Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Koronawirus. Nowe zasady przyjmowania do szpitala na Stadionie Narodowym

15
Podziel się:

Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym miał być ratunkiem dla Mazowsza w walce z COVID-19, jednak okazało się, że kryteria przyjęcia pacjentów są dość rygorystyczne. Nagle uległy zmianie.

Koronawirus. Nowe zasady przyjmowania do szpitala na Stadionie Narodowym
Premier RP Mateusz Morawiecki podczas wizyty w szpitalu na Stadionie Narodowym (Getty Images)

Szpital na Narodowym miał być nadzieją i wsparciem w walce z COVID-19. Jak się okazało po relacji jednego z lekarzy tam pracujących, pacjentów tam praktycznie nie ma, a kryteria przyjęcia są dość rygorystyczne.

Mowa tu o ponad 200 wolnych miejscach. Z relacji anonimowego lekarza wynikało, że na 300 łóżek jedynie ok. 25 jest zajętych. Szpitalom tymczasowym przyjrzano się więc ponownie.

Okazało się, że zasady przyjmowania pacjentów do szpitala na Stadionie Narodowym uległy zmianie. Do tej pory wykluczeni byli ci, którzy mieli oprócz COVID-19 zapalenie płuc, jak poinformowało RMF FM, wykreślono ten warunek i tacy chorzy będą mogli ubiegać się o miejsce w szpitalu tymczasowym.

Ponadto pacjent nie musi mieć już własnych badań obrazowych. To również dość znacząca zmiana, bo usprawni proces przyjmowania chorych, którzy teraz będą mogli przyjechać prosto z SOR-u.

Lekarze uważają jednak, że takie zasady powinny obowiązywać od dawna. Wiele placówek musiało zmagać się z przepełnieniem, a karetki stały w kolejkach na SOR. W tym czasie w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym były miejsca, ręce do pracy i zaledwie kilku chorych.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w środę odniósł się do sprawy. Tłumaczył, że szpitale tymczasowe są przygotowane przede wszystkim na trzecią falę zachorowań, która ma nadejść już w lutym. Mają być ostatnią "linią obrony".

Zobacz także: Strajk kobiet. Klementyna Suchanow: "Nie jesteśmy w stanie ustąpić"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
salcia
2 lata temu
położyć rząd na narodowym
Dudek
2 lata temu
Szpitale widma do podnoszenia statystyk zgonów obserwujcie je 24h na dobę i zobaczycie że farsa w Brazylii ta bańka pękła miało w nich umierać 1000 dziennie okazało się że puste jak nasz
joanna
2 lata temu
Tak właśnie rządzi gang olsena. Niedzielski i Morawiecki do więzienia, ale nietymczasowego!!!
To widać
2 lata temu
Kto kręci 🍦 na Narodowym???? Takie pytanie należałoby zadać.
Ktoś
2 lata temu
Mogą ubiegać się, czyli co, mają podanie pisać i czekać na odpowiedz
sok
2 lata temu
Ten rząd to nienormalni ludzie. To ja mam ledwo żywa sama łazić i robić rentgen płuc, bo inaczej mnie nie przyjmą do szpitala narodowego?
wolna wola
2 lata temu
Mnie zastanawia jedno.Niską zachorowalność na grypę tłumaczą tym,że ludzie siedzą w domu,ale już koronki to nie tyczy. To jak to jest?Siedzenie w domu zmniejsza ilość zachorowań na jedną zarazę ,a na drugą już nie....
Wars i Sawa
2 lata temu
Czyli w dalszym ciągu znaczna część obsady kadrowej ST "Stadion" jest "bezrobotna". Nie ma co się oburzać na hejt "Drodzy Bohaterowie", bo to nie są "Wakacje w mieście". Każdy z Was odczuwający w związku z tym dyskomfort może poprosić o przeniesienie do szpitali odczuwających niedobór kadry lekarsko-pielęgniarskiej.
centralny
2 lata temu
idzie zima, zrobili noclegownię dla bezdomnych, przy okazji ich zbadają
70+
2 lata temu
Jak pamiętam to zawsze mówili że szpital na Narodowym ma być szpitalem zapasowym, tzn. udrożniony jak braknie miejsc w innych szpitalach. Jak nie ma pacjentów to chyba dobrze gospodarują że nie zatrudniają całej obsady lekarzy. Więc po co ludzie jątrzą i napuszczają.
MP
2 lata temu
Elektorat Pana Jarosława K. i całego PiS pewnie mógłby świętować ale niestety, duży procent już nie żyje a następni umierają. Idzie ku lepszemu. Wszystkim życzę zdrowia 👍
gość
2 lata temu
Najlepiej by było aby pacjent przyszedł do szpitala z zaświadczeniem że nic mu nie dolega. Zaświadczenie można zdobyć telefonicznie.Kolejne miliony wywalone wbłoto
ipi
2 lata temu
niedzielski to ma taka wypowiedz , jagby przez caly czas mial wielkie zatwardzenie
SzopPracz
2 lata temu
Ree:: Posłuchajcie moi drodzy. Pralnia(nawet narodowa) nie jest właściwym miejscem dla pacjentów- powinien dodać dr Artur Z. he,he....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić