Dramat w Wąpielsku. Przemarznięty 12-latek na ambonie

9

Mieszkanka Wąpielsk (woj. kujawsko-pomorskie) zgłosiła zaginięcie 12-letniego syna. Chłopak znalazł się parę godzi później na ambonie myśliwych dzięki współpracy mieszkańców okolicznych terenów.

Dramat w Wąpielsku. Przemarznięty 12-latek na ambonie
12-latka odnaleziono na ambonie myśliwych. (Policja)

Ta historia na szczęście miała swój szczęśliwy finał. We wtorek (21.12.21r) około godziny 19.30 dyżurny rypińskiej policji odebrał zgłoszenie od mieszkanki gminy Wąpielsk. Poinformowała ona o tym, że jej 12-letni syn zaginął ok. godz. 15. Od tamtej pory szukała go cała rodzina na własną rękę, jednak bez skutku.

Ze względu na zmrok i minusową temperaturę, sytuacja nabierała powagi. Od razu na poszukiwania ruszyły wszystkie patrole. Udało się dzięki temu dotrzeć do jednej z mieszkanek okolicy, która widziała chłopca pasującego do opisu zmierzającego w stronę lasu.

Policjanci wytypowali, że chłopiec mógł schować się w którejś z ambon myśliwskich. Do pomocy włączyła się jedna z mieszkających tam osób, która wspólnie z policjantami udała się w ich kierunku. Penetrując ten teren policjanci zauważyli na śniegu ślady obuwia, które prowadziły przez pole w kierunku lasu, a następnie w kierunku ambony myśliwskiej - informuje KPP w Rypinie.

Na jednej z ambon dla myśliwych funkcjonariusz znalazł poszukiwanego 12-latka. Okrył go kurtką i odprowadził do radiowozu. Na szczęście nastolatek nie potrzebował pomocy medycznej i został oddany pod opiekę matki.

Zobacz także: Sprzedaż świeżego karpia. Fundacja pokazuje, co dzieje się na targach
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić