Kaczyński zabrał głos ws. Kurskiego. Wystarczyło jedno słowo

48

Nawet na moment nie ustają spekulacje na temat przyszłości Jacka Kurskiego, którego ostatnio odwołano ze stanowiska prezesa TVP. Milczenie w sprawie jego dalszych losów przerwał Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński zabrał głos ws. Kurskiego. Wystarczyło jedno słowo
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Do odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej doszło w poniedziałek (5 września). Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będzie mieć nowe zajęcie. Obecnie pojawia się wiele plotek na temat przyszłości byłego już szefa TVP.

Powstało kilka hipotez. Jedna z nich wskazuje na to, że Kurski trafi do rządu, zostając ministrem kultury i wicepremierem. Inna głosi natomiast, że pokieruje kampanią wyborczą PiS, a jeszcze inna - że wystartuje do Sejmu z list tej partii.

Podobno wszystko jest uzależnione od decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Lider rządzącej partii do środy milczał w tej sprawie. Przy okazji Forum Ekonomicznego w Karpaczu postanowił jednak uchylić rąbka tajemnicy. - Jaka będzie przyszłość Jacka Kurskiego? - zapytał dziennikarz "Faktu".

Wielka - odparł krótko Kaczyński.

Te słowa sugerują, że PiS rzeczywiście ma ambitne plany związane z Jackiem Kurskim. W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat dalszych losów byłego prezesa Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska prezesa TVP

Kurski stanowisko prezesa Telewizji Polskiej traci już kolejny raz. Ostatnio nastąpiło to w marcu 2020 roku. Nieoficjalnie mówiono, że wpływ na taką decyzję miał prezydent Andrzej Duda. Później Kurski stał się doradcą zarządu, a następnie powrócił na stanowisko prezesa.

Warto wspomnieć, że Kurski w 2005 roku po raz pierwszy dostał się do Sejmu, z list partii Jarosława Kaczyńskiego. W 2007 roku natomiast z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. 2 lata później został europarlamentarzystą, a w latach 2015-2016 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa. 12 października 2016 roku natomiast po raz pierwszy powołano go na stanowisko prezesa TVP.

Zobacz także: Poseł Śmiszek w WP: "Zapomnijmy o pani Schreiber"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić