aktualizacja 

Dramatyczny telefon Polaka. Policja kazała mu iść do lekarza

Ujawniono szczegóły rozmowy Bartłomieja K. z policją z Norfolk. Mężczyzna powiedział, że ma problemy psychiczne i poprosił o pomoc. Funkcjonariusze zignorowali zgłoszenie. Godzinę później 45-latek już nie żył. Zginęły także jego dzieci i szwagierki.

Dramatyczny telefon Polaka. Policja kazała mu iść do lekarza
Polak zginął od dźgnięcia nożem. (Facebook, PAP)

Nie milkną echa tajemniczej śmierci 45-letniego Polaka i trzech osób z jego rodziny. Bartłomiej K., który na stałe mieszkał w Wielkiej Brytanii, zginął od dźgnięcia nożem. Godzinę przed śmiercią zadzwonił na policję i poprosił o pomoc.

Tajemnicza śmierć Polaka. Policja odmówiła interwencji

19 stycznia około godziny 6:00 Polak z Costessey we wschodniej Anglii zadzwonił na policję. Bartłomiej K. powiedział funkcjonariuszom, że ma problemy psychiczne i poprosił o interwencję.

Podczas tej rozmowy mężczyzna wyraził obawy dotyczące własnego stanu psychicznego, mówiąc, że jest zdezorientowany. Poradzono mu, aby zasięgnął porady lekarza, ale policja nie przyjechała - przekazano w oświadczeniu cytowanym przez Daily Mail.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Koniec z wkuwaniem "niepotrzebnej wiedzy". Nowacka zapowiada zmiany

Po godzinie 7:00 na policję wpłynęło kolejne zgłoszenie, tym razem od sąsiada Polaka. Funkcjonariusze niemal natychmiast przyjechali na miejsce i włamali się do domu 45-latka. W środku znaleźli cztery ciała. Wszystkie miały widoczne obrażenia zadane nożem.

Zwłoki należały do Bartłomieja K., jego 12-letniej córki, 7-letniego syna oraz 36-letniej szwagierki. Sekcja zwłok dorosłych wykazała, że kobieta miała liczne rany kłute, natomiast mężczyzna jedną, zadaną w okolicach szyi. Żona Polaka w chwili tragedii była w pracy.

Bartłomiej K. od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem psychicznym. W grudniu zgłoszono jego zaginięcie. Odnalazł się kilka godzin później, gdy wędrował samotnie po lesie. Niedawno miał także zrezygnować z pracy. Siostra jego żony przyleciała z Tajlandii żeby pomóc mu w opiece na dziećmi.

Komendant policji w Norfolk, Paul Sanford, powiedział, że zostało wszczęte postępowanie w sprawie policjantów przyjmujących zgłoszenie. Zostanie przeprowadzona także dokładna inspekcja. Komisarz ds. policji i kryminalnych Giles Orpen-Smellie oświadczył, że pociągnie komendanta do odpowiedzialności za brak działania funkcjonariuszy.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić