Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Hołownia: "15-latkowie powinni sami decydować czy chcą chodzić na religię"

49
Podziel się:

Zapowiada się rewolucja? Lider Polski 2050, Szymon Hołownia opowiedział się w czwartek za ograniczeniem wpływu duchownych na program szkolny. Jego zdaniem już 15-latkowie powinni mieć wpływ na to, czy chcą uczęszczać na zajęcia z religii.

Hołownia: "15-latkowie powinni sami decydować czy chcą chodzić na religię"
Szymon Hołownia (PAP)

Hołownia przybył w czwartek do Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) w ramach letniej akcji "Poznajmy się". Podczas konferencji został zapytany o rozdział kościoła od szkoły.

Lider Polski 2050 przypomniał, że jego ugrupowanie opublikowało w lutym 12-punktowy program na ten temat. Znalazła się tam m.in. propozycja ograniczenia wpływu hierarchów kościelnych na program szkolny.

Biskup nie powinien mieć prawa weta przy zmniejszaniu pensum lekcji religii takie, jakie ma w tej chwili. Powinno się w tej sprawie upodmiotowić rady rodziców, samorządy uczniowskie, społeczność szkolną. To od nich dzisiaj powinno zależeć ile lekcji religii - w ramach tych lekcji, które wynikają z konkordatu - powinno być w danej szkole - powiedział b. kandydat na prezydenta RP.

Szymon Hołownia zaznaczył również, że jego ugrupowanie chce bardziej skupić się na potrzebach uczniów. Uważa on, że już 15-latkowie (a nie jak do tej pory, osoby pełnoletnie) powinny móc wybrać czy chcą chodzić na zajęcia z religii czy też nie.

Podkreślił również, że nie chodzi mu o wojnę z kościołem, ale o "pragmatyczne uregulowanie" pewnych problemów. Dlatego też, gdyby wygrał następne wybory, powołałby pełnomocnika w kancelarii premiera odpowiedzialnego za kwestie rozdziału kościoła od państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Giez
rok temu
raczej on powinien 15 lat temu przejść do lamusa historii
ccc
rok temu
panie Hołownia, cóż za zmiana frontu? Aż tak panu zależy? Proszę pamiętać, że to tak nie działa- jeżeli władza rodzicielska w jednym z obszarów zostanie ograniczona, będzie ograniczana i w innych. Czemuście się tak zaparli, żeby rodzicom zostawić tylko obowiązki i odpowiedzialność, zabierając im prawa?
echo..
rok temu
i to źle ,bo to jeszcze mózgi niedojrzałe i idą z kolegami a ci mogą na manowce sprowadzić młodzieńca --jestem za tym by rodzice decydowali , kościół uczy co to dobro a co zło , uczy szanować ludzi , uczy umiaru w życiu , uczy co to grzech i należy naprawić co się źle zrobiło i komu ---GDZIE SIE TEGO NAUCZY ???? teraz młodzi maja prane mózgi ideologią , nikt nie mówi ,że jelito grube nie jest dostosowane do uprawiania seksu ,,że rak jelita grubego atakuje teraz już młodych a dlaczego ??? no właśnie , czas informować ,ze to nie jest najlepsze rozwiązanie i by młodzi nie uciekali w homoseksualizm , a może myślą ,że to nowoczesność ? informuje ,że homoseksualizm znany jest tak długo jak długo istnieje ludzkość , PLATON opisywał marazm, pijaństwo i seks z młodymi chłopcami zwanymi utrzymankami , zepsucie i rozpusta , ludzkość odstąpiła od tego życia na rzecz wartości ponadczasowych . tak wiec widać ,że to nie jest nowoczesność tylko cofanie się do czasów marazmu
Rechot losu
rok temu
Przecież to proste jak byk ♉ religia nie jest nauką , a szkoła to nie miejsce na wykluczenie dzieci z przynależności do innej wiary.
sew
rok temu
a moga sami decydowac czy chca sie szczepic ?
LLLLLLL
rok temu
Żadna religia, nie róbcie z ludzi idiotów, bo i tak niewiele im do tego brakuje. Nie kasować.
charczący wuj
rok temu
Tako rzecze ministrant.
indoktry
rok temu
PRZECIEŻ i bez tego trwa terror czarnych , którzy do ślubu wymagają kwitu bierzmowania
Laura
rok temu
Hołownia ty jestes nietrafiona inwestycja jak Tusk , ktora sie nie zwrati
Laura
rok temu
NA rodzie ..rodzie ..odzie ..ja ci mowie na rodzie... 15-latkowie powinni umieć wpływ przeplynac Baltyk
kuba
rok temu
jestem przekonana ze Hołownia gdy sciagnie koszule... to ma siersc na plecach
kuba
rok temu
Jego zdaniem już 2-latkowie powinni mieć wpływ na to czy w pampersa czy w pieluszke...
kuba
rok temu
jak widze Hołownie to wierze w UFO
kuba
rok temu
Hołownia jest nie z tej ziemi....i tak wyglada
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić