Karolina Woźniak| 

Koronawirus na opakowaniach jedzenia. Chiny wprowadzają zakaz

4

W chińskim mieście Wuhu zakazano sprzedaży importowanego mrożonego jedzenia. Takie zmiany zostały wprowadzone po tym, jak w mrożonych krewetkach wykryto koronawirusa.

Koronawirus na opakowaniach jedzenia. Chiny wprowadzają zakaz
W mrożonkach wykryto koronawirusa (Getty Images, VCG)

Krewetki były importowane z Ekwadoru. Na opakowaniu, które odebrała lokalna restauracja, wykryto koronawirusa. Zakaz sprzedaży importowanej mrożonej żywności wszedł w życie w poniedziałek 17 sierpnia.

Od 11 sierpnia przebadano 5173 próbek - wszystkie dały wynik negatywny. Zapasy, które zgromadzono, zanim wykryto koronawirusa, zostały zniszczone.

W próbkach importowanej żywności stwierdzono obecność koronawirusa

W Dalian w prowincji Liaoning również wykryto koronawirusa w żywności. Wszystkie firmy i przedsiębiorstwa w łańcuchu chłodniczym, a także te, które handlują mięsem i pełnią funkcje cateringu, zostały wezwane do przeprowadzenia testów wśród swoich pracowników. Przebadane mają zostać również produkty.

Jeden z urzędników podczas konferencji prasowej stwierdził, że "pracownicy powinni przechodzić testy na koronawirusa co dwa tygodnie". Jego zdaniem badania powinny być robione po imporcie produktów. Testom powinny zostać podane również próbki żywności, zanim opuszczą fabryki.

Dalian jest miastem portowym. Import żywności odbywa się tam na dużą skalę. Władze zobowiązały się do zapobiegania wprowadzania jedzenia o nieznanym pochodzeniu. Tian Fengnian, ekspert ds. zdrowia chciał załagodzić sytuację. Stwierdził, że "ludzie nie powinni się bać importowanej żywności".

Zobacz także: Zobacz także: Kary od sanepidu. "Nie można nikogo zniszczyć na podstawie podejrzeń"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić