Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

"Absolutnie niedopuszczalna" sytuacja na granicy. Zatrzymano 13 osób

33
Podziel się

Straż graniczna i wojsko zatrzymały grupę 13 osób, które niszczyły ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej. Wśród nich jest obywatel Holandii. Incydent skomentował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

"Absolutnie niedopuszczalna" sytuacja na granicy. Zatrzymano 13 osób
Zniszczone ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej (Straż graniczna)
bETGtHFh

Zatrzymani mieli niszczyć ogrodzenie w okolicach Kuźnicy. Straż graniczna i wojsko zatrzymało w sumie 13 osób, w tym jednego obywatela Holandii. Reszta zatrzymanych to Polacy.

Zniszczyły zapory techniczne na granicy polsko-białoruskiej. Wśród zatrzymanych jest Bartosz K. Trwają czynności zmierzające do postawienia tym osobom zarzutów - poinformowała straż graniczna na Twitterze.
bETGtHFj

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty usłyszą zatrzymani oraz jaka kara im grozi. Na wieści o zatrzymaniu osób zaangażowanych w niszczenie ogrodzenia zareagował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Sytuacja, do której doszło na naszej granicy, jest absolutnie niedopuszczalna. Sprawcy, którzy przerwali ogrodzenie zostali zatrzymani przez Straż Graniczną i poniosą wszelkie konsekwencje karne swoich działań. Na podobne akty będziemy reagować z pełną stanowczością - podkreślił Kamiński.
bETGtHFp

Pomysł budowy płotu na granicy polsko-białoruskiej od kilku dni jest przedmiotem żartów i krytyki. Eksperci, z którymi rozmawiało o2.pl, przekonują, że aby ogrodzenie zdało egzamin, musiałyby go tworzyć stalowe słupki wysokości 4-5 m posadowione w betonowych fundamentach lub wbijane kafarem, między którymi należało rozciągnąć siatkę drucianą, a na górze i u podstawy konstrukcji: drut ostrzowy (concertinę).

Płot wygląda jak wygląda, bo jest budowany w pośpiechu, bez konkretnej, przemyślanej techniki. Zwoje drutu ostrzowego nie zostały najprawdopodobniej wzmocnione słupkami stalowymi i zostały zbyt słabo zakotwione. Problemem mogła być średnica drutu, po prostu była za mała - tłumaczył o2.pl żołnierz z wojsk inżynieryjnych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETGtHFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
Polak
4 tyg. temu
Bartosz Kramek zatrzymany na Polsko-Białoruskiej granicy? to agent razem z Ludmiłą Kozłowską?
Sęp44
3 miesiące temu
Cały ten teatrzyk na granicy służy odciągnięciu uwagi od przepchnięcia ustawy 1449 i wprowadzeniu obostrzeń w związku z 4 falą króla kowida. I jedni i drudzy biorą w tym udział, przy okazji skłócając jeszcze bardziej Polaków...i oto im najbardziej chodzi. To ludzie spod cyferek 6,9,11,17,33 i oczywiście 13. Zacznijcie myśleć! Na jesieni 2020 roku dali temat aborcji i wprowadzili 2 falę. Ten temat by już teraz nie przeszedł to wymyślili emigrantów...
Tusk
3 miesiące temu
Dla przykładu surowo ich ukarać...
bETGtHFL
Wopista
3 miesiące temu
Podać ich personalia i gdzie mieszkają a my społeczeństwo wybijemy im z głowy głupoty
Darek
3 miesiące temu
Dziękuję za potwierdzenie kolejny raz tego, że ten portal nie ma nic wspólnego z wolnością wypowiedzi.
Kupa
3 miesiące temu
Pod Bogiem nie mogę tego czytać na tej stronie ,co to za antypolska strona ,prosimy o ujawnienie nazwiska i adresów tych wandali .
Yogi
3 miesiące temu
Wiecie po co wrócił Tusk z banicji do Polski? Żeby zdestabilizować RP
Pomagający
3 miesiące temu
Nic nie niszczyli, tylko nielegalnie chcieli przekroczyć granicę Polsko - Białoruską i chcieli wejść na teren Białorusi by pomóc "uchodźcom"....
***** tvn24
3 miesiące temu
Dla TVN24 ci ludzie co niszczą zasieki to bohaterowie tyle w temacie
Slonzok
3 miesiące temu
Z chwilą przyjazdu Tuska do RP zaczyna się dziać coś dziwnego w Ojczyźnie czyżby to przypadek ?
Graś
3 miesiące temu
Za tym stoi Tusk
msa
3 miesiące temu
niszczenie plotu to oslabienie obronnosci Panstwa Polskiego a celem wandalizmu bylo wnikniecie wrogich sil na jego teren oraz zagrozenie bezpieczenstwa polskich obywateli.wszystkich winnych nalezy pognac w pole i odstrzelic podczas proby ucieczki.
Pytanie
3 miesiące temu
Gdzie ich znaleźć można, gdzie pracują?
bETGtHFD
CWuj
3 miesiące temu
Kim są i gdzie mieszkają oni i ich rodziny?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić