o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Kaja Godek skierowana na kwarantannę. Twierdzi, że to nękanie za poglądy

68
Podziel się

Działaczka antyaborcyjna, Kaja Godek została skierowana w zeszłą środę na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem. Jak twierdzi, jest to element prześladowania jej przez lekarzy za poglądy, a styczności z nikim zainfekowanym nie miała.

Kaja Godek skierowana na kwarantannę. Twierdzi, że to nękanie za poglądy
Kaja Godek twierdzi, że jest prześladowana przez środowisko medyczne (PAP)
bDTPIayd

Kaja Godek opisała na Facebooku sprawę awantury, która wybuchła 10 czerwca w Szpitalu Praskim w Warszawie. Zgodnie z jej wersją, zgłosiła się do szpitala z powodu problemów z nerkami, gdzie szybko ją rozpoznano i zaczęto "traktować gorzej niż innych pacjentów".

Według Godek sprawa zaczęła się od tego, że spytała ordynator SOR-u, czy sama robi aborcje, które są wykonywane w szpitalu, na co ta miała wezwać policję. Wersja placówki jest dosyć odmienna - Godek miała nie mieć na sobie maseczki i nie zgadzać się na jej założenie. To miało być powodem wezwania funkcjonariuszy, którzy jednak nie wystawili jej mandatu, a jedynie nakazali zakryć twarz.

Następnie aktywistka miała zostać położona na sali z innymi chorymi, gdzie spędziła noc. Po dwóch dniach zadzwonił do niej przedstawiciel sanepidu, który oznajmił jej, że u jednego z pacjentów stwierdzono koronawirusa, wobec czego Godek będzie musiała udać się na kwarantannę.

bDTPIayf

Czytaj także:

Choć to, że na sali była obecna osoba zakażona COVID-19 potwierdziła w rozmowie z "Wprost" ordynator oddziału ratunkowego, Elżbieta Nazarewska (ta sama, która kłóciła się z Godek), to działaczka twierdzi, że jest to element nękania jej przez środowiska proaborcyjne.


Sprawa jest prosta: trafisz nagle do szpitala, rozpozna Cię lekarz o poglądach proaborcyjnych - poświadczy w dokumencie, że miałeś kontakt z covid - nawet jeśli to bzdura - i państwo zatrudnia swoje służby do ścigania Cię i zamknięcia w kwarantannę - napisała Godek na Facebooku.
bDTPIayl

Szpital odmówił udzielenia informacji o tym, czy inne osoby obecne na sali również zostały skierowane na kwarantannę, twierdząc, że nie jest uprawniony do informowania o tym osób postronnych.

Mimo to, zdaniem Kai Godek, sytuacja jest jasna i chodzi o jej szykanowanie. Skarżyła się na to, że wraz z nią zostanie zamknięta dwójka jej dzieci (w tym niepełnosprawny syn), a szpital uczynił tak ponieważ jest miejscem podającym pigułki wczesnoporonne, zgodnie z "polityką zarządzoną przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego".

Kobieta postanowiła odwołać się od decyzji Inspektoratu Epidemologiczno-Sanitarnego, zaprzeczając temu, że mogła mieć kontakt z kimś zarażonym. W liście wysłanym przez nią do sanepidu czytamy:

bDTPIaym
Oświadczam, że zostałam rozpoznana m.in. przez ordynator oddziału, panią Elżbietę Nazarewską oraz innego pracownika SOR, którzy zaczęli mi robić nieprzyjemne uwagi ze względu na działalność publiczną (przeciw aborcji i LGBT). Prawdopodobnie wpisano do sprawozdania, że miałam kontakt z innym chorym, żeby zrobić mi na złość poprzez nałożenie na mnie kwarantanny - napisała Godek.

Władze Szpitala Praskiego jeszcze nie odniosły się do zarzutów aktywistki, podobnie przedstawiciele sanepidu. Nie wiadomo również jak Godek spędza kwarantannę i czy na pewno jej przestrzega, gdyż, jak napisała, przebywa teraz "w miejscu nieustalonym".

Zobacz także: Kaja Godek narzędziem PiS? Scheuring-Wielgus: zawsze była wykorzystywana przez Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTPIayG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Zosia
10 miesięcy temu
Jezu, wszystko z nią ok? Bo sprawia wrażenie że potrzebuje pomocy specjalistów.
Ironik
10 miesięcy temu
Każdy sądzi według siebie. Oskarżanie w aktualnej sytuacji lekarza o złośliwość jest pokazaniem tego co by zrobiła pani Godek, gdyby role się odwróciły. Bo pani lekarka ma w tej chwili ważniejsze problemy z którymi walczy i w głębokim poważaniu ma panią Gądek z jej (nomen omen) poronionymi poglądami.
pzt
10 miesięcy temu
leki nie pomogą, tylko izolacja.
bDTPIayH
Mum
10 miesięcy temu
Pani Godek! Miłej kwarantanny rocznej...niech pani aktywiska odpocznie sobie...
Joan
10 miesięcy temu
Biedactwo, bedzie musiała spędzić 2 tygodnie z niepełnosprawnym synem. Tragedia normalnie. Pani Godek, zgłasza się Pani do szpitala jako pacjent to niech się Pani tak zachowuje. Swoje poglądy proszę zostawić za drzwiami. Lekarze mają ważniejsze rzeczy do roboty niż wysluchiwanie Pani oskarżeń. Trzeba było iść do prywatnej kliniki, a może to Pani prowokacja?
Najnowsze komentarze (68)
Janusz
6 miesięcy temu
To pokazuje, że pani Godek żyje w swoim świecie, którego jest własnym centrum - taki człowiek nie powinien ani innym przewodzić ani nawet doradzać. Najgorsze, że w tacy ludzie nie mają hamulca i nie są zdolni do refleksji - psychopatyczna osobowość. Na kazdym kroku się domaga rozpychania swojego ego - egoistka społeczna. Chciałaby być jak Aleksis z dynastii, o! Godek z nerką do szpitala przyszła, pokłońmy sie, co za roszczeniowa i samolubna postawa.
Heretyk
10 miesięcy temu
Ta pani uważa za "poglądy" obrażanie ludzi i sugerowanie, że gwałcą własne dzieci, więc może wirusy też uważa za pogląd? Mamy "ideologię LGBT", to możemy też mieć "poglądy koronawirusowe", albo "poglądy grypowe".
ip123
10 miesięcy temu
A męża (o którym ciągle mówiła) zostawiła za drzwiami i nie został zarażony i skierowany na kwarantannę. Raczej całą rodzinę kieruje się na obserwację. A może facet uciekł ze wstydu.
Tusia
10 miesięcy temu
Hejka Zosiu . Zgadzam się z Tobą , pójdę o krok dalej i powiem , ze ona potrzebuje szeregu specjalistów. Proponuje odizolować na wieki , wieków , amen 👎👎👎🙊🙊🙊
dos
10 miesięcy temu
widzisz kaja, najpierw jedziesz na lekarzy, a jak cos nawali to skomląc lecisz o pomoc bo nereczki chore, pamiętaj kij ma dwa końce
Małgorzata
10 miesięcy temu
Dlaczego uważa Pani że jest taka wyjątkowa I nie obowiązują Panią wytyczne które wprowadziła Pani partia.Prosze zostać w domu i nie dyskutować a może mandacik 30000zl Panią uspokoi
Stefan
10 miesięcy temu
W/g mnie jest to mało wiarygodne ,aby szpital celowo skierował tą panią na kwarantannę , a decyzje szpitala i sanepidu w oparciu o szpitalne obostrzenia sanitarne związane z korona wirusem na pewno nie były bezpodstawne.
Netoperek
10 miesięcy temu
Ale jajaaaaaaaaaaaaaaaa. To nie ten szpital potrzebny.
bDTPIayz
Maciej
10 miesięcy temu
Głodek na prawdę potrzebuje pomocy specjalistów lub odizolowania od zdrowej części społeczeństwa.
Kasik
10 miesięcy temu
A mają tam białe koszulki z długimi rękawami. Jak nie to ja uszyję!
maq
10 miesięcy temu
Bo prawo jest tylko dla tych z poza PIS.
wojtekm49
10 miesięcy temu
PANI KAJU ! ODWAGI !!! ONI WSZYSCY (PRO) ZOBACZĄ KIEDYŚ SWOJE RĘCE POPLAMIONE KRWIĄ ZAMORDOWANYCH , NIEWINNYCH DZIECI ale wtedy już będzie ZA PÓŹNO !!!
Witam
10 miesięcy temu
XD i dobrze jej tak,może się wreszcie skapnie że ludzie jej nienawidzą przez to co robi z naszym życiem.
jon
10 miesięcy temu
kwarantanna na 100lat Narod odpocznie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić