Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus przyjechał wraz z jedzeniem? Niepokojące odkrycie w Chinach

199
Podziel się

Chińscy urzędnicy poinformowali, że na plastikowym pojemniku z owocami morza odkryto obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Produkty zostały sprowadzone do Chin zza granicy. Już wcześniej władze innego państwa podejrzewały, że koronawirus mógł do nich dotrzeć poprzez import żywności.

Koronawirus przyjechał wraz z jedzeniem? Niepokojące odkrycie w Chinach
Na opakowaniach importowanych owoców morza stwierdzono obecność koronawirusa (Getty Images, Bloomberg , Współtwórca)
bCYbbTIl

Według ustaleń "Independent" owoce morza w pierwszej kolejności trafiły zza granicy do portu w Dalian. Właśnie w tym mieście w ostatnim czasie odnotowano nagły wzrost przypadków zachorowań na COVID-19. Lokalni urzędnicy zdecydowali się jednak zataić informację, z którego kraju pochodziły importowane produkty.

Koronawirus przedostaje się do państw przez importowaną żywność?

Koronawirus został wykryty na trzech opakowaniach owoców morza. Wszystkie te produkty zakupiły trzy firmy z portowego miasta Yantai i to przedstawiciele lokalnych władz nagłośnili odkrycie.

bCYbbTIn

To nie pierwszy taki przypadek w Dalian. Na początku sierpnia koronawirus został wykryty na opakowaniach krewetek z Ekwadoru. W konsekwencji władze Chin zdecydowały się na zawieszenie importu z trzema ekwadorskimi producentami żywności.

Zobacz też: Rosja ogłasza zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa. Światowi eksperci wątpią w jej skuteczność

Władze Chin zdecydowały się na zabezpieczenie opakowań, na powierzchni których odnaleziono koronawirusa. Każdy, kto miał styczność z pudełkami, został poddany kwarantannie i testom na obecność SARS-CoV-2. Jednak u żadnej z tych osób nie potwierdzono zarażania.

Podejrzenia odnośnie importowanej żywności mają również urzędnicy z Nowej Zelandii. W kraju po raz pierwszy od 100 dni wystąpiły przypadki COVID-19. W konsekwencji rozpoczęto badania pod kątem tego, czy zakażenia mogło dojść za pośrednictwem zagranicznych produktów.

bCYbbTIt

Światowa Organizacja Zdrowia nie potwierdza, że koronawirus może się przenosić przez żywność lub opakowanie. Jednocześnie eksperci uważają, że wirus jest zdolny do przetrwania na plastikowej powierzchni przez 72 godziny.

bCYbbTIO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(199)
007
miesiąc temu
KOLEJNA ŚCIEMA KOMUNY W CHINACH DLA UBOGICH , 72 GODZINY , TO ILE DNI PLYNĄŁ Z TYCH PAŃSTW , SAMI DOKERZY SĄ CHORZY , TOTALNE ZAKLAMANIE
SETKA
miesiąc temu
DLA POLAKÓW PRZEZ DZIESIĄTKI LAT JEDYNYM OWOCEM MORZA BYŁ ŚLEDŹ I ŻYLI
Anatom
miesiąc temu
Jakim cudem przetrwał bez pożywki na dodatek na plastiku a każą ludziom kartami plastikowym w sklepach płacić ?
bCYbbTIP
Jakim cudem
miesiąc temu
Znaleźli wirusa w Chinach na opakowaniach krewetek z Ekwadoru- to ja się pytam, jak szybko płynie statek na tej trasie, skoro wirus przetrwał tę podróż?
sok
miesiąc temu
Trochę to nieprawdopodobne. Wirus nie żyje tak długo. Raczej jacyś Chińczycy dotykali tych opakować.
Najnowsze komentarze (199)
Gucio123
miesiąc temu
Wszyscy mamy kontakt z wirusem tego nieunikniemy,życie jest brutalne niestety słabi i starzy odpadną. Naturalna selekcja
moj nick
miesiąc temu
nic nie kupować od chinoli, robić polskie podróbki, będzie oki
Darek
miesiąc temu
Powtarzam po raz n- ty, zacznijcie badać Chemtrails, bo jakoś raptownie o nich przestało być słychać, nie pokazują się szachownice pasów "kondensacyjnych" na niebie jak rok czy dwa lata temu!.. Co rozpylali i po co to komu potrzebne?!.. Pomyślcie, skoro wirus jest w powietrzu, którym wszyscy oddychamy, wszyscy na całym świecie i na raz cały świąt ogarnięty, zarażony?!.. Po mojemu coś jest tu nie tak!..
...
miesiąc temu
A rząd wszystko maskuje jak widać bezskutecznymi maseczkami. Po co te maseczki jedyny efekt to to że ludzie są coraz bardziej nieprzytomni, popełniają błędy i pomyłki, coraz więcej wypadków. W tym tygodniu 3 osoby znajome miały stłuczkę samochodową, w pracy ludzie popełniają podstawowe błędy tylko czekać aż będą tragiczne w skutkach.
Cassie
miesiąc temu
Biorąc pod uwagę, że wszelkie proroctwa dotyczące końców czasów odnoszą się do III wojny światowej, gdzie Chiny mają napaść na Rosję, gdzie ma się tego nikt nie spodziewać, gdzie atak będzie zaskoczeniem dla całego świata, w momencie, gdy będzie się mówiło o pokoju itp, to wygląda na to, że Chiny przystępują do działań. Cały świat jest skupiony na koronawirusie.
Icek
miesiąc temu
Jeżeli to prawda, to Chiny powinny zaprzestać importu żywności.
Hhhhhhh
miesiąc temu
Przestańcie pisać bzdety
Taki tam
miesiąc temu
A mnie ciągle zastanawia skąd amerykańscy "dyplomaci" tak dobrze orientowali się w pracy Chińskich uczonych...
bCYbbTIH
Tom
miesiąc temu
SKAT MACIE TAKIE WIADOMOSCI,NIE SIEJCIE PROPAGANDY. MIESZKALEM W CHINACH, MAM TAM ZNAJOMYCH Z KTORYMI MAM STALY KONTAKT I O DZIWO NIC O TYCH BAJKACH NIKT NIE SLYSZAL. WIDAC ZE TEMAT O WIRUSIKU SIE WYCZERPAL NO I ZACZYNACIE PISAC BREDNIE.
HIENA
miesiąc temu
STONKĘ NAM TEŻ PODRZUCILI BO ZACZĘŁA SIĘ ZIMNA WOJNA Z CHIŃCZYKAMI TEŻ WOJNA GOSPODARCZA NO TO SRU WIRUSA ALE WIATR SIĘ ODWRÓCIŁ LAMENT I KOZIOŁ OFIARNY MUSI BYĆ
Wybawiciel
miesiąc temu
Dzień dobry, a mnie zastanawia dlaczego świat nie wierzy w możliwości rosyjskich ekspertów od broni biologicznej , byc moze Pan Prezydent Władimir Putin , wie co mówi twierdząc , że ma szczepionkę. Z całą pewnością mogli pracować już od dawna , nad patogenami z grupy koronawirus , więc czemu nie mieli by pracować nad sposobami ochrony własnej armi. Tak więc te wypowiedzi że za mało czasu ,albo za mała grupa kontrolna ,to bardzo słabe argumenty w Rosji grupa kontrolna na 1 000 000 więżniów to żaden problem , może to teraz tylko sprawdzili z aktualnym szczepem wirusa i szczepionka gotowa
Nienaiść
miesiąc temu
Kiedy pół świata walczyło z Niemcami. Oni knuli swój misterny plan. I tak pod nieuwagę powstał twór (potwór), który dzięki swoim agentom rozsianym niemal po całym świecie sieje zamęt, spustoszenie i śmierć. I to jest kolejny efekt.
ale
miesiąc temu
i wszyscy co mieli kontakt zmarli ? Tak ? wtedy było by to przerażające, przyznaje
Trzynastek.
miesiąc temu
Światowi eksperci wątpią w skuteczność rosyjskich szczepionek?To ci dopiero ha,ha ha!A co ci światowi eksperci wynaleźli do tej pory?,chyba jak dotąd nic.W Rosji w ponad 80 z hakiem różnych instytucjach opracowano skuteczne szczepionki i wypróbowano na ludziach, ochotnikach zgłaszających się do tego czynu dobrowolnie. Skuteczność tych szczepionek,jak podano,po sprawdzeniu, wynosi 95 %.Aktualnie rozpoczyna się masową produkcję,zaopatryje się szpitale,apteki, przychodnie lekarskie i rozpoczyna się masowe szczepienia ludności.Do dnia wczorajszego, tj. do 12,o8, 2020 roku było 33 państwa, które zgłosiły chęć zakupu szczepionek lub licencji na produkcję. Brawo Rosja!Brawo rosyjscy naukowcy i wszyscy ci, którzy się przyczynili do wynalezienia tak skutecznych szczepionek. A więc zaistniała nadzieja,że świat pokona tego najstraszniejszego koronawirusa i przystąpi do skutecznego śledztwa,w celu ustalenia kto opracował, wyprodukował i roział go w świecie.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić