Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

COVID-19 im niestraszny. Tysiące ludzi na pogrzebie. Policja była bezradna

169
Podziel się:

Sieć obiegły zdjęcia pogrzebu najwyższego rabina w Izraelu. Pomimo zagrożenia pandemicznego w uroczystościach wziął udział tłum ludzi.

COVID-19 im niestraszny. Tysiące ludzi na pogrzebie. Policja była bezradna
(PAP)

W Izraelu doszło do pogrzebu, który zgromadził tłumy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kraj jest obecnie objęty trzecią blokadą narodową z powodu pandemii koronawirusa. Mieszkańcy Izraela żegnali najwyższego rabina Meshulama Dovida Soloveitchika.

Meshulam Dovid Soloveitchik zmarł 31 stycznia w wieku 99 lat. Z powodu jego śmierci w Jerozolimie zgromadziły się tysiące żałobników, którzy chcieli uczcić jego pamięć. Wydarzenie spotkało się z natychmiastową reakcją wicepremiera Benny'ego Gantza, gdyż było jawnym złamaniem pandemicznych obostrzeń. Polityk podkreślił nierówne egzekwowanie tych zasad. Zaznaczył również swoje zniesmaczenie zachowaniem uczestników uroczystości.

Miliony rodzin i dzieci są zamknięte w swoich domach i przestrzegają zasad, podczas gdy tysiące charedim tłoczą się na pogrzebie, większość z nich nawet bez masek - napisał na Twitterze Gantz.

W uroczystości uczestniczyło kilka tysięcy osób. Policja była bezradna.

Nie będę robić konfrontacji z 20 tys. osób, bo nie jestem w stanie - powiedział przedstawiciel służb.

W Izraelu panuje aktualnie napięta sytuacja polityczna. W zeszłym miesiącu załamały się stosunki między izraelskimi koalicjantami dzielącymi władzę. Podwójne standardy dotyczące egzekwowania pandemicznej blokady stały się dużym problemem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(169)
baba
2 lata temu
zupełnie jak u nas, podwójne standarty
Anty
2 lata temu
A gdzieś niee jest mi ich żal.
,proszeopomoc
2 lata temu
.. ..chciałabym Bardzo Przeprosić za ten komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn czekał na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: "chodź mamuś..," nigdy Nie Zapomne Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić. Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji. Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę wszystkim dobrego wtorku ,. Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7.. .
LOLO
2 lata temu
jak widzę tysiące tych kapeluszy , nawet nie chce mi się dalej czytać ...
degu54
2 lata temu
to pokazuje, że religii zawsze bliżej do głupoty niż rozsądku
Kos
2 lata temu
I pewnie wzrost zachorowań będzie równy zeru. Jednak wzrost cyfr w tv już niekoniecznie.
Przekaż równy...
2 lata temu
Nie było i nie ma nic tylko pandemia medialna. Za to kłamstwo powinni beknąć także media
Anna Śmigiels...
2 lata temu
poczytajcie historię edi8 w necie.Czlowiek wielu talentów.
poczytajcie o...
2 lata temu
Anna Śmigielska
Hahaskarfejs
2 lata temu
I wtedy wchodzę ja - cały na biało :D
Franz Mauer
2 lata temu
zaszczepili sie i poszli, i tyle w temacie
Oby
2 lata temu
Piękny pogrzeb
Goj
2 lata temu
To chyba jedyny na świecie naród, który nie wstydzi swojej wiary w Jedynego, prawdziwego Boga od prawie 6000 lat. Macie odpowiedź dlaczego JHWH ich wybrał i że się nie pomylił. No do akcji dyżurni antysejmici.
Ta joj
2 lata temu
A lempartowa tam była?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić