Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

CBA weszło do kolejowego potentata. Sprawa ciągnie się od 5 lat

56
Podziel się:

Według ustaleń portalu o2, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w poniedziałek do siedziby PKP PLK. Mieli szukać danych na komputerach i dyskach zarządu kolejowej spółki.

CBA weszło do kolejowego potentata. Sprawa ciągnie się od 5 lat
CBA ilustracja (PAP, Rafał Guz)

Zwróciliśmy się z pytaniem o to CBA, jednak biuro odpowiedziało nam lakonicznie, nie potwierdzając ani nie zaprzeczając. Odesłało nas jedynie do komunikatu sprzed sześciu dni, informującego o poprzednich zatrzymaniach.

Przypomnijmy: 24 marca CBA zatrzymało pięć osób. Chodzi m.in. o byłego prezesa kolejowej spółki, byłego członka zarządu i byłego dyrektora Bura Marketingu i Komunikacji. Zatrzymano również dwóch pracowników jednej z agencji PR.

CBA podkreśla, że wiąże się to ze sprawę sprzed pięciu lat, dotyczącą organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Zobacz także: Daniel Obajtek zwrócił się do CBA. Marek Belka przewrotnie skomentował

CBA łowi

Przypomnijmy, sprawa tyczyła się wtedy działań dotyczących zabezpieczenia antyterrorystycznego Światowych Dni Młodzieży. Kontrakt na szkolenia w sprawie ochrony dworców kolejowych otrzymała wtedy tajemnicza spółka Sensus Group, która miała nie posiadać żadnych zdolności do wykonania zlecenia.

Chodziło o zawarcie umowy na realizację profilaktyki w zakresie zagrożeń terroryzmem bombowym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Ta sprawa zakończyła się już skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.
Jednocześnie dała początek kolejnemu postępowaniu. W trakcie prowadzonych czynności ujawniono wątek dotyczący zawarcia czterech umów na obsługę public relations pomiędzy PKP S.A., a warszawską agencją prowadzoną przez byłych pracowników spółki - pisało w swoim komunikacie Biuro.

Co na to prokuratura?

Poprosiliśmy zatem o komentarz Prokuraturę Okręgową Warszawa - Praga, do której odesłało nas do CBA, przekonując, że tylko prokuratura może odpowiadać na pytania dotyczące pozostającego w toku śledztwa.

My nie zlecaliśmy żadnych przeszukań - mówi o2 Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik praskiej prokuratury.

Samo PKP PLK w tym zakresie milczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
gosc
2 lata temu
zobaczcie sami na najwyzszych stanowiskach robią przekrety,ale spokojnie oni je robia tak zeby pózniej nikt im nic nie udowodnil,to na takej samej zasadzie jak giertyh i jego wspólasy z POKO,ale to ze nie udowodniono przestepstwa nie znaczy ze ci ludzie tego nie zrobili,własnie ze zrobili,ba maja do tego cała wiedze i środki zeby nie odpowiadac ze takie przekrety,ba a i nawet prawo napisza tak jak pod kraózego zrobili.zyjemy w kraju gdzie rządziła mafia,do dzis czuc skutki wojny
gorszysort
2 lata temu
" tajemnicza spółka Sensus Group, która miała nie posiadać żadnych zdolności do wykonania zlecenia", a narciarz miał na maseczki? zbrojarz miał na respiratory? A Poczta Polska miała uprawnienia na organizowanie wyborów? Kłamstwo, chamstwo, arogancja, hipokryzja i aferyyyyy, a co na to prok. Generalny?
gienek
2 lata temu
ale działają ha ha ha
Świetny Piotr
2 lata temu
A już myślałem, że zaatakowali Orlen. Ale Pan Prezes Obajtek jeszcze dzielnie się trzyma. Mateusz ze Zbyszkiem muszą się jeszcze trochę postarać, żeby się przepoczwarzył w Daniela O.
PKP
2 lata temu
Jak zlikwidować patologie i przekręty w PKP. Połączyć ponownie PKP w jedną kolejową całość, jak kiedyś uczyniono np. we Francji, na którą tak chętnie powołują się ciągle politycy PIS choć nigdy tam nie byli. Zlikwidować dziesiątki spółek i stanowisk Prezesów od podkładów kolejowych itd, wprowadzić ponownie jeden bilet dla wszystkich żeby Kowalski mógł pojechać prawdziwym pociągiem z A do B z przesiadką w C. Ale to trzeba umieć zrobić i chcieć, ale po co?
Polak
2 lata temu
Z powodu zmniejszenia emerytury do średniej krajowej, sprzedali byscie i plujecie na swoją Ojczyzne
hmmm
2 lata temu
Kiedy usłyszymy to o Obajtku?
a kiedy
2 lata temu
CBA wejdzie do biur go(l)dfather Thadeo z Torunia? Zapewne nigdy, rządzący (kk) do tego nie dopuszczą.
OLGA
2 lata temu
A Obajtka i Rydzyk? Boicie się ?
Zygmunt
2 lata temu
Ciekawe że nikogo się nie sprawdza pod kątem posiadania i dochodów, wtedy by się okazało ilu złodziei mamy w kraju.
fdghh
2 lata temu
nie posiadała zdolności, ale posiadała znajomych pisowców w składzie
Karol
2 lata temu
następny kaczyński, 2 wieże, 50 tys
##### ###
2 lata temu
Czy kogoś to dziwi, że Dobra Zmiana kręci lody? Mnie jakoś nie. Przecież już za pierwszej swej kadencji rozpoczęli od ukręcenia na boku 200 tysięcy z nawet nie rozpoczętej budowy Stadionu Narodowego. Wtedy jeszcze byli na tyle mili, że z trudem ale jednak zapuszkowali na 2,5 roku swojego ministra sportu Tomasza Lipca> Co prawda po paru miesiącach od wykrycia afery, bo w tym czasie były wybory parlamentarne i to popsułoby obraz szlachetnej partii ludzi o czystych rękach. Dzisiaj zostałby prezesem Lotosu
taka prawda
2 lata temu
te całe zapisiałe CBA od wielu lat - marnotrawi pieniądze Polaków - i nic poza tym dla dobra Polski nie robi
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić