Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Czarnek o telefonie zaufania. "To niech wolne media nie dzwonią"

104
Podziel się

Telefon zaufania dla dzieci (116 111) prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę nie został dofinansowany z ramienia ministerstwa zdrowia. Minister Przemysław Czarnek ostro skomentował sytuację.

Czarnek o telefonie zaufania. "To niech wolne media nie dzwonią"
Minister edukacji Przemysław Czarnek. (PAP, Roman Zawistowski)
bEKkrKHV

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 13 lat prowadzi telefon zaufania dla dzieci (116 111). Niestety w tym roku nie dostała dofinansowana na ten cel przez ministerstwo zdrowia. Media zauważyły jednak, że powstała podobna inicjatywa z ramienia ministerstwa edukacji.

Infolinia dla dzieci i rodziców przez najbliższe minimum dwa miesiące będzie prowadzona przez fundację Auxilium. Dziennikarze OKO.Press zauważyli, że jej przewodniczącym jest ksiądz Józef Partyka, który specjalizuje się w egzorcyzmach. Sprawę skomentował Przemysław Czarnek.

bEKkrKHX
Nie słyszałem o tym, żeby egzorcysta obsługiwał telefon zaufania. Rzeczywiście członkiem zarządu tej fundacji [która otrzymała dofinansowanie - red.] jest ksiądz profesor psycholog z KUL, który jest jednocześnie egzorcystą. Jak to przeszkadza tak zwanym wolnym mediom, to niech nie dzwonią - powiedział na antenie TVP Info.
Dofinansowaliśmy telefon zaufania, zrobiliśmy rozpoznanie rynku na dwa miesiące, bo przetarg, który ogłasza Ministerstwo Zdrowia, będzie rozstrzygnięty pod koniec tego miesiąca. Więc byliśmy w obowiązku wybrać ten podmiot, który będzie obsługiwał ten telefon zaufania przez kolejne dwa miesiące. Jedna firma się tylko zgłosiła do obsługi, bardzo dziękujemy tej fundacji, że podjęła się tego dzieła i świetnie obsługuje telefon zaufania - powiedział minister edukacji.
bEKkrKId
Zobacz także: Zgony podczas interwencji policjantów. ''Trudno powiązać interwencje z przyczynami śmierci''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkrKIy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(104)
Jerry
4 tyg. temu
Czarnek to najlepszy ministrant w Polsce
Lux
miesiąc temu
Ciąg dalszy rozkradania państwa czyli nas wszystkich. Rozdawanie publicznych środków rodzince i kolesiom, a że to poziom niżej dna, to nie ma to znaczenia
Pytanie?
miesiąc temu
Drodzy ludzie - dwumiliardowa dotacja dla TVP jest równoznaczna z wypłatą 500+ dla 333 333 dzieci przez cały rok. Pytanie, po co my jako naród dostaliśmy za te pieniądze, co wcześniej bez tej dotacji nie mieliśmy?
bEKkrKIz
politico
miesiąc temu
za cnoty niewieście Talibowi przysłali mu list gratulacyjny
ewfs
miesiąc temu
już mam dosyć TVN takiego jadu nie było od lat
pppp
miesiąc temu
Najlepszy minister edukacji od dziesięcioleci jaki mógł się trafić...Kościołowi w Polsce!!!!!!!!!!!
pppp
miesiąc temu
Jeszcze ministrem edukacji powinni zrobić księdza egzorcystę, zresztą teraz też jest podobny minister, z tej półki!!!
Maquintosh
miesiąc temu
Nie podano ile ten telefon "zaufania" będzie kosztował. To grubsza sprawa. Jakiś czas temu chyba onet podał, że ziobro odmówił przyznania pieniędzy właśnie między innymi fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, mimo iż ma ona wieloletnie doświadczenie i praktykę oraz infrastrukturę w tejże działalności, natomiast przyznał je temu konkretnemu egzorcyście, który nie dość, że niczym nie dysponował to jeszcze wsławił się (naprawdę nie robię sobie jaj) wypędzaniem demonów wegetarianizmu przy pomocy salcesonu oraz otrzymywaniem esemesów od samego szatana z numeru 666.. byłoby to śmieszne gdyby nie kwota: 50 MILIONÓW ZŁOTYCH! A przecież duda musiał pedofila ułaskawić bo jego ofiary nie miały za co żyć..tak ziobro "napomagał". Teraz widać, że to z czarnkiem musiało być ukartowane. Nie wierzę, że ten telefon "zaufania" pochłonie te 50 000000 plus to co czarnek wyasygnuje..trzeba iść za pieniędzmi bo to nasze pieniądze..sprawdzić każdy przelew i zobaczymy wtedy dlaczego szarpnięty egzorcysta dostaje te wszystkie grandy.
gość
miesiąc temu
Niech zajmie się skostniałą szkołą, która wtłacza uczniom (zadręczajac ich) niepotrzebnymi informacjami, które do nigdy się nie przydadzą
Ihor Widłyk
miesiąc temu
Telefon zaufania. Towarzyszu psychologu, a moja mama i mój tata nie trzymają pieniędzy na koncie w banku tylko w pudełku. Pudełko jest w szafie, która stoi w sypialni. I jeszcze każą mi się uczyć z innych książek niż te zalecane przez towarzyszy komisarzy europejskich.
Rodzic
miesiąc temu
Każdy rodzic który straci dziecko przez tego Szarlatana powinien pozwać go do sądu za doprowadzenie do sytuacji zagrażającej życiu dzieci i młodzieży !!!
jar
miesiąc temu
Warcholstwo i anarchia, obłuda, kłamstwa, hipokryzja, to cnoty pisowców. Jeden z papieży powiedział kiedyś, że w dniu, kiedy chrześcijaństwo stanie się instrumentem fanatyzmu, otrzyma cios prosto w serce i straci siłę. Nikt pisowcom nie może dorównać w umiejętności mieszania prawdy z fałszem, w takich proporcjach, żeby całość wyglądała przekonująco. Mamy do czynienia z partią, z ludźmi, z których kapie nienawiść wobec wszystkich, którzy myślą, mówią inaczej. Prawem naturalnym jest dar Boży w postaci rozumu. Wiara bez korzystania z rozumu zawsze była i jest największym zagrożeniem dla społeczeństw. Nie to martwi, o czym się mówi głośno, ale to, o czym się milczy.
joanna
miesiąc temu
To już kolejne dofinansowanie jakie zdefraudował Czarnek z czarnymi? Już raz dał mega kasę na tłumaczenie wypocin filozoficznych KULi, nikomu niepotrzebne, bo totalnie nie bazujące na wiedzy!
bEKkrKIr
michalik
miesiąc temu
W każdej parafii powinien być telefon dla dzieci : zapraszamy na kolana !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić