Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Brutalny atak rowerzysty na pieszego. Poszkodowany jest w stanie krytycznym

22
Podziel się:

W Szczecinie doszło do niebezpiecznego incydentu. Jadący chodnikiem rowerzysta uderzył jednego z pieszych w głowę, po tym jak mężczyzna zwrócił mu uwagę. Poszkodowany upadł na chodnik i stracił przytomność. Teraz przebywa w szpitalu, a jego stan lekarze określają jako krytyczny.

Atak na pieszego w centrum Szczecina.
Atak na pieszego w centrum Szczecina. (WP.PL)

Do incydentu doszło w środę, 23 sierpnia, około godz. 21.20 w centrum Szczecina. Rowerzyści przejeżdżający w pobliżu placu Szarych Szeregów mijali 47-letniego przechodnia. Mężczyzna zwrócił im uwagę, że nie powinni jeździć po chodniku. Wtedy doszło do ostrej wymiany zdań, a jeden z cyklistów go zaatakował.

- Stan mężczyzny jest ciężki, do tej pory przebywa na oddziale intensywnej terapii – poinformowała Natalia Andruczyk, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie.

Policja zabezpieczyła monitoring i prowadzi śledztwo. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia nie ma ścieżki rowerowej, a zatem mężczyzna szedł prawidłowo, gdy został zaatakowany przez jednego z przejeżdżających rowerzystów.

Prowadzimy sprawę z artykułu kodeksu karnego mówiącego o spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedziała "Gazecie Wyborczej" podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego policji zachodniopomorskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(22)
fakty
5 lata temu
Generalna zasada brzmi: rowerem po chodniku jeździć nie wolno (artykuł 26 Prawa o Ruchu Drogowym). Od tej zasady istnieją jednak trzy wyjątki. Rowerzysta może jechać po chodniku gdy: jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub są spełnione jednocześnie trzy warunki: chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego. A pieszy na chodniku ma bezwzględne pierwszeństwo!.
marojaro
5 lata temu
efekt podziału na sorty
jas
5 lata temu
to pewnie jakiś emigrant, więc p Jaki pewnie szybko go wytropi i ukarze
agabuczu
5 lata temu
Mężczyzna zmarł...
Pozdro
5 lata temu
Rowerzystom zaczyna odwalac...nie pierwszy rowerzysta,któremu majty za bardzo Cisna na siodelku i sądzi się z łapami....Ilu jest jeszcze takich, o których nie mówią wiadomości??? Za duża frustracja, za dobrze i w tylkach się miesza.Zamiast kultury tylko kasa.Moze by tak rzeczywiście wymagać od rowerzystów OC..skoro nie uczą się kompletnie zasad ruchu drogowego???? I może musss posiadania prawa jazdy na rowerze a nie karty rowerowej?? To uyemperuje odrobinę harde postawy pedalarzy???
bcf
5 lata temu
zakazać jazdy rowerem po chodnikach, zlikwidować ścieżki rowerowe
Wyrok
5 lata temu
Rower zabrac goscia powiesic tyle
tepic chamow
5 lata temu
pieszy mial rozgrzeszenie i dowod wplaty dla Rydzyka ??- posiadal ? - nie
gosc
5 lata temu
a co robi policja jak rowerzysci jezdza chodnikami tylko auta lapia!jak kogos zabija to dopiero wezma sie do pracy lenie!
O3
5 lata temu
Nie da się na razie uniknąć takich przypadków, bo nadal funkcjonuje--PO-prawo.
ss
5 lata temu
Jak by go zabili to był by list gończy a tak kowalski szuka i szuka.
Gjgc
5 lata temu
Nikt z tobą nie chce dlatego zazdrościsz 500 +
o kretynskiej...
5 lata temu
a o2 wycina niewygodne komentarze jak zawsze
tak jest
5 lata temu
te buce to wszystko bachory zomowców orowców
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić