o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Koronawirus na opakowaniach jedzenia. Chiny wprowadzają zakaz

4
Podziel się

W chińskim mieście Wuhu zakazano sprzedaży importowanego mrożonego jedzenia. Takie zmiany zostały wprowadzone po tym, jak w mrożonych krewetkach wykryto koronawirusa.

Koronawirus na opakowaniach jedzenia. Chiny wprowadzają zakaz
W mrożonkach wykryto koronawirusa (Getty Images, VCG)
bECTkVwB

Krewetki były importowane z Ekwadoru. Na opakowaniu, które odebrała lokalna restauracja, wykryto koronawirusa. Zakaz sprzedaży importowanej mrożonej żywności wszedł w życie w poniedziałek 17 sierpnia.

Od 11 sierpnia przebadano 5173 próbek - wszystkie dały wynik negatywny. Zapasy, które zgromadzono, zanim wykryto koronawirusa, zostały zniszczone.

bECTkVwD

W próbkach importowanej żywności stwierdzono obecność koronawirusa

W Dalian w prowincji Liaoning również wykryto koronawirusa w żywności. Wszystkie firmy i przedsiębiorstwa w łańcuchu chłodniczym, a także te, które handlują mięsem i pełnią funkcje cateringu, zostały wezwane do przeprowadzenia testów wśród swoich pracowników. Przebadane mają zostać również produkty.

Jeden z urzędników podczas konferencji prasowej stwierdził, że "pracownicy powinni przechodzić testy na koronawirusa co dwa tygodnie". Jego zdaniem badania powinny być robione po imporcie produktów. Testom powinny zostać podane również próbki żywności, zanim opuszczą fabryki.

bECTkVwJ

Dalian jest miastem portowym. Import żywności odbywa się tam na dużą skalę. Władze zobowiązały się do zapobiegania wprowadzania jedzenia o nieznanym pochodzeniu. Tian Fengnian, ekspert ds. zdrowia chciał załagodzić sytuację. Stwierdził, że "ludzie nie powinni się bać importowanej żywności".

Zobacz także: Zobacz także: Kary od sanepidu. "Nie można nikogo zniszczyć na podstawie podejrzeń"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECTkVxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Pih
rok temu
Dzisiaj to już druga bzdura, którą tu zauważyłem na temat koronawirusa. Od dawna widzę, że ta strona służy tylko i wyłącznie dezinformacji, podawaniu wyssanych z palca teorii i szerzeniu paniki. Wirusy z grupy koronawirusów absolutnie nie mogą żyć poza nosicielem (człowiek, zwierzę) , zaznaczę żywym! Proponuję Wam moi drodzy zgłaszać tego typu artykuły jako fałszywe, siejące panike. Pozdrawiam
Jwch
rok temu
Haha, co za bzdury
Koronaświrus
rok temu
Tak tak a w tej bajce były smoki, nie wiem co wy bierzecie, ale macie dobry odlot po tym, koronaświrus to jedna wielka ściema 😂😂🤣🤣🐲🐉
bECTkVxf
🛸🛸🛸
rok temu
🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić