Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Maziewski
|

Konsekwencje skandalu w policji. Oficer elitarnej jednostki zawieszony

157
Podziel się

Kierownik sekcji bojowej Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA, który pijany siedział za kierownicą, został zawieszony. Policjant został złapany przez patrol drogówki w połowie października na terenie powiatu mińskiego. Spowodował kolizję, a we krwi miał około 2 promile alkoholu.

Konsekwencje skandalu w policji. Oficer elitarnej jednostki zawieszony
Policjant CPKP BOA, który jechał po pijanemu, został zwieszony (Jakub Kamiński)
bFdNZicB

Informację o zawieszeniu policjanta przekazała nam Komenda Główna Policji. Oficer został nie tylko zawieszony w czynnościach służbowych, ale także wszczęte zostało przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.

Uprzejmie informuję, że zgodnie z przepisami rozdziału 10 ustawy o Policji dot. odpowiedzialności dyscyplinarnej policjantów funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych oraz wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne, określone w rozdziale 10 ustawy o Policji - brzmi odpowiedź na nasze zapytanie.
bFdNZicD

Oznacza to, że może on zostać dyscyplinarnie wydalony ze służby. Może także utracić prawo do emerytury. Sprawę jego zatrzymania jako pierwszy opisał portal o2.pl

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie

Przypomnijmy: policjant był kierownikiem (zastępcą dowódcy) jednej z sześciu sekcji bojowych CPKP. Został złapany w nocy z 16 na 17 października, kiedy spowodował kolizję. Okazało się, że był pijany - badanie krwi wykazało około dwa promile alkoholu.

bFdNZicJ

Jak mówił nasz informator, związany z jednostką, policjant jeszcze pod koniec listopada nie był zawieszony. Z kolei 30 listopada, w supermarkecie budowlanym, zatrzymany został delegowany do CPKP z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie funkcjonariusz, który miał zamienić w sklepie wiertła w opakowaniach.

Skierowaliśmy do prokuratury rejonowej w Mińsku Mazowieckim pytanie, czy funkcjonariuszowi, który doprowadził do kolizji w stanie nietrzeźwym, postawione zostały zarzuty prokuratorskie. Jazda pod wpływem alkoholu jest bowiem przestępstwem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdNZide
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(157)
Gość
miesiąc temu
Jeżeli rząd nagminnie łamie konstytucję sędziowie prawo to dlaczego chłopak miałby się nie napić?
stoik
miesiąc temu
2 promile to lekki rausz
Twój nick
miesiąc temu
Ten policjant-zlodziej-przestępca do prokuratora ! Jego przełożeni też !!!
bFdNZidf
poważny gość
miesiąc temu
No pewnie wszystko w granicach rozsądku przecież jest 100 innych wyjść może iść gdzie indziej służyć do wojska albo straży granicznej..Nie musi pracować w policji i stać z garnkiem na czole...jakie oni pensje dostają 4 tysiące a tylko na alkochol i stać...żadna inwestcja...Patrz Sop ma 10 tysięcy na miesiąc jeżdzić jak szef borowików i ochraniasz ważne osoby...ale nie z garnkiem niemieckiem na głowie...zostanie pasażerem albo jak waldek z andrzejem ziemniaki pod choinką będą zbierać....
Przemek
miesiąc temu
Wszystko w granicach rozsądku .Nie ma ludzi niezastąpionych, ale zainwestowano w tego człowieka duże pieniądze a on zainwestował swój czas i stres..Traktujcie się ludzie jak ludzie, nie jak dzikie zwierzęta,pod płaszczykiem sprawiedliwości .Zwykły człowiek siadajacy za kierownicę pijany, też ma stres związany z inną praca zawodową lub sprawami rodzinnymi .To wszystko zawsze trzeba brać pod uwagę.Bo komuś w sytuacji kryzysu brakło mądrych ludzi wokół ,nie dał rady zapanować nad sobą.Niestety przez to i przez niedorozwój infrastruktury drogowej giną inni ludzie ,którzy w tym dniu nie mieli worka spraw na głowie.Szef nbp uważa drogi rowerowe za zbędny wynalazek ,to niech pojedzie do Holandii,Belgii ,niech obejrzy te rozwiązania ,może oprzytomnieje .
***** ***
miesiąc temu
taaa i byłoby pięknie gdyby nie to, że na wyszkolenie takiego f-usza poszły miliony złotych polskich, wprawdzie coraz mniej wartych, ale jednak.
loki
miesiąc temu
Ludzie , był w stresie
prawda
miesiąc temu
i umnie tu w mieście trzeba sprawdzić policjanta i policjantke ale to wszytsko w swoim czasie :)prawda
lol
miesiąc temu
Nie piszcie pierdół !!! Nie może stracić prawa do emerytury za coś takiego. Mogą go wywalić lecz skoro tego nie zrobiono od razu to już tego nie zrobią. Nagana obniżenie dodatku i naprzód.
iko
miesiąc temu
A ten który najechał ludzi w Warszawie to dalej pracuje i co nagrodę wziął.
gość
miesiąc temu
A Grodzki jeszcze piastuje stanowisko Marszałka ? O2 słabo opisuje ten fakt.
Tytus
miesiąc temu
Ostatnio w Legionowie zawiesili dwóch PIJANYCH strażników miejskich którzy chcieli zawieść z ulicy pijanego na izbę wytrzeźwień 🙂
Nie
miesiąc temu
ELITA - i wszystko jasne ! .a słoma z butów wystaje
bFdNZicX
ADAM
miesiąc temu
2 mies pracował i pobierał pieniążki ..zatrzymany i zwolniony na drugi dzień chyba że uciekł na L4
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić