Groza. Z 6-letnią córką w aucie wjechał na tory. Rogatki się zamknęły

2

Bezmyślność to delikatne określenie tego, co zrobił 36-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego (woj. śląskie). Nietrzeźwy wsiadł za kierownicę samochodu, mało tego - w podróż zabrał swoją 6-letnią córkę. Chwilę później mężczyzna stanął na środku przejazdu kolejowego, kiedy zamknęły się rogatki.

Groza. Z 6-letnią córką w aucie wjechał na tory. Rogatki się zamknęły
O krok od tragedii w Wodzisławie Śląskim (Google Maps, Policja Śląska)

Początkowo policjanci z KPP w Wodzisławiu Śląskim otrzymali zawiadomienie o uszkodzeniu osobowego forda przez szlaban na jednym z przejazdów kolejowych w mieście. Wkrótce jednak wyszło na jaw, że przebieg wydarzeń był zgoła inny, niż przedstawiał to kierowca osobówki.

Kierujący wjechał na przejazd, choć za torami nie było miejsca do kontynuowania jazdy. Kiedy rogatki zaczęły się opuszczać, 36-latek zaczął więc cofać i uszkodził zarówno samochód, jak i rogatkę - czytamy w policyjnym komunikacie.

36-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego oddalił się z miejsca, w którym doszło do incydentu i udał się do domu, skąd zadzwonił na komendę. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia fordem podróżowała także 6-letnia córka mężczyzny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wjechał w tył auta i przeleciał nad dachem. Wypadek motocyklisty w Lubelskiem

Mundurowi wyczuli od kierowcy forda wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność "procentów" w wydychanym przez 36-latka powietrzu. Mężczyzna jednak twierdził, że napił się dopiero po powrocie do domu.

W związku z podejrzeniem jazdy pod wpływem alkoholu mężczyzna został przewieziony do Komisariatu Policji w Radlinie w celu przeprowadzenia badania retrospektywnego. Każdy z czterech wykonanych pomiarów dał wynik ponad 1,5 promila alkoholu - przekazała wodzisławska policja.

36-latek usłyszał zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, naruszenia zakazu wjazdu na przejazd kolejowy i stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa dla swojej 6-letniej córki. Może za to trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolejowego oraz o trzeźwość za kierownicą - wskazują funkcjonariusze.
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić