aktualizacja 

Co mają wspólnego księżniczka i Hitler? Kontrowersyjny baner z Mazur

7

Park miniatur, plac zabaw, gród rycerski, warsztaty dla dzieci. Jak do tego wszystkiego ma się Hitler? Postać dyktatora III Rzeszy pojawiła się na plakacie popularnego parku rozrywkowego obok atrakcji na najmłodszych. Takie połączenie nie wszystkim przypadło do gustu.

Co mają wspólnego księżniczka i Hitler? Kontrowersyjny baner z Mazur
Hitler i księżniczka, co mają ze sobą wspólnego? (Facebook, Google Maps)

Na baner reklamowy zwróciła uwagę czytelniczka portalu edziecko.pl. Billboard stoi w okolicach Kętrzyna i zachęca do odwiedzin Mazurolandii - parku edukacyjno-rozrywkowego położonego w Gierłoży. Wśród oferowanych atrakcji na plakacie wymieniono m.in. park miniatur, strefę zabawy, gród rycerski i ogród Hitlera.

Muszę przyznać, że wizerunek Adolfa Hitlera wyglądał dość dziwnie otoczony zdjęciami parków dla dzieci. Mój dziesięcioletni syn zapytał, co on tam robi, a ja nie potrafiłam jednoznacznie odpowiedzieć. Wydaje mi się, że to jakiś chwyt marketingowy zważywszy na to, że reklamowana Mazurolandia znajduje się niedaleko Wilczego Szańca - kobieta napisała w wiadomości do redakcji portalu.

Kobieta uważa, że połączenie wizerunku nazistowskiego dyktatora i zbrodniarza wojennego z atrakcjami dla najmłodszych jest nieodpowiednie, a "infantylne otoczenie odbiera powagi historycznym wydarzeniom". Zasugerowała, że reklamy powinny zostać od siebie co najmniej oddzielone.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wysokie zarobki Holeckiej w TVP. Polacy nie gryźli się w język

Dziennikarze "Gazety Olsztyńskiej" skontaktowali się w tej sprawie z Jackiem Adamskim z Mazurskiego Muzeum Militariów, zlokalizowanego na terenie Mazurolandii. Mężczyzna wyjaśnił, że w tym miejscu odnaleziono niegdyś pozostałości po ogrodzie, który dostarczał dla Adolfa Hitlera świeżych warzyw.

Do odkrycia przygotowywaliśmy się od wielu lat, między innymi gromadząc dokumentację i rozmawiając z miejscową ludnością, która jeszcze po wojnie mogła pamiętać jakieś pozostałości. Dotarliśmy też do zdjęć IV strefy z 1944 roku, które potwierdziły istnienie ogrodów - wyjaśnił Adamski.

Obecnie w Mazuroladii działa Wioska Świętego Mikołaja, przyciągająca każdego dnia wiele rodzin z małymi dziećmi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić