Dopadła ich karma. Rosjanie zginęli na Wyspie Węży

W Sewastopolu pochowano trzech rosyjskich żołnierzy, którzy walczyli na ukraińskiej Wyspie Węży - podały lokalne władze. Na strategicznym dla obu krajów miejscu trwają intensywne walki.

Dopadła ich karma. Rosjanie zginęli na Wyspie Węży
Rosjanie zginęli w okolicach Wyspy Węży (Twitter, Wikimedia Commons)

O śmierci trzech rosyjskich żołnierzy poinformował tzw. mer okupowanego Sewastopola Michaił Razwożajew na kanale Telegram. Jak przekazał, trzech zwiadowców zginęło "wykonując bojowe zadania". Rosjanie zginęli w okolicach ukraińskiej Wyspy Węży, gdzie trwają walki.

Nie żyje trzech rosyjskich żołnierzy

Jak podaje dziennik "Kommiersant", Dmitrij Ostrowskij, Nikita Maksimenko i Dmitrij Dejew. Maksimenko i Ostrowskij urodzili się i służyli w ukraińskim Sewastopolu, zaś Dejew przeprowadził się na Krym z obwodu biełgorodzkiego. Po zakończeniu służby wojskowej podpisał kontrakt na służbę wojskową w Sewastopolu.

To już kolejni zmarli po stronie rosyjskiej, do których oficjalnie przyznały się tamtejsze władze. Wcześniej w Sewastopolu pochowano trzech walczących w okolicach Mariupola Rosjan.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Dziesiątki rannych w walkach na Wyspie Węży

W sobotę ukraiński wywiad wojskowy (GUR) poinformował, że rosyjscy okupanci ranni na Wyspie Węży na Morzu Czarnym są zwożeni do Sewastopola na Krymie, gdzie szpitale są już przepełnione. Z powodu obciążenia szpitali w Sewastopolu w salach wstawia się nawet po 40 łóżek.

Z powodu dużej liczby rannych na Krymie prowadzona jest kampania krwiodawstwa, a władze żądają, by przedsiębiorstwa wysyłały pracowników do punktów poboru krwi. Przy tym dawcą może być każdy, gdyż nie są wymagane żadne dokumenty medyczne.

Wyspa kontrolowana przez Rosjan

W opinii ukraińskiego wywiadu Wyspa Węży ma znaczenie strategiczne, a siły rosyjskie będą ją wykorzystywać do kontrolowania całej północno-zachodniej części Morza Czarnego. Wyspa jest obecnie kontrolowana przez wojska rosyjskie, ale strona ukraińska podejmuje próby odzyskania tego terytorium.

Zobacz także: Odessa następnym celem Putina. Odliczanie trwa
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić