aktualizacja 

Hamas wtargnął do domu izraelskiej rodziny. Nagranie mrozi krew w żyłach

Od soboty 7 października trwa atak na Izrael. W mediach szybko pojawiły się informacje, że bojownicy Hamasu biorą zakładników spośród żołnierzy, ale i ludności cywilnej. Na jednym z nagrań, które pojawiło się w mediach społecznościowych, widzimy dramat czteroosobowej rodziny, która zostaje wzięta na zakładników. Rodzice próbują chronić dzieci własnym ciałem.

Hamas wtargnął do domu izraelskiej rodziny. Nagranie mrozi krew w żyłach
Bojownicy Hamasu biorą zakładników (Twitter)

W sobotę 7 października Hamas rozpoczął atak na Izrael. Pierwszą rakietę wystrzelono o godzinie 5:30 czasu polskiego. Bojownicy Hamasu przedarli się przez zabezpieczenia i wtargnęli do wielu miast i kibuców.

Szybko pojawiły się doniesienia o wzięciu zakładników przez Hamas. Według izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, bojownicy już od sobotniego poranka chodzą od domu do domu i "mordują niewinnych Izraelczyków".

Również burmistrz miasta Sederot potwierdził, że bojownicy mordują cywili. Podkreślił, że doszło do "nieludzkich czynów" wobec niewinnych ludzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Trwa wojna". Przerażające nagrania z ograniętego chaosem Izraela

W sieci pojawia się coraz więcej przerażających nagrań. Na jednym z nich, udostępnionym na X (dawniej znanym jako Twitter), widzimy czteroosobową rodzinę, która przechodzi przez prawdziwy koszmar.

Palestyńscy terroryści wtargnęli do domu izraelskiej rodziny

Rodzina staje się zakładnikiem we własnym domu. Dzieci próbują zrozumieć sytuację, dopytują, płaczą. Rodzice starają się je uspokoić, choć na ich twarzach również maluje się przerażenie. Dłonie mężczyzny są poplamione krwią.

— Chciałem, żeby pozostała przy życiu — mówi w pewnym momencie chłopiec, zanosząc się płaczem. — Nie ma szansy na to, że wróci? — dopytuje dziewczynka. Kobieta odpowiada przecząco.

Z rozmowy wynika, że nie żyje 18-letnia dziewczyna, a jeden z bojowników Hamasu oświadczył, że ''poszła do nieba''. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że dzieci musiały patrzeć na egzekucję swojej siostry.

W tle słychać strzały. Z opisu nagrania wynika, że to odgłosy walki pomiędzy terrorystami a siłami izraelskimi. — Bądź ostrożna. Nie mogę sobie teraz pozwolić na utratę kolejnego życia — mówi kobieta i prosi, żeby dzieci położyły się na podłodze.

W pewnym momencie kobieta mówi, że słychać syreny ostrzegające przed ostrzałem rakietowym. Rodzice kładą się na swoich dzieciach, próbując je chronić własnym ciałem.

Chłopiec jest przerażony. Dopytuje, dlaczego tata jest pobrudzony krwią. Martwi się, że bojownicy wywiozą gdzieś jego rodzinę.

Bojownicy Hamasu uprowadzają cywili, których następnie wywożą do Strefy Gazy. Nie wiadomo, co stało się z rodziną, którą widzimy na nagraniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić