Wróć na
Robert Czykiel
|
aktualizacja

Koronawirus. Szczepionka będzie darmowa dla wszystkich? Przewodnicząca KE zabrała głos

51
Podziel się

Unia Europejska w pierwszej kolejności chce zebrać pieniądze na opracowanie szczepionki. Potem chce ją zapewnić dla wszystkich. Taką deklarację złożyła Ursula von der Leyen.

Koronawirus na świecie. Czy szczepionka będzie darmowa?
Koronawirus na świecie. Czy szczepionka będzie darmowa? (Getty Images)
bCPwshcR

Choć niektóre kraje luzują obostrzenia, to nie można powiedzieć, że świat zaczyna wygrywać walkę z koronawirusem. Pandemia cały czas trwa i eksperci wciąż tłumaczą, że uda się ją zwalczyć, dopiero gdy pojawi się skuteczna szczepionka. To może potrwać jeszcze wiele miesięcy.

Koronawirus na świecie. Szczepionki darmowe dla wszystkich?

Pomóc chce Komisja Europejska. Przewodnicząca Ursula von der Leyen chce przy pomocy darczyńców zebrać 7,5 mld euro. Pieniądze zostaną przekazane na opracowanie szczepionki. Czy jednak będzie ona potem dostępna i darmowa dla wszystkich?

To jasne, że każdy powinien mieć do niej dostęp. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy wszystkich, którzy są tu konieczni, na przykład Światową Organizację Zdrowia, fundację "Bill & Melinda Gates Foundation", Wellcome Trust i United Global Funds, żeby wymienić tylko niektórych. Jesteśmy wspierani przez wiele, wiele państw z całego świata. Wystąpiłam z tą inicjatywą na szczycie grupy G20. Jest to konieczne, żeby rozwijała się ona w naprawdę globalny i skoordynowany sposób - mówi Ursula von der Leyen w rozmowie z "Deutsche Welle".

bCPwshcT

Koronawirus na świecie. Unia Europejska opracowuje plan

Druga kwestia, która wszystkich nurtuje, to sposób, w jaki Unia Europejska planuje pomóc krajom najbardziej dotkniętym przez pandemię. Na szczegóły jeszcze jednak za wcześnie.

Potrzebujemy dużego instrumentu do odbudowy unijnej gospodarki. Dlatego zaproponowaliśmy rozbudowanie siedmioletniego planu budżetowego UE w sposób umożliwiający wykorzystanie go w charakterze instrumentu odbudowy gospodarki na kształt Planu Marshalla. Możemy go zrealizować z naszego budżetu i oddać na potrzeby państw członkowskich UE - tłumaczy von der Leyen.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej dodała, że obecna sytuacja powinna posłużyć do wyciągnięcia wniosków. Liczy, że uda się stworzyć lepszy system wymiany informacji medycznych w obrębie UE. Będzie także kładziony większy nacisk na służbę medyczną.

bCPwshcZ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCPwshdu
KOMENTARZE
(51)
Osa
3 miesiące temu
Niech zaszczepią najpierw swoje kraje. Polska poczeka i zobaczy czy nie wyjdą z tego zoomy. Bo co nagle to po diable....
Fakt
3 miesiące temu
Unia Europejska i globalisci chcą coś dać biednym krają za darmo? Gdy często są znieczuleni na głód milionów ludzi na świecie. A sami piją szampana i zajadają kawior bez mrógnięcia oka. To już śmierdzi.....
Fakt
3 miesiące temu
Przypomina mi to kolczykowanie krów w UE....
bCPwshdv
Tom
3 miesiące temu
Niech zaszczepi siebie i swoją rodzinę. Na Polakach niech nie eksperymentuje.....
Evs
3 miesiące temu
To będzie darmowy test - testerzy przetestują szczepionkę, której efekt będzie znany dopiero przyszłym pokoleniom...
Najnowsze komentarze (51)
obywatel
miesiąc temu
Juz pis wie jak na tym za robic Nic nie bedzi darmowe
Roman
3 miesiące temu
Cudowni ludzie za darmo nam dają czy to nie wspaniałe?
Roman
3 miesiące temu
Niech sobie Unia wsadzi te szczepionki w 4 litery
marian-
3 miesiące temu
co najciekawsze Unia Europejska szuka darczyncow i wymienila darczyncow z USA to czyja ta unia? My wiemy jak to dziala.
Qwer
3 miesiące temu
WYPAD ZE SZCZEPIONKĄ!A JEŚLI CHODZI O GOSPODARKĘ, W 2 MIESIĄCE TAK ZNISZCZYLI, Z POWODU BEZPODSTAWNYCH OGRANICZEŃ, ŻE W KILKA LAT BĘDĄ ODBUDOWYWAĆ. NAJBOGATSI CHCĄ DECYDOWAĆ O WSZYSTKICH LUDZIACH NA ŚWIECIE, A ZWYKLI LUDZIE BĘDĄ NIEWOLNIKAMI
Marcel
3 miesiące temu
Unia Europejska miała szczepionkę na koronawirusa już wcześniej ale Bruksela sprzedawała do Białego Domu . W takiej fajnej Europie żyjemy
GFYS
3 miesiące temu
Bywaly czasy w ktorych pocisk w tyl glowy Tez byl darmowy. Transport I pochowek rownierz.
jasiek
3 miesiące temu
już Bill Gates szczepił Afrykę w 2015 roku na ebolę konsekwencja to bezpłodne 3,5 miliona kobiet
bCPwshdn
ronin
3 miesiące temu
Urszulko oddam ci tez swoją darmową szczepionkę. Dwie pomogą ci bardziej i twoja odporność wzrośnie dwukrotnie.
nigdy
3 miesiące temu
A ja nie chce być za szczepiony. Jestem już dorosły.
Ja.
3 miesiące temu
Darmowa depopulacja chyba.
Ulka
3 miesiące temu
sama se zaaplikuj te chipy do ...
Mind Control
3 miesiące temu
To jest po to, żeby przeciągnąć ten stan, nie było referendum odnosnie szczepień, więc się nie zajmujecie tematami, na które nie ma popytu. Jak się patrzy na zachowanie rządów i waszych służebnych od wykonywania rozkazów, to ma się wrażenie, że cierpicie na syndrom poszczepienny, dążenie do władzy pi trupach, brak empatii, nie widzicie związków przyczynowo-skutkowych, całkowity nihilizm i tylko władza, seks i pieniądze, no i przemoc jak zaprogramowani.
RRR
3 miesiące temu
Niemcy i cała to Światowa Organizacja Zdrowia już tyle zła krzywdy zrobili na świecie szczególnie w Afryce, Polsce i innych biednych krajach, niech oni te swoje toksyczne jedzenie, szczepionki sobie podadzą .........(Odsuncie się od Naszej Ukochanej POLSKI) Jak chcecie Światu pomóc to dajcie swobode produkcji zdrowego jedzenia, a choroby same odejdą. Dajcie ludziom więcej pięniedzy, zdejmijcie z nich ucisk psychiczny i fizyczny niech ludzie zaczną sami myśleć a rozwój gospodarek się sam napędzi, a nie robicie ucisk w ustawach i męczycie ludzi.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić