aktualizacja 

Gigantyczny grzyb. Zdjęcia z Polski. Widzieliście kiedyś coś takiego?

35

Niecodziennymi zdjęciami podzielili się w piątek polscy leśnicy. Pracownicy Nadleśnictwa Baligród opublikowali w mediach społecznościowych "grzybową zagadkę". Na fotografiach widać pień drzewa pokryty nietypową "naroślą". W komentarzach internauci zaczęli prześcigać się w zgadywaniu, który gatunek grzyba uwieczniono na zdjęciu.

Gigantyczny grzyb. Zdjęcia z Polski. Widzieliście kiedyś coś takiego?
Leśnicy znaleźli na drzewie nietypową białą "narośl" (Facebook, Damian Stemulak, Nadleśnictwo Baligród)

Leśnicy często dzielą się w mediach społecznościowych niezwykłymi zjawiskami przyrodniczymi i znaleziskami. Kilka miesięcy temu na terenie Nadleśnictwa Baligród natknięto się na blachę służbową Straży Polowej i Lasowej, pochodzącą z I połowy XIX w. Tym razem leśnicy podzielili się w mediach społecznościowych innym odkryciem.

Leśnicy pokazali nietypowe zdjęcie. "Grzybowa zagadka"

Na oficjalnym profilu Nadleśnictwa Baligród opublikowano w piątek 30 września trzy zdjęcia. Przedstawiają one ogromną białą "narośl" na pniu drzewa. Okazuje się, że jest to owocnik grzyba.

Grzybowa zagadka… – napisali enigmatycznie leśnicy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

"Niedźwiedzie to mają rozmach". Internauci zaskoczeni znaleziskiem leśników

Post Nadleśnictwa Baligród wzbudził ogromne zainteresowanie w mediach społecznościowych. Internauci zaczęli w komentarz typować, co to za gatunek grzyba. Część osób stwierdziła, że może to być siedzuń sosnowy, znany jako kozia broda. Jest to grzyb jadalny, który znajduje się na czerwonej liście zagrożonych gatunków.

Nie zabrakło także żartobliwych komentarzy na temat znaleziska leśników. – Panie, to jest pianka montażowa przyklejona do drzewa – oceniła jedna z osób.

Ale duża gąbka do mycia, niedźwiedzie to maja rozmach – napisała kolejna internautka.
Ktoś mopa powiesił na drzewie – dodał jeszcze następny komentujący.

Leśnicy nie skomentowali oficjalnie swojego znaleziska. Na zdjęciu najprawdopodobniej uwieczniono jednak soplówkę jeżowatą lub soplówkę jodłową. Obie są w Polsce zagrożone wymarciem i znajdują się pod ochroną.

Obejrzyj także: Niedźwiedź w czereśniach. Nagranie Nadleśnictwa Baligród

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić