o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Konferencja ministra Dworczyka. Szczepienia dla niepełnosprawnych

25
Podziel się

30 kwietnia br., o godz. 13.45 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemara Budy oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Pawła Wdówika. Rozmowy dotyczyły m.in. szczepień osób niepełnosprawnych. Od 10 maja nastąpią znaczące zmiany.

Konferencja ministra Dworczyka. Szczepienia dla niepełnosprawnych
Konferencja ministra Dworczyka. Szczepienia dla niepełnosprawnych (YouTube)
bECdEMid

W ostatnich miesiącach kilkadziesiąt organizacji skupiających osoby niepełnosprawne zwracało się z postulatami o priorytetowe traktowanie przy szczepieniach – poinformował minister Dworczyk. Podczas konferencji rząd przestawił plan wychodzący naprzeciw oczekiwaniom tych osób.

Pierwszeństwo szczepień dla niepełnosprawnych

Dzisiaj na spotkaniu z osobami reprezentującymi środowiska zrzeszająca osoby niepełnosprawne, opiekunów osób niepełnosprawnych przedstawiliśmy cztery rozwiązania, które będziemy od 10 maja chcieli wprowadzać w życie, a które wierzymy że wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i trochę ułatwią dostęp do szczepień wszystkim tym osobom - mówił minister Dworczyk
bECdEMif

Po pierwsze osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności od 10 maja w punktach szczepień powszechnych będą miały pierwszeństwo szczepienia. Taka osoba nie będzie musiała umawiać się na termin szczepienia. Będzie mogła po prostu przyjechać do punktu szczepień powszechnych i po zarejestrowaniu się w recepcji od razu przyjąć szczepionkę. Dotyczy to zarówno osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności jak i jej opiekunów.

Po drugie od 10 maja rozpoczniemy szczepienie w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych, to znaczy w warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej w środowiskowych domach samopomocy, w centrach integracji społecznej - poinformował minister
bECdEMil

Wszystkie te podmioty będą mogły zamawiać szczepienia dla swoich podopiecznych, ale również dla opiekunów tych osób oraz wszystkich pracowników takich jednostek. Te zamówienia będą przez Rządowa Agencję Rezerw Strategicznych traktowane priorytetowo.

Trzecie rozwiązanie, które rusza w piątek, to tworzenie mobilnych jednostek szczepień. Ratownicy medyczni czy pielęgniarki indywidualnie będą wykonywać szczepienia. Na takie szczepienie można zgłosić się za pomocą formularza zamieszczonego na stronie.

Sami sobie ustalają termin i miejsce, więc forma niezwykłe elastyczna i też umożliwiająca na przykład dojazd do osób, które mają ograniczoną mobilność - powiedział Dworczyk
bECdEMim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECdEMiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Hania
5 miesięcy temu
Czekam tylko na koniec tej pandemii po 1,5 roku. Ja ukończyłam w tym roku Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i wciąż zwlekam z założeniem własnego biznesu, bo to nie wiadomo nigdy w którą stronę jeszcze się może potoczyć.
Hania
5 miesięcy temu
Czekam tylko na koniec tej pandemii po 1,5 roku. Ja ukończyłam w tym roku Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i wciąż zwlekam z założeniem własnego biznesu, bo to nie wiadomo nigdy w którą stronę jeszcze się może potoczyć.
Dorcia
5 miesięcy temu
Ludzie zrozumcie, że to jest właśnie taką trzecia Wojna Światowa. U nas jak w DPS zastrzepili wszystkich to po tygodniu już zmarło 3 osoby, a teraz biednych niepełnosprawnych chcą szczepić no tak bo po co płacić im pieniądze i ich opiekunów tak bym chciała żeby ktoś kiedyś za to zapłacił. Bóg chyba się poddał, a Szatan tym Światem zaczol rządzić. Ludzie, ludziom Zgotowali Ten Los. Życzę zdrowia
bECdEMiH
wir
5 miesięcy temu
Josef Mengele tez był lekarzem i przeprowadzał eksperymenty na ludziach
wir
5 miesięcy temu
Josef Mengele tez był lekarzem i przeprowadzał eksperymenty na ludziach
wir
5 miesięcy temu
Josef Mengele tez był lekarzem i przeprowadzał eksperymenty na ludziach
ZBIGNIEW
5 miesięcy temu
Nie umieramy na epidemie tylko na brak opieki medycznej.
Monika
5 miesięcy temu
RZĄD szczepieniami zaczął wojnę z narodem. Tak jest w każdym KRAJU. Depopulacja.
nina
5 miesięcy temu
W Domach publicznych kiedy będa szczepienia?
viva
5 miesięcy temu
W przeciągu dwóch lat połowa zaszczepionych umrze.Na tym polega szczepienie ŚMIERĆ powoli czyli wojna.
kola
5 miesięcy temu
A Dworczyk jeszcze na wolności?
Ochucki
5 miesięcy temu
Kiedy oni będą siedzieć? Ostatni raport NIK ujawnił chyba dość by poszli w skarpetkach
Dreg3
5 miesięcy temu
Mordują tym ludzi tych co na emeryturze teraz niepelnosprawnych taka jest prawda
bECdEMiz
edo
5 miesięcy temu
nawet gdyby wszyscy się grzecznie zaszczepili, to i tak się nie skończy. To się dopiero zaczyna. Ptasia grypa, SARS, świńska grypa to były treningi testujące reakcje narodów. Ludzkość zna i posiada w laboratoriach wiele wirusów, ale nie ma laboratorium na świecie, które miałoby wirus SARS CoV-2. Na początku roku niemiecki zespół naukowców (samueleckert net) wyznaczył nagrodę, która wzrosła już do 1,5mln € dla każdego naukowca, który może dostarczyć niezbity dowód, że wirus SARS-CoV-2 został wyizolowany i istnieje. Takiego wirusa nie ma, jest grypa "przebrana" za Covid, a wszystkie osoby, które zmarły, faktycznie zmarły na zaniechanie leczenia na inne schorzenia np. zapalenie płuc, choroby serca, rak, cukrzyca, bo służba zdrowia jest nastawiona tylko na Covid i nie leczy innych schorzeń. Gdzie ma się obecnie leczyć człowiek z nadciśnieniem, cukrzycą, chorobami serca? Obecnie oficjalnie rząd podaje, że będą luzować obostrzenia. Ale nieoficjalnie kolejne oddziały szpitalne zamieniają w Covidowe, budują kolejne szpitale tymczasowe - modułowe. Oni już wiedzą i się przygotowują na jesienną falę chorych, także po szczepieniach. Chorzy na choroby inne niż Covid nie mają już możliwości leczenia, bo z dnia na dzień jest coraz mniej w kraju oddziałów innych niż Covidowe.Testy na Covid są tak wyprodukowane, że przy zarażeniu wirusem grypy A lub B wykazują pozytywny Covid. Dzięki propagandzie strachu nakręcanej przez środki masowego przekazu, rozsiewanej przez rząd 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu , większość ludzi doszła do wniosku, że rzeczywiście istnieje zagrażający życiu wirus, który powoduje, że ludzie chorują i zarażają się gwałtownie szybciej niż przy sezonowej grypie. Grypa A od lat jest główną przyczyną zgonów z powodu zapalenia płuc w krajach rozwiniętych, a kolejne mutacje niby SARS CoV-2 są tak naprawdę kolejnymi mutacjami wirusa grypy. Moim zdaniem, winę za tyle śmiertelnych istnień ponoszą tylko i wyłącznie lekarze POZ-ów. Teleporada, brak osłuchania, test, tabletki i siedzieć w domu. Stan się pogarsza, infekcja grypy przechodzi w zapalenie płuc, kolejna porada telefoniczna graniczy z cudem, pogotowie jak szczęśliwie się uda że przyjedzie, to do szpitala nie zabierze, bo stan jest "za dobry" na szpital. I człowiek czeka w domu, aż do stanu, gdy szpital ma już minimalne szanse na uratowanie tych ludzi. Maseczki chirurgiczne jako jedna z form represji były już testowane 15 lat temu w Guantanamo. Pandemia skończy się za kilka lat, ale zastąpią ją kolejne pandemie. Luzowania obostrzeń są jedynie kosmetyczne, aby omamić już wzburzonych ludzi, tak jak nas wkręcają od roku. Za kilkanaście dni dokręcą śrubę ponownie, bo majówka, bo komunie itd. Ten stan skończy się dopiero, gdy ludzie zrozumieją, że on NIE ma się skończyć. Dlatego trzeba żyć natychmiast, bo jest o wiele później niż nam się wydaje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić