o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Kopał w twarz sprzedawczynię w Żabce. "Wiedział, że może zabić"

100
Podziel się

Zarzut usiłowania zabójstwa ekspedientki ze sklepu w Radomiu usłyszał 38-latek, który ukrywał się przez ponad pół roku przed wymiarem sprawiedliwości. W kwietniu został zatrzymany na granicy francusko-hiszpańskiej. O sprawie poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Radomiu.

Kopał w twarz sprzedawczynię w Żabce. "Wiedział, że może zabić"
Do ataku doszło przed sklepem we wrześniu 2020 roku. (YouTube)
bErsTWoR

Według śledczych mężczyzna wielokrotnie kopał swoją ofiarę w twarz. Następnie uderzył leżącą na ziemi kobietę 25-kilogramową drewnianą paletą. Teraz usłyszał łącznie cztery zarzuty.

Najpoważniejszy dotyczy usiłowania zabójstwa 50-letniej ekspedientki ze sklepu w Radomiu, którą zaatakował 13 września 2020 roku – powiedziała rzeczniczka radomskiej prokuratury Beata Galas.
bErsTWoT

Brutalne pobicie przed "Żabką". Uczestniczyło w nim też dwóch innych mężczyzn

38-latek spowodował u kobiety liczne obrażenia głowy. Ich efektem jest znaczna deformacja twarzy i trwałe zeszpecenie. Prokurator ocenił, że 38-latek, atakując kobietę, naraził ją także na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Stosując taką przemoc, miał świadomość, że zadane w ten sposób obrażenia mogą skutkować zgonem pokrzywdzonej – zauważyła rzeczniczka.

Mężczyzna usłyszał także zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. Rzucając paletą miał zniszczyć drzwi sklepu, których wartość wyceniono na około 600 złotych. Nieco wcześniej miał spowodować także zniszczenia w innym radomskim sklepie. Tam podczas awantury rozbił regał z lustrami i stojące na półkach butelki alkoholu o wartości prawie tysiąca złotych.

bErsTWoZ

38-latek nie przyznał się do zarzucanych czynów. Skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań. Mężczyzna był poszukiwany przez siedem miesięcy, w związku z czym postępowanie zostało na pewien czas zawieszone.

W czwartek podjęto je na nowo i prokurator skierował do sądu wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania na kolejne trzy miesiące – wyjaśniła Galas, dodając, że w tym czasie śledztwo najprawdopodobniej zostanie zakończone.

W pobiciu przed sklepem w Radomiu brało udział także dwóch innych mężczyzn. Zostali oni zatrzymani następnego dnia po zdarzeniu. Usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w pobiciu.

Ponieważ nie używali oni niebezpiecznego narzędzia, grozi im łagodniejsza kara – maksymalnie 3 lata pozbawienia wolności. Proces w tej sprawie toczy się w sądzie w Radomiu.
bErsTWpa

Ekspedientka odmówiła sprzedaży papierosów. Brutalnie skatował ją przed sklepem

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2020 roku. 37-letni wtedy Michał K. pobił sprzedawczynię po tym, jak nie chciała sprzedać mu papierosów po zamknięciu sklepu. Jak pokazuje nagranie z monitoringu, oburzony mężczyzna wyszedł ze sklepu i chwycił drewnianą paletę, którą zaczął uderzać w drzwi wejściowe.

Kiedy kobieta wybiegła ze sklepu, 37-latek brutalnie ją zaatakował. W obronie ekspedientki stanął jej 19-letni syn i jego kolega. Oni również zostali pobici przez Michała K. i dwóch towarzyszących mu mężczyzn.

bErsTWpb

Jak ustalili śledczy, niedługo po pobiciu 37-latek wyleciał do Wielkiej Brytanii. Został ujęty po siedmiu miesiącach ukrywania się. W nocy 17 kwietnia zatrzymano go na granicy francusko-hiszpańskiej.

Francuscy policjanci ujęli mężczyznę dzięki precyzyjnym informacjom wywiadowczym i stałej współpracy z polskimi mundurowymi. 12 maja w Marsylii mężczyzna został przekazany w ręce naszych służb.

Obejrzyj także: Napadła z bronią na sklep. Takiej reakcji się nie spodziewała

bErsTWpc
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErsTWpu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
aAa
2 miesiące temu
oby było dożywocie
Mhm
2 miesiące temu
Stojące na "pułkach"? 🤦‍♂️🤦‍♂️
Jonasz
2 miesiące temu
Prokocim , dajcie go nam, przeklnie dzien urodzin
bErsTWpv
Astor
2 miesiące temu
Skoro wyjechał do Anglii to czemu go tam nie znaleźli a jak się z niej wydostał musiał pokazać dokumenty coś tu nie gra
babcia
2 miesiące temu
szkoda że na mnie nie trafił...śpiewali by mu...niech aniołowie...itd
Jkm
2 miesiące temu
Kopnięcie człowieka w głowę zawsze powinno być traktowane jako usiłowanie zabójstwa, bo tym w istocie jest.Dorosły, zdrowy na umyśle człowiek zawsze wie, że kopiąc w głowę może zabić.Nie ma tłumaczenia.
Tom
2 miesiące temu
Przywrócić karę śmierci. KONIECZNIE.
loo
2 miesiące temu
... zwykli zwyrodnialcy jakich pełno w naszym kraju...
ANTY
2 miesiące temu
Tylko KS.
tak jest
2 miesiące temu
tylko piec
praktyczny
2 miesiące temu
Więzienie to nie sanatorium--jedna uboga dieta dla wszystkich, malo kaloryczna, zamknięte cele a nie łażenie po oddziale i w praktyce nie istniejąca instytucja wcześniejszego zwolnienia--grasować będą tylko najtwardsi, ale oni i tak grasują. Reszta wymięknie.
ONR to wstyd.
2 miesiące temu
Pewnie jeden z naszych patriotów ,tatuaż z polska walcząca i bluza bóg honor ojczyzny.
gdfrrrtrtr
2 miesiące temu
"Ekspedientka odmówiła sprzedaży papierosów. Brutalnie skatował ją przed sklepem " ...."maksymalnie 3 lata pozbawienia wolności." - zaznaczam maksymalnie !!!! CZY NIE OTWIERA WAM SIĘ NÓŻ W KIESZENI JAK CZYTACIE TAKIE RZECZY. A jak jeszcze usłyszałem o tym 11 -latku. Czas chyba założyć ruch obywatelski na rzecz zmian (np. kara śmierci dla morderców. Żadnej złotówki z podatków na więziennictwo. Skazani ciężko pracują jak każdy obywatel na swoje utrzymanie chociażby w przysłowiowych kamieniołomach,itp ) bo na polityków nie można liczyć.
bErsTWpn
Grzechu Wart
2 miesiące temu
Elektorat PO, bo największe poparcie mają w więzieniach, a po wyborach to widać po wynikach i co lemingi, głupio wam teraz?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić