Chłopiec sprzedaje lemoniadę, żeby kupić rower. "Dla mnie to przerażające"

215

W Łodzi pewien chłopiec sprzedaje lemoniadę, żeby zebrać pieniądze na wymarzony rower. O pomyśle młodego łodzianina napisał w mediach społecznościowych poseł Łukasz Litewka. Okazuje się, że wpis wywołał spore emocje. – Dla mnie to przerażające – pisze jedna z internautek.

Chłopiec sprzedaje lemoniadę, żeby kupić rower. "Dla mnie to przerażające"
Chłopiec sprzedaje lemoniadę. W sieci zawrzało (Facebook, Pixabay, Łukasz Litewka)

Podczas wakacji dzieci często szukają sposobów, by dorobić sobie do kieszonkowego. W Łodzi na jednej z ulic spotkać można chłopca, który sprzedaje domową lemoniadę, żeby zarobić pieniądze na wymarzony rower.

Wkrótce marzenie może się spełnić, bo chłopca wsparł poseł Łukasz Litewka z Nowej Lewicy, który nagłośnił sprawę w mediach społecznościowych i zaproponował, że sam kupi rower.

- 2024 rok: Iphony, Instagramy, dzieci potrafią śmiać się z rówieśników tylko dlatego, że bluza nie jest z topowych marek [...] - pisze Litewka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wpis ministerstwa wywołał burzę. Jerzy Owsiak zabrał głos
Ten chłopak zbiera na rower, po prostu rower. Sprzedaje lemoniadę. Przedsiębiorczy dzieciak. Już półmetek wakacji, szkoda pogody, rodzice, młody odezwijcie się. Z chęcią wykupię wirtualną lemoniadę, a Ty śmigaj na rowerze - czytamy w poście.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Chłopiec zbiera na rower. Burza w komentarzach

Zaradność chłopca poruszyła wielu internautów. Niektórzy zastanawiają się, jak można pomóc i dopytują, gdzie można kupić lemoniadę. Jeden z internautów zaproponował nawet, że odda własny rower. Ale pod postem nie brakuje również krytycznych komentarzy.

Pomysł Litewki, by wesprzeć chłopca i przyspieszyć zakup roweru, nie wszystkim przypadł do gustu. Internauci wskazują, że to "droga na skróty".

"Moim zdaniem zamiast zrzutki lepiej polecać miejsce, by ludzie kupowali tą lemoniadę. Niech chłopak ma poczucie sprawczości i lepiej "nie zabijać" w nim tego, że chce robić coś sam", "Dajcie mu szanse niech będzie przedsiębiorczy i uczy się życia, bo później będzie że wszytko się należy" - wskazują komentujący.

Okazuje się, że również sam "biznesplan" młodego łodzianina wywołał mieszane reakcje. "To nie jest przedsiębiorczość" - twierdzi jeden z internautów i dodaje, że dziecko powinno się raczej uczyć oprogramowania.

Dla mnie to przerażające że dzieci muszą pracować na marzenia. Takie trochę Chiny… i właśnie z przedsiębiorczego punktu widzenia doceniam, ale jest to przerażające… - pisze kolejna internautka. Inna zastanawia się: - A ciekawe na co idzie 800 plus? Rocznie to jest prawie 10 000, a dzieci nie jeżdżą na wycieczki, nie wyjeżdżają nigdzie z rodzicami, nawet porządnego ubrania nie mają.

- Po wielu z napisanych tu komentarzy widzę, że przeczytane przeze mnie wczoraj słowa: "Ludzie zeżrą Cię za wszystko", są dziś bardzo aktualne - zauważył kolejny internauta. Trudno o lepsze podsumowanie ożywionej dyskusji, która wybuchła pod wpisem posła.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić