Cierpliwość Kim Dzong Una się skończyła. "Głęboko zakorzeniony zwyczaj oszustw"

166

Kim Dzong Un zabrał się za osoby na wysokich stanowiskach. Lider Korei Północnej postanowił rozprawić się z trawiącą urzędników korupcją oraz innymi formami nadużywania władzy. Jest szczególnie wyczulony na zaniedbania w zakresie sektora rolniczego.

Cierpliwość Kim Dzong Una się skończyła. "Głęboko zakorzeniony zwyczaj oszustw"
Kim Dzong Un nie posiadał się z wściekłości. Wszystko przez nieposłusznych urzędników (Getty Images, Bloomberg , Contributor)

Lider Korei Północnej poruszył temat nadużyć w trakcie spotkania z sekretarzami naczelnych komitetów lokalnych partii. Kim Dzong Un wygłosił przemówienie, w którym podkreślił, że podstawowym obowiązkiem każdego urzędnika jest zadbanie o rozwój sektora rolniczego.

Waszym podstawowym zadaniem jest zdecydowane zwiększenie produkcji rolnej – apelował do sekretarzy Kim Dzong Un cytowany przez NK News.

Korea Północna. Kim Dzong Un walczy z nieuczciwymi urzędnikami

Kim Dzong Un nie krył gniewu z powodu nadużyć, jakich – zgodnie z jego wiedzą –dopuszczają się urzędnicy. Oskarżył ich o regularne oszustwa w zakresie sektora rolniczego, które niosą za sobą tragiczne konsekwencje dla całej Korei Północnej, ponieważ społeczeństwo i tak już cierpi z powodu głodu.

Należy porzucić głęboko zakorzeniony zwyczaj oszustw na polu sektora rolniczego. (...) Urzędnicy i członkowie ich rodzin nie powinni powinni nadużywać władzy i dopuszczać się nieprawidłowości oraz korupcji –podkreślał Kim Dzong Un.

Kim Dzong Un nie poprzestał na wygłoszeniu przemówienia. Urzędnicy, którym w toku śledztwa udowodniono już nadużycia, zostali już pociągnięci do odpowiedzialności. Jeśli zostali skazani na pobyt w obozach pracy, trafili tam razem z członkami bliższej, a nierzadko nawet dalszej rodziny.

Zobacz także: Zobacz też: Kim Jo Dzong. Cały świat patrzy na nią. To ona miałaby przejąć władzę w Korei Północnej
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić