Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Granica z Polską. Niemcy postawili na niej płot. Ma 10 km

48
Podziel się:

Na plaży w Świnoujściu stanęło metalowe ogrodzenie. Nasi zachodni sąsiedzi umieścili je na granicy polsko-niemieckiej. Skąd taki pomysł? Wszystko jest już jasne.

Granica z Polską. Niemcy postawili na niej płot. Ma 10 km
Płot - zdj. ilustracyjne (Pixabay)

Na plaży w Świnoujściu pojawiła się metalowa siatka. Nie ma to nic wspólnego z kryzysem migracyjnym w Europie, jakby ktoś mógł pomyśleć w pierwszej chwili.

Chodzi o to, że Niemcy w ten sposób chcą się chronić przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Nasi zachodni sąsiedzi obawiają się polskich dzików zarażonych tą chorobą.

Niemcy postawili płot. Ma aż 10 km!

"Fakt" donosi, że płot, który można zobaczyć chociażby na plaży w Świnoujściu, łącznie ma 10 kilometrów. Przebiega wzdłuż granicy polsko-niemieckiej na wyspie Uznam.

Gmina Osteebad Heringsdorf donosi, że ogrodzenie nie oznacza zamknięcia granicy dla ruchu pieszego i kołowego. Nadal można przechodzić z Polski do Niemiec i na odwrót przez przygotowane do tego bramki.

Jest to ostatni odcinek 10-kilometrowego ogrodzenia wzdłuż pasa granicznego na wyspie Uznam, które ma zapobiec rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń. Przechodnie i pojazdy zaopatrzenia plażowego mogą nadal bez przeszkód przekraczać granicę przez kilka bramek - podkreślono w komunikacie opublikowanym przez Gminę Ostseebad Heringsdorf.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(48)
Jolanta Frits...
9 miesięcy temu
Moi szanowni Chciałam was poinformować że na Saarland jest ich masa Bardzo ostrożnie trzeba jechać autem żeby Nie spowodować wypadku ze spotkaniem że świnkami
Stercze
9 miesięcy temu
Sterczewski jeszcze przy siatce nie biega z torbą?
Xyz
9 miesięcy temu
Po pierwsze..., primo - to nie są polskie dziki, tylko białoruskie. Po drugie..., primo - na dziki taka siatka nic nie da, a po trzecie primo, ultimo... - jak widać, to dzik i to dzik...
G.i
9 miesięcy temu
Ludzie kochani gdzie po pierwsze w Niemczech sa Dziki ? Ile razy bym nie był na polowaniu to ich dziki nie mają porównania do naszych ilością a nawet i wielkością.
sylwii
9 miesięcy temu
Akurat jestem na urlopie na wyspie Uznam, że stoi płot to fakt, przejazd i przejście są dostepne.
deka
9 miesięcy temu
a świstak siedzi i zawija, z czasem się okaże dlaczego stopniowo nas odgradzają
Kijot
9 miesięcy temu
Polskie dziki zarażone? Czy ktoś zapyta, gdzie są niemieckie dziki, nawet te zdrowe? No gdzie?! Brak! Ich fragmenty/szczątki spreparpwane, wiszą na ścianach gabinetów myśliwskich naszych sąsiadów.
Marysia
9 miesięcy temu
PO nie doinformowani dlatego nie chcieli płotu na granicy z Bialorusia - teraz zrozumieli i popierają budowę - lepiej późno niż wcale
pol
9 miesięcy temu
Proste rozwiązania są najlepsze. Najważniejsze jest to, żeby zlikwidować social dla wszystkich uchodźców, którzy nielegalnie przybyli do Europy !!! Czy w tej UE nikt nie potrafi logicznie myśleć? Nie będzie socjalu, nie będą ciągnąc do Europy . A ci którzy już tutaj są albo zaczną pracować jak my wszyscy, albo się wyniosą. Muszą być też zaostrzone kary za kradzieże, gwałty, morderstwa ... Obudźcie się Wy z Brukseli, bo my Europejczycy mamy już dosyć tego obłędu, jaki nam zgotowała Merkel. Migranci nie będą chcieli dostawać się do Niemiec bo nic tam nie dostaną za darmo. To Niemcy są przyczyną tego ataku na granicy Polsko Białoruskiej.
Gruby
9 miesięcy temu
Już się powoli szykują żeby zrobić z Polski obóz dla emigrantów.Jak uchodźcy przebiją się przez naszą granicę,to tylko tą siatkę pod prąd podłączą.
(924)
9 miesięcy temu
Taka siatka to nie płot, to raczej KOjec POwsKO lewicowy
Lechu
9 miesięcy temu
Tak to się teraz nazywa.
Anja
9 miesięcy temu
No jak się nie da po dobroci, to i plot nie pomoze😁. Ale z drugiej strony to jak ten wirus działa i dają na niego antybiotyki, jedno drugiemu wrogiem jest i to co gorsza z Afryki??? 🤔No skąd on w Europie taki aktywny, jak z odległej Afryki??? Ludzie pomyśleć trzeba trochę, bo ta polityka z nas totalnych idiotow robi.
D.TuSSk
9 miesięcy temu
Skandal!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić