Dzieci zjadły owoc przypominający wiśnię. Dwa dni później już nie żyły

13

Dramat w rodzinie imigrantów z Wenezueli. 5-letni Jhofran i jego 3-letnia siostra Amira spróbowali czerwonego owocu z ogrodu babci, który z wyglądu przypominał wiśnię. Po dwóch dniach rodzeństwo nie żyło.

Dzieci zjadły owoc przypominający wiśnię. Dwa dni później już nie żyły
3-letnia Amira i 5-letni Jhofran zmarli po spożyciu trującego czerwonego owocu (Getty Images)

Do tragedii doszło we wsi Montecitos w północnej Kolumbii. 5-letni Jhofran Mathias Gonzalez Chaya i jego 3-letnia siostra Amira wpadli na pomysł, by spróbować z drzewa znanego lokalnie jako "bola de toro" owoc, który z wyglądu przypomina wiśnię. Czerwony owoc zerwany z drzewa przy domu ich babci okazał się być jednak trujący.

Jak podaje lokalny serwis informacyjny Noticias RCN, po zjedzeniu czerwonego owocu u dzieci wystąpiły drgawki.

Dzieci myślały, że to jabłka i zjadły je. Na początku nic się nie działo, ale kilka godzin później zaczęły wymiotować i miały wszystkie objawy zatrucia - mówi sąsiad rodzeństwa Jezus Elias Vanegas.

Dzieci zjadły owoc podobny do wiśni, rodzeństwo nie żyje

Dzieci trafiły do szpitala w Ocaña, gdzie były hospitalizowane przez dwa dni. "Chłopiec zjadł sześć owoców, a dziewczynka cztery. Zabraliśmy je do szpitala, ale ponieważ jesteśmy z Wenezueli, a ubezpieczenie, które mamy, nie było wystarczające, to stan dziewczynki pogarszał się, podawano jej tylko surowicę, następnie trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie zmarła" - mówi zrozpaczony ojciec dzieci.

Rodzice Amiry i Jhofrana postanowili zwrócić się o pomoc do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich Kolumbii, aby ich syn mógł zostać przeniesiony do lepiej wyposażonego szpitala w mieście Cucuta. Mimo że zezwolono na przetransportowanie chłopca, 5-latek zmarł na skutek zatrzymania akcji serca w drodze do szpitala.

Wenezuelska rodzina jakiś czas temu postanowiła wyjechać ze swojego kraju, w którym od kilku lat panuje społeczny i ekonomiczny chaos. Mieli nadzieję, że lepsza przyszłość czeka ich w Kolumbii.

Lokalna policja wezwała mieszkańców Montecitos do usunięcia niebezpiecznej rośliny z ich posesji, pod rygorem grzywny. Drzewa z toksycznymi owocami są bardzo popularne w okolicy. Pogrążeni w żałobie rodzice planują wrócić do Wenezueli.

Zobacz także: Co znaczy "opieka nad dzieckiem"? Konkolewski wskazuje palcem rodziców
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić