaku zakazującego wjazdu dużych pojazdów na drogę publiczną. W wyniku kontroli funkcjonariuszy policji, na konto 31-letniego mężczyzny zostało dopisanych aż 41 nowych punktów karnych.

41 punktów karnych. Drogówka nie miała litości dla kierowcy ładowarki
Wjechał ogromną ładowarkę na ulicę. Ogromna liczba punktów karnych (Policja)

Czwartkowy poranek (3 listopada) w powiecie bieruńsko-lędzińskim (woj. śląskie) należał do typowo jesiennych. Gęsta mgła w wielu miejscach i ograniczona przez to widoczność, utrudniała kierowcom swobodną i bezpieczną jazdę. Mimo tego nie wszystkim, którzy wyruszyli na drogi, wystarczyło odpowiedzialności i wyobraźni.

Kompletnym brakiem tych cech wykazał się 31-letni kierowca, który ulicą Lipową w Lędzinach, pomimo zakazu, przemieszczał się ogromną ładowarką. Ze względu na szerokość tego pojazdu, samochody jadące z przeciwka zmuszone były do zjazdu na pobocze. Ładowarka przy tym wjeżdżała i poruszała się częściowo chodnikiem.

Pomimo dużych gabarytów, widoczność jadącej maszyny była dodatkowo utrudniona, gdyż jej oświetlenie pozostawiało wiele do życzenia. Zalegały też na niej ziemia i piasek, które zanieczyszczały jezdnię. Jakby tego było mało, podczas manewrów skrętu, kierowca nie zasygnalizował swoich zamiarów - czytamy na stronie policji.

Wjechał ogromną ładowarkę na ulicę. Szybka reakcja policji

Szczęściem dla innych kierowców ruchu drogowego, a nieszczęściem dla kierowcy ładowarki był fakt, że w pobliżu drogi, którą jechał, znajdował się patrol policji. Jego funkcjonariusze bez wahania zatrzymali go do kontroli, każąc zjechać na pobocze. Jak czytamy, w wyniku zatrzymania i kontroli nieodpowiedzialny 31-latni kierowca poniósł bardzo dotkliwe konsekwencje.

Złamanie przez niego szeregu przepisów i charakter tych naruszeń, dały mundurowym podstawę do tego, by sprawę przekazać do sądu. W kartotece kierowcy przybyło natomiast aż 41 punktów karnych.

Zobacz także: Rzadkie odkrycie w USA. Niezwykłe, co odsłonił niski poziom rzeki
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić