Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Kolęda na nowych zasadach. Arcybiskup Archidiecezji Katowickiej wydał decyzję

426
Podziel się:

Na Śląsku w niektórych parafiach już rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Arcybiskup Wiktor Skworc z Archidiecezji Katowickiej w tym roku podjął decyzję, że wizyty księży będą odbywać się zgodnie z wolą proboszcza danej parafii.

Kolęda na nowych zasadach. Arcybiskup Archidiecezji Katowickiej wydał decyzję
Zdjęcie ilustracyjne. (diecezja.gda.pl)

Arcybiskup Wiktor Skworc z Archidiecezji Katowickiej podjął decyzję w sprawie tegorocznej kolędy. W tym roku decyzje odnośnie wizyt duszpasterskich będą podejmować proboszczowie.

W tym roku nie będzie ogólnych obostrzeń. Ksiądz arcybiskup pozostawia proboszczom oraz radom parafialnym decyzję co do formy, terminu oraz organizacji odwiedzin duszpasterskich - mówi ks. dr Tomasz Wojtal, rzecznik prasowy metropolity katowickiego, cytowany przez "Dziennik Zachodni".

W ubiegłym roku z uwagi na pandemię koronawirusa arcybiskup nie rekomendował odwiedzin duszpasterskich. Wyjątkiem były sytuacje, kiedy parafianie prosili o poświęcenie nowego mieszkania, czy domu. W pozostałych przypadkach za mieszkańców odprawiano msze święte.

Wiele parafii będzie przeprowadzało wizyty duszpasterskie w sposób hybrydowy, tzn. w intencji mieszkańców ulic parafii będą odprawiane msze, jednocześnie osoby chętne mogą zaprosić księdza do domu, po wcześniejszym zgłoszeniu tego w kancelariach parafialnych.

Jeszcze nie podjęliśmy decyzji co do tegorocznej kolędy, ale prawdopodobnie nasi parafianie będą mogli zamówić ją w kancelarii. Oprócz tego dla wszystkich będą się odbywać msze na wzór zeszłorocznych - tłumaczy ks. Stanisław Knura, proboszcz Kościoła Rzymskokatolickiego Pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Tarnowskich Górach, cyt. przez "Dziennik Zachodni".

W niektórych parafiach już zaczęła się kolęda

W parafii św. Szczepana w Katowicach już 6 listopada rozpoczęła się kolęda. Zgodnie z decyzją arcybiskupa proboszcz ks. Krzysztof Sitek wyznaczył konkretne daty wizyt. Niektórzy z mieszkańców już przyjęli księdza w domu.

Ministrant przyszedł w maseczce. Zapytałem go, czy my też mamy założyć. Odpowiedział, że to zależy od nas, dodał, że on sam jest zaszczepiony. My też potwierdziliśmy ten fakt. Wspólnie ustaliliśmy, że w tej sytuacji możemy być bez maseczek i to samo dotyczy księdza. Później już obydwaj weszli bez maseczek - opowiada parafianin z Bogucic w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".
Zobacz także: Pomoc dla osób na granicy polsko-białoruskiej? „Episkopat się odizolował”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(426)
Ksiądz Damian
8 miesięcy temu
Ale jesteście biedni, żałośni i zakompleksieni, komentujący w sposób nienawistny i ohydny kościół i księży. Widać ewidentnie, że zazdrość was zżera i nienawiść, że sami po kolędzie nie możecie chodzić :-) hehe...na szczęście na pocieszenie wam powiem, że nadal przyjmuje po kolędzie bardzo dużo ludzi, więc to że wy nie wpuszczacie to mały margines. Nie ma co się denerwować, bo żyłka wam pęknie.
Won
8 miesięcy temu
U mnie będzie na takich samych zasadach jak od 25 lat, nie puszczam ewentualnie pogonię psiakami.
Obiektywny
8 miesięcy temu
Ministrant nie poprosił o zaświadczenie o szczepieniu ? I czy pan opisujący sytuację nie poprosił ministranta ? Tak na słowo wierzyć w sprawie życia i śmierci heheehh Jezu co za czasy
🤣🤣🤣
8 miesięcy temu
XXI wiek a ci dalej wiejskie zabobony ciemnocie wciskaja
janpawel
8 miesięcy temu
pamietajcie ksiądz jest zastepcą pana boga módlcie sie i błagajcie o litosc opetani przez szatana co tak zle piszecie o najswiętszy wybacz im
janpawel
8 miesięcy temu
pamietajcie ksiądz jest zastepcą pana boga módlcie sie i błagajcie o litosc opetani przez szatana co tak zle piszecie o najswiętszy wybacz im
Josie
8 miesięcy temu
Kler robi kolędy teraz, bo jest inflacja i później pieniądz będzie mniej warty.
Sober
8 miesięcy temu
Żadnego ci ula nie wpuszczę choćby klęczał pod drzwiami z koszykiem w zębach.
Ukryta opcja....
8 miesięcy temu
w komentarzach wychodzi nasz paskudny charakter i kultura
Ukryta opcja....
8 miesięcy temu
w komentarzach wychodzi nasz paskudny charakter i kultura
Wiara
8 miesięcy temu
Przestańcie już mówić o kolędzie fałszywi chrześcijanie kto wam każe ich wposzczac lepiej szatana kochać nisz Boga tak wam łatwiej i prościej tylko jak przyjdzie choroba to wy anty chrysci kogo będziecie prosić o zdrowie szatana czy bloga
Cruelicon
8 miesięcy temu
Zaszczepieni to mogą być bez maseczek. Co za bzdura. Zaszczepiony już nie choruje? Znam masę zaszczepionych osób które zachorowały i co? Kiedy skończycie ściemniać w końcu?
Normalny
8 miesięcy temu
Ale kto wam karze przyjmować tego księdza jeśli nie chcecie tego. Weszliście na te fora aby mordy wydzierać, Hipokryci
Chinka
8 miesięcy temu
A choinki juz ubrane?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić