o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Chiński sąd: homoseksualizm można nazwać zaburzeniem psychicznym

41
Podziel się

Sąd w Chinach orzekł, że określanie homoseksualizmu jako "zaburzenia psychicznego" w podręczniku psychologii nie jest błędem. Takie rozpoznanie jest niezgodne z wiedzą naukową.

Chiński sąd: homoseksualizm można nazwać zaburzeniem psychicznym
Chiński sąd zdecydował, że homoseksualizm można nazywać zaburzeniem psychicznym. (Pixabay)
bESlurYR

Kontrowersyjny podręcznik zaskarżyła do sądu 24-letnia Ou Jiayong. Dziennik "South China Morning Post" informuje, że kobieta zetknęła się z nim pierwszy raz w 2016 roku. Była wtedy na pierwszym roku studiów na Uniwersytecie Rolniczym w Kantonie.

Kontrowersyjny podręcznik psychologii. Homoseksualizm wśród zaburzeń psychicznych

Wydana w 2013 roku książka "Edukacja Zdrowia Psychicznego dla Studentów" wymienia homoseksualizm wśród "powszechnych zaburzeń psychoseksualnych". Obok znajduje się także przebieranie w ubrania przeznaczone dla osób płci przeciwnej oraz fetyszyzm. "SCMP" podkreśla, że podręcznik jest stosowany na wielu chińskich uczelniach.

bESlurYT

Ou twierdzi, że książka promuje pogląd, że homoseksualizm jest czymś niewłaściwym. Zawarte w niej tezy nie znajdują żadnego potwierdzenia w badaniach naukowych. W związku z tym w 2017 roku kobieta postanowiła pozwać wydawcę i dystrybutora podręcznika, domagając się usunięcia wzmianek o homoseksualizmie i publicznych przeprosin.

Sprzeciw chińskiej społeczności LGBT

Pod koniec 2020 roku sąd pierwszej instancji w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach odrzucił pozew Ou. Oceniono, że autorzy podręcznika nie popełnili błędu faktograficznego. Wzmianka o homoseksualizmie miała być jedynie opinią, odmienną od zdania powódki.

bESlurYZ

W zeszłym tygodniu sąd oddalił apelację Ou. Orzeczenie oburzyło społeczność LGBT w Chinach. Rzecznik kantońskiej organizacji PFLAG porównał wzmiankę na temat homoseksualizmu w podręczniku do wiary w to, że Słońce krąży wokół Ziemi. Ah Quiang ocenił, że autorzy "użyli punktu widzenia, który nie odpowiada obecnemu postrzeganiu mniejszości seksualnych przez społeczeństwo".

Homoseksualizm przestał być karany w Chinach w 1997 roku. Cztery lata później wykreślono go oficjalnie z państwowego rejestru chorób psychicznych. "SCMP" przypomina, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie uznaje homoseksualizmu jako choroby psychicznej od 1990 roku.

bESlurZa

Obejrzyj także: Wypadek w parku rozrywki w Chinach. Przerażające nagranie jednego z poszkodowanych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESlurZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Marcinek
3 miesiące temu
Kocham Chiny:) Trzeba być skończonym idiota zeny traktowac homoseksualistów normalnie. To są choży psychcznie podludzie.
Gal Anonim
6 miesięcy temu
Prawidłowa reakcja. Ale wolę jednak zasady panujące w Arabii Saudyjskiej.
Anna
9 miesięcy temu
Dać im kawał bezludnej wyspy i niech się tam rozmnażają do woli.
bESlurZv
Gosc2
9 miesięcy temu
To sa dyktatorskie nie tolerancyjna Chiny
Donald
9 miesięcy temu
Homoseksualizm jest dewiacją to znaczy odstępstwem od natury tzn. jest zaburzeniem chorobowym, a to się leczy!!!!!
Brawo
9 miesięcy temu
Brawo ,
oooo
9 miesięcy temu
jest zgodne z wiedza naukowa, z listy zaburzen wycofano je pod wplywem homolobby.
shakespeare
9 miesięcy temu
kolejny temat zastępczy, normalnych ludzi nie interesuje kto z kim śpi
Jancio
9 miesięcy temu
homoseksualizm to ślepa uliczka droga do nikąd...jakby Bóg, Stwórca czy po prostu Siła Sprawcza chciałby aby to było normą to homoseksualni mogliby mieć dzieci ze sobą a nie mogą wiec temat jest zamknięty
hans
9 miesięcy temu
bo to prawda....jak ja bym uważał, że jestem Napoleonem od razu trafiłbym do Tworek
doswiadczony
9 miesięcy temu
życie nie kreci sie tylko w koło zadka , nie ma ciekawszych tematów , jest niewielki procent homoseksualistów i zajmują czas , co to takie wazne kto z kim spi ???? ludzie seks jest potrzebny do robienia dzieci a nie gadania o seksie --KONIEC TEMATU
Profet
9 miesięcy temu
Liczy się tylko to co Stwórca myśli o sodomii. Reszta to pseudonaukowe gazy fizjologiczne
stan
9 miesięcy temu
Czy nie wiecie, że ludzie nieprawi nie odziedziczą Królestwa Bożego? Nie dajcie się wprowadzić w błąd. Ani dopuszczający się niemoralności, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani mężczyźni zgadzający się na kontakty homoseksualne, ani homoseksualiści, ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani rzucający obelgi, ani zdziercy nie odziedziczą Królestwa Bożego
bESlurZn
haha
9 miesięcy temu
I te żałosne komentarze xd
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić