Atak na Ukrainę. Wyjechali z kraju z instrumentami, wracają z karabinami

Ziuzkin Dmitro, Lew Keler i Matwijenko Konstantin to muzycy, którzy grali w południowokoreańskiej orkiestrze. Gdy jednak na ich ojczyznę najechały rosyjskie wojska, zdecydowali się porzucić dotychczasowe zajęcie. Teraz przyszło im walczyć z agresorem.

Atak na Ukrainę. Wyjechali z kraju z instrumentami, wracają z karabinami
Wojska rosyjskie do tej pory nie wycofały się z terenu Ukrainy. Wśród uciekających są głównie kobiety i dzieci (Getty Images, 2022 Getty Images)

Przed wybuchem wojny Ziuzkin Dmitro był kontrabasistą w Seul Pops Orchestra. Mimo że 47-latek mógł bezpiecznie przeczekać zagrożenie w Korei Południowej, nie tylko zdecydował się wrócić na Ukrainę, lecz także wstąpił do armii. Jego koledzy z orkiestry otrzymali zdjęcie, na którym pozuje w mundurze i za karabinem.

Nie musieli obawiać się wojny, a jednak... wrócili walczyć za Ukrainę!

Kolegą 47-latka z zespołu jest Ha Sung-ho. Jak przyznał w rozmowie z AsiaOne, Ziuzkin Dmitro nie był jedynym obywatelem Ukrainy, który na wieść o wojnie zdecydował się opuścić Koreę Południową i porzucić pracę w w Seul Pops Orchestra.

Na wyjazd na Ukrainę zdecydowali się również dwaj inni muzycy: 51-letni Lew Keler i 52-letni Matwijenko Konstantin. Ha Sung-ho nie krył, że obawia się o zdrowie i życie swoich kolegów, którzy nie są już najmłodsi.

Pracowali z nami od wielu lat jako kluczowi członkowie orkiestry. Gdy dowiedziałem się, że pojechali do domu, aby walczyć o swój kraj, nawet jeśli nie są już pierwszej młodości, zabolało mnie serce - ubolewał Ha Sung-ho, cytowany przez AsiaOne.
Zobacz także: Zobacz też: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"

Mimo że Ha Sung-ho bardzo boi się o swoich kolegów, podkreśla, że jest pod wrażeniem ich miłości do ojczyzny. Uważa, że stanowią wzór postawy patriotycznej.

Byłem głęboko poruszony, kiedy ci zawodowi muzycy porzucili instrumenty, by chwycić za broń i ryzykować życie dla swojej ojczyzny. Na tym polega patriotyzm – stwierdził Ha Sung-ho.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić