Groźny wypadek na Mazowszu. Część bydła zginęła na miejscu

7

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałek wieczorem w okolicach Żurominka na Mazowszu. Na trasie S7 zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Auto przewożące na naczepie bydło wypadło z drogi, a część zwierząt zginęła w wypadku. 60-letni kierowca drugiego pojazdu trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami.

Groźny wypadek na Mazowszu. Część bydła zginęła na miejscu
Do groźnego wypadku z udziałem dwóch ciężarówek doszło w okolicach Żurominka (woj. mazowieckie) (Policja)

Groźny incydent miał miejsce 5 grudnia na trasie S7 kierunku Warszawy. Zderzyły się tam dwie ciężarówki. Kierujący volvo 60-latek wjechał w naczepę drugiego pojazdu. Mieszkaniec powiatu warszawskiego-zachodniego został ranny w wypadku. Przetransportowano go do szpitala w Mławie.

W wyniku uderzenia kierujący manem 60-letni mieszkaniec pow. łowickiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, przebił bariery ochronne i wpadł do rowu – poinformowała asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Obejrzyj także: Koszmarny wypadek na pasach. 17-latek był bez szans

Zderzyły się dwie ciężarówki. 60-latek trafił do szpitala

W wyniku wypadku zginęła część bydła przewożona przez kierowcę mana. Na miejsce wezwano powiatowego lekarza weterynarii, który przebadał pozostałe zwierzęta.

Policjanci zajmują się ustalaniem okoliczności i szczegółowego przebiegu wypadku. Postepowanie w tej sprawie prowadzi mławska komenda policji.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, szybko zapadający zmierzch, miejscowe oblodzenia i zamglenia oraz opady, utrudniają ruch. Chwila nieuwagi, obniżona koncentracja, mogą doprowadzić do groźnego zdarzenia na drodze – podkreśla policjantka.

Mazowieckie. Kolejny wypadek z udziałem zwierząt

To kolejny wypadek z udziałem zwierząt na Mazowszu. W lipcu w Bieżuniu przewróciła się ciężarówka z 180 sztukami trzody chlewnej. Na szczęście nie odniosły one żadnych obrażeń. Funkcjonariuszy policji wspierali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Uczestniczyli oni w wyprowadzaniu zwierząt z wywróconej przyczepy.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić